فهرست
گزارش اختصاصی از اتریش/ سرمربی مونته نگرو: می توانید اسب سیاه جام جهانی باشید
گزارش اختصاصی از اتریش/ سرمربی مونته نگرو: می توانید اسب سیاه جام جهانی باشید

گزارش اختصاصی از اتریش/ سرمربی مونته نگرو: می توانید اسب سیاه جام جهانی باشید

آی اسپورت- تیم ملی ایران بعد از بازی با بلاروس با یک تیم از اروپای شرقی که شباهت زیادی با تیم رقیب ایران در مسابقات جام جهانی در برزیل دارد بازی کرد.
بازی دوشنبه ۵ خرداد در استادیوم کوچک هارتبرگ در ۱۵۰ کیلومتری شهر وین اتریش در ساعت ۱۸ نیم آغاز شد. از نظر کلی شکل بازی تیم مونته نگرو که شباهت زیادی به تیم بوسنی هزگوین دارد و از بازیکنان خوبی که در تیم های خارجی از جمله منچستر سیتی بازی میکنند بهره می برد.
قبل از شروع بازیهای جام جهانی ۱۹۹۸، ایران آخرین بازی دوستانه خود را با کرواسی که یکی دیگر از کشورهای جدا شده از یوگسلاوی سابق بود، برگزار کرد. در آن زمان بلاژویج سرمربی تیم ملی کرواسی بود و ایویچ کروات تازه از مربی گری تیم ملی ایران کنار گذاشته شده و جلال طالبی جای او را گرفته بود. ایران آن بازی را برای شناخت بازی رقیب خود یوگسلاوی در جام جهانی ۹۸ انجام داد. در این بازی ایران ۲برصفر شکست خورد . البته ایران در آن مسابقه نمایش درخشانی داشت و حتی ن علی دایی نیز نتوانست ضربه پنالتی را گل کند.
اگر چه ایران دیشب  دراین بازی دوستانه  گلی را به ثمر نرساند ولی بهتر از حریفش  بود.این چیزی است که برانوویچ سرمربی تیم مونته نگرو هم به آن اعتراف می کند . برانوویچ که  خود در بازی یوگسلاوی و ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ بعنوان بازیکنان حضور داشت پس از اتمام بازی ضمن تعریف از ایران و بازیکنان تیم ملی، اظهار امیدواری کرد که این بازی دوستانه بتواند برای ایران در مسابقات خود در جام جهانی اثر مثبتی داشته باشد.
او به خبرنگار آی اسپورت می گوید : ایران را خوب می شناسم . یک تیم همیشه فیزیکی که بازیکنان تکنیکی و باهوشی دارد . ما در کرواسی و یوگسلاوی همیشه از فوتبال ایران با خبر بوده ایم چرا که مربیان زیادی در کشور شما داریم و می توانم بگویم استیل شما در طول این سالها به فوتبال بالکان شبیه شده است .


 
او ادامه میدهد : در جام جهانی کارتان سخت است اما شاید بتوانید اسب سیاه این تورنمنت باشید. ( بلک هورس به تیم هایی اطلاق می شود که در یک تورنمنت شگفتی ساز می شوند ) . آمادگی بدنی شما خوب است و به نظرم می توانید با بوسنی و نیجریه رقابت کنید . اگرچه بوسنی پیشرفت خیلی خوبی در این سالها داشته و کارتان سخت است . 
اگر چه تماشاگران ایرانی در ورزشگاه هارتبرگ اتریش زیاد نبودند ولی همین جمع کوچک نشانه ای از پشتیبانی ایرانیان مشتاق پیروزی ایران در جام جهانی بود و عکس العمل سنجیده و محبت آمیز بازیکنان . ایرانی پس از اتمام بازی نیز قابل تقدیر است. ایرانی های همه دنیا حواسشان به این تیم ملی است و کاش بازیکنان بتوانند کمی تهاجمی تر هم باشند . سرمربی مونتته نگرو می گوید :دامنه ارزوهایتان را بالا نبرید .نتیجه گیری از همه چیز مهمتر است .
طه غنیمی فرد- وین اتریش

  ۲  
آی اسپورت
2014-05-27 14:34:52
نظر دهید

۲ نظر
ابول چلسی
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۱۶
طه؟؟؟
۱
-
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۴
بلک هورس نمیگن.دارک هورس میگن.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر