فهرست
آمار درخشان تیم ملی در دفاع/ تنها 6 گل خورده در یک سال!/ کلین تیم!
آمار درخشان تیم ملی در دفاع/ تنها 6 گل خورده در یک سال!/ کلین تیم!

آمار درخشان تیم ملی در دفاع/ تنها 6 گل خورده در یک سال!/ کلین تیم!

آی اسپورت -  

کم ترین نگرانی این روزهای هواداران تیم ملی فوتبال ایران، مربوط به خط دفاعی می شود. این بخش از تیم ملی در زمان کی روش و به ویژه این اواخر، عملکرد بسیار قابل قبولی داشته تا تردیدها را از خود دور کند.

سفیدپوشان ایران از ژوئن 2013 تا کنون که در آستانه ورود به ژوئن 2014 هستیم، 6 گل دریافت کرده اند. ایران در این مدت در 10 مسابقه حاضر بوده که 3 تای آن ها مربوط به مسابقات مقدماتی جام جهانی می شدند، 4 تای شان در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا صورت گرفتند و 3 مسابقه دیگر نیز دوستانه بودند.

تیم ملی ایران در این 10 مسابقه، 6  کلین شیت را به ثبت رسانده که 4 تای آن ها در زمان حضور رحمان احمدی درون دروازه اتفاق افتاده اند و علیرضا حقیقی و دنیل داوری هر یک در یکی از این کلین شیت ها سهم داشته اند. ایران دروازه اش را در برابر قطر، لبنان و کره جنوبی(در بازی های مقدماتی جام جهانی) ، تایلند(در مقدماتی جام ملت ها) و بلاروس و مونته نگرو( در دیدارهای دوستانه) بسته نگه داشته است و در برابر تایلند، لبنان، کویت( در مقدماتی جام ملت ها) و گینه(دوستانه) مجموعا شش گل دریافت کرده است.

این آمار خوب، در درجه اول نشان از تاثیر کی روش در تیم ملی کشورمان دارد. مردی که معمولا در همه تیم ها ساختار دفاعی منظمی تعریف می کند . او برایمثال در روزهای هدایت پرتغال در جام جهانی 2010، در 4 مسابقه تنها یک گل دریافت کرد. با این وجود توجه به این موضوع نیز ضروری به نظر می رسد که تیم ملی ایران هنوز با محکی جدی روبرو نشده و همه مهاجمین همه تیم های رقیب ایران در این 10 مسابقه، به اندازه یک لحظه از ترکیب مسی، هیگواین، دی ماریا و آگرو ترسناک نیستند. 

  ۳  
آی اسپورت
2014-05-27 15:30:38
نظر دهید
۳ نظر
-
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۴۷
مهم اینه که مقابل چ تیمهایی گل نخورده اون تیما اصلا قابل مقایسه با حریفان ایران در جامجهانی هستن؟
Danial
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۸
گاهی اوقات فکر می‌کنم یعنی‌ هیچ جوره راه نداره که ایران بشه کامرون ساله ۱۹۹۰؟ اون سال هم اون دیگو مارادونای آماده و روبرتو کنیگیا که مثل تیر از کمون در میرفت کی‌ واسه اون کامرون ناشناخته شانس قائل بود؟ اون بازی رو خیلی‌ خوب یادمه. کامرون یها فقط با قدرت بدنی و دوندگی آرژانتینا رو کنترل کردن فکر کنم ۴۰ بار حداقل رو مارادونا خطا کردن اما آخرش بردن بازی رو. شکی نیست که قدرت بدنی ایران اصلا در حد کامرون نیست اما خوب کی‌ روش تا جا داره می‌خواد رو این موضوع کار کنه چون میدونه قدرت بدنی شاه کلید بازی تو جام جهانی‌ هست. بیاین یه کم مثبت فکر کنیم و اینقدر مثل آدمای بزدل از باخت جلو آرژانتینا حرف نزنیم.
م
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۰۹
لطفا به تعداد بازی هایی که در سال 2013 این تیم انجام داده رو هم دقت کنید !!!!
بله ! فقط و فقط 10 مسابقه در یکســــــــــــال !!! متاسفم واقعا...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر