فهرست
هاشمیان: به مربیگری در ایران افتخار می کنم اما الان وقتش نیست/ تیم ملی مثل شاگرد تنبلی است که شب امتحان تندتند درس می خواند/ نباید از هیچ تیمی بترسیم
هاشمیان: به مربیگری در ایران افتخار می کنم اما الان وقتش نیست/ تیم ملی مثل شاگرد تنبلی است که شب امتحان تندتند درس می خواند/ نباید از هیچ تیمی بترسیم

هاشمیان: به مربیگری در ایران افتخار می کنم اما الان وقتش نیست/ تیم ملی مثل شاگرد تنبلی است که شب امتحان تندتند درس می خواند/ نباید از هیچ تیمی بترسیم

آی اسپورت-  وحید هاشمیان شاید مثل خیلی از فوتبالی های ایران، چهره رسانه ای نباشد اما مردی است که حرف هایش همواره می تواند نکات مهمی داشته باشد. بازیکنی که بدون پشتوانه ملی و حضور در قرمز و آبی راهی بوندسلیگا شد و 11 سال در فوتبال تمام حرفه‌ای ژرمن‌ها دوام آورد. او حالا پله های ترقی را در عرصه مربیگری سپری می کند. هاشمیان درباره شرایط تیم ملی می گوید: «شرایط تیم ملی در حال حاضر مثل شاگرد تنبلی است که شب امتحان تندتند درس می خواند و احتمال دارد امتحان تستی باشد و قبول شویم. از نظر من همین که به جام جهانی صعود کرده ایم باید خداراشکر کنیم شخصا بعید می دانستم به جام جهانی صعود کنیم و حالا هم نمی شودو کار خاصی انجام داد چون اردوهای فشرده قبل از جام جهانی تاثیر زیادی ندارد.»

او ادامه می دهد: «یکی از اصلی ترین مشکلات تیم ملی ایران در حال حاضر مشکلات بدنی است. متاسفانه بازیکنان ایرانی از نظر بدنی با سایر بازیکنان دنیا قابل مقایسه نیستند. در جام جهانی 2006 ما تا دقیقه 70 مقابل مکزیک و پرتغال خوب بازی کردیم ولی بعد از آن مشکل بدنی پیش آمد. بازیکنان ایرانی جنگندگی بالایی هم ندارند. منظور این نیست که مدام خطا کنند، منظورم در زمان تصاحب توپ است. از سویی، باشگاههای ما همه با یک سیستم بازی نمی کنند و این کار را یک مقدار مشکل می کند. اگر این حرف ها را زدم منظورم این نیست که ما تسلیم باشیم ولی باید به اندازه از تیم ملی توقع داشته باشیم.»

مهاجم سابق تیم ملی در پاسخ به این سوال که توصیه شما به تیم کی روش چیست، می گوید: «ما نباید در جام جهانی از هیچ تیمی بترسیم. هیچ ستاره ای به تنهایی بازی نمی کند. بازیکنان ما مسئولیت دارند که در جام جهانی بهترین بازدهی را برای تیم ملی داشته باشند. واقعیت این است که جام جهانی، مکانی است برای نشان دادن فوتبال مان.»

هاشمیان می افزاید: «من می گویم فقط بازی آبرومندانه انجام دهیم، همین ولی فوتبال قابل پیش بینی نیست. اصلا شاید دو بازیکن نیجریه از زمین اخراج شدند. چه کسی فکر می کرد ما در استرالیا این تیم را متوقف کنیم و به جام جهانی برویم؟ یا بازی قطر را که در مقدماتی 2006 یادتان هست. داشتیم حذف می شدیم اما با یک گل سرنوشت مان عوض شد. در جام جهانی کسی فکر می کرد آمریکا را ببریم؟ ایران نشان داده که گاهی با احساس و عرق ملی، می تواند کارهای بی نظیری هم بکند.»

 وی درباره آینده خودش و دوران مربیگری عنوان می کند: «من آرزو دارم که بتوانم روزی در بوندسلیگا مربیگری کنم. قطعا شرایط سخت است اما فعلا دوست ندارم در ایران کار کنم. من افتخار می کنم در کشورم مربیگری کنم اما الان زمان مناسبی برای این امر نیست.»

  ۱  
آی اسپورت
2014-05-27 12:28:27
نظر دهید
۱ نظر
محسن
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۳
هاشمیان تکه الگوی مربیای جوونیه که میخوان مربی گری رو شروع کنن.میتونست بیاد یه مدرک ای آسیا بگیره که به بقال سر کوچه هم میدن ولی داره تو آلمان دوره حرفه ای مربی گری رو میگذرونه .من شک ندارم یه روزی بهترین مربی ایرانی تاریخ فوتبالمون میشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر