فهرست
گفتگوی ویژه با دراگان اسکوچیچ (قسمت چهارم و پایانی): از قهرمانی رئال مطمئن بودم، حتی دقیقه ۹۲ / این عکس همسر من است، در سانتیاگو برنابئو!
گفتگوی ویژه با دراگان اسکوچیچ (قسمت چهارم و پایانی): از قهرمانی رئال مطمئن بودم، حتی دقیقه ۹۲ / این عکس همسر من است، در سانتیاگو برنابئو!

گفتگوی ویژه با دراگان اسکوچیچ (قسمت چهارم و پایانی): از قهرمانی رئال مطمئن بودم، حتی دقیقه ۹۲ / این عکس همسر من است، در سانتیاگو برنابئو!

آی اسپورت- گفت‌وگوی مفصل ما با دراگان اسکوچیچ روز یکشنبه در دفتر آی اسپورت انجام شد. یعنی چند ساعت بعد از فینال چمپیونز لیگ که برای اسکوچیچ هم بازی ویژه و مهمی محسوب می‌شد. بخش چهارم و پایانی مصاحبه با سرمربی جدید فولاد را به صحبت‌های او درباره این بازی اختصاص داده‌ایم.

 

کمی هم درباره بازی دیشب حرف بزنیم. شنیده‌ایم طرفدار پروپاقرص رئال مادرید هستید؟

بله... من و همسرم هر دو طرفدار رئال هستیم. ببین! (گوشی همراهش را بیرون می‌آورد و عکس همسرش را با پیراهن رئال نشان می‌دهد. با مخلوطِ دلنشینی از انگلیسی و فارسی می‌گوید) شی ایز مای خانم!

عجب! خودتان چنین عکسی ندارید؟ با لباس رئال؟

نه خودم ندارم. ولی این عکس را همسرم در سانتیاگو برنابئو گرفته است.

پس این‌طور... دیشب تقریبا همه رئالی‌ها در دقایق پایانی از قهرمانی ناامید شده بودند. شما هم همین‌طور؟

نه. نه. من کاملا امید داشتم و مطمئن بودم بازی برمی‌گردد (مدیر برنامه‌اش که در پرواز همراهش بوده تایید می‌کند که او کاملا ریلکس بازی را دنبال می‌کرده. حتی در دقیقه ۹۲ بازی!)

مسابقه را کجا دیدید؟

در فرودگاه. از اهواز برمی‌گشتیم و طبق معمول پرواز ۶۰دقیقه تاخیر داشت. همین تاخیر باعث شد ۶۰دقیقه اول بازی را از دست بدهیم.

پس چیز خاصی را از دست ندادید. چون بازی تازه از دقیقه۶۰ گرم شد!

(مدیربرنامه‌‌اش اشاره می‌کند که تا دقیقه۶۰ از نتیجه بازی هم بی‌خبر بوده‌اند اما دراگان نتیجه را حدس زده و درست هم حدس زده! خود دراگان صحبت را ادامه می‌دهد...) وقتی هواپیما فرود آمد پسری که کنار من نشسته بود اینترنتش را باز کرد تا نتیجه بازی را ببیند. به او گفتم زحمت نکش، رئال یک بر صفر عقب است! فکر می‌کرد شوخی می‌کنم. بعد که نتیجه را دید ایمان آورد! (خنده) او هم هوادار رئال بود و از دیدن نتیجه ناراحت شد. به او گفتم ناراحت نباش بازی در پایان ۹۰دقیقه مساوی می‌شود. (تمام این حرف‌ها از سوی مدیر برنامه تایید می‌شوند تا شائبه‌ی خالی‌بندی از ذهن‌مان پاک شود!)

پس شب خوبی را سپری کردید. بهترین بازیکن فینال از دید شما چه کسی بود؟

من می‌گویم سرخیو راموس. شاید خیلی‌ها انتخاب متفاوتی داشته باشند ولی از نظر من این جام هدیه راموس بود به رئالی‌ها. او بود که رئال را حفظ کرد. نه تنها دیشب که در کل چمپیونزلیگ مهم‌ترین بازیکن رئال سرخیو راموس بود.

 
\"مصاحبه

و درباره هم‌ولایتی خودتان، لوکا مودریچ؟

در آن دقایقی که من دیدم خوب بازی کرد. امیدوارم در آن دقایقی که ندیدم هم خوب بوده باشد

و درباره کاسیاس؟ مردی که نزدیک‌ بود ناکام‌ترین مرد فینال باشد.

به نظر من این تصمیم درستی نیست که آنجلوتی درباره دروازه‌بان‌هایش گرفته است. سیستم چرخشی دروازه‌بان‌ها را از فرم دلخواه خارج می‌کند. ما دیدیم که کاسیاس اصلا در آمادگی کامل نبود و به جز گل اتلتیکو یک اشتباه دیگر هم انجام داد که می‌توانست مرگبار باشد. به این نکته توجه کنید که کاسیاس جزو اسطوره‌های رئال است ولی دو مربی بزرگ در حد مورینیو و کارلتو رقابتی همسطح میان او و لوپز برقرار کرده‌اند. این نشان می‌دهد لوپز کیفیت بالاتری دارد و اگر کاسیاس از امتیاز ویژه‌اش سود نمی‌برد لوپز باید در تمام بازی‌ها به میدان می‌رفت. از دید من لوپز خیلی بهتر از ایکر است.

یک اتفاق ویژه هم رخ داد که درگیری سیمئونه و واران بود. سیمئونه را چطور می‌بینید؟

دیشب شبی بود که تفاوت‌های میان یک مربی مجرب و کارکشته را با یک مربی کم‌تجربه به روشنی می‌شد دید. شما دیدید که سیمئونه در دقایق آخر چه حرکاتی انجام می‌داد؟ او خیلی احساسی بود. دستانش را در هوا تکان می‌داد و هواداران را تحریک می‌کرد (از جایش بلند می‌شود و حرکات سیمئونه را تقلید می‌کند) او اصلا به اعصابش مسلط نبود و با این رفتارها تمرکز را از تیمش گرفت. فینال چمپیونز لیگ یک بازی سطح بالاست و سیمئونه حضور در این سطح را تا به حال تجربه نکرده بود.

 

معلوم است که رفتارهای او را نپسندیده‌اید.

بله. شما باید تمرکز داشته باشید ولی او اصلا به خودش مسلط نبود. این خیلی بد بود که به سمت داور و بازیکن حریف حمله‌ور می‌شد. در دقیقه۹۳ وقتی اتلتیکو گل مساوی را دریافت کرد من به دوستم گفتم «می‌بینی؟ سیمئونه نمی‌تواند وانمود کند که عصبی نیست!» او نمی‌توانست عصبیتش را پنهان کند و این رفتارها شاگردانش را هم عصبی می‌کرد. در عوض کارلتو خونسرد ایستاده بود و کارش را می‌کرد. رفتار سیمئونه مرا یاد  یورو۲۰۰۸ و بازی کرواسی با ترکیه انداخت. جایی که مربی کشور من، اسلووان بیلیچ نمی‌توانست بازیکنانش را آرام کند چون خودش از همه عصبی‌تر بود. و ما آن روز به همین دلیل از ترکیه شکست خوردیم و کنار رفتیم.  دیشب هم سیمئونه اصلی‌ترینم دلیل شکست اتلتیکو بود. در چنین سطحی از فوتبال این اشتباهات کار آدم را تمام می‌کنند. فینیش! فینیش! ( با تکان دادن دست‌ها و تکرار کلمه فینیش انگار زهر آخرش را هم به سیمئونه می‌ریزد و... تمام!)


مطالب مرتبط با این موضوع:  

گفتگوی ویژه آی‌اسپورت با دراگان اسکوچیچ(۱): تراکتور در حد فولاد نیست/ از تبریز هم پیشنهاد جدی داشتم/ دنبال قهرمانی‌ام نه ششم هفتمی! 

گفتگوی ویژه آی‌اسپورت با دراگان اسکوچیچ(۲): ویسی را برای مربیگری می‌برم اروپا/ پپ و مورینیو خوب‌اند اما ترجیح می‌دهم با فان‌خال شام بخورم! 

گفتگوی ویژه با دراگان اسکوچیچ (۳): درباره عبدالله کرمی تصمیم نگرفته‌ام/ بختیار... بختیار رحمانی؛ او بهترین بازیکنی است که در ایران دیدم 

  ۱۰  
آی اسپورت
2014-05-27 19:47:34
نظر دهید

۱۰ نظر
فرهود
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۱۶
خیلی مصاحبه خوبی بود
ممنون از آی اسپورت.همچنین آقای هاشمی
نمودید ما رو با این سریال مصاحبه
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۱۱
از سریال اوشین طولانی تر شد ، هر وقت به سایت سر زدم قسمت nام مصاحبه دراگان اسکوچیچ تیتر یکتون بود
amordad
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۳۳
مربی با هوش و جسوریه .ازش خوشم میاد . با فولاد حتما موفق می شه.
شما از بچگی نموده شده بودین استاد
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۳۸
قسمت سوم رو بخون. نوشته این مصاحبه به درد عاشقهای فوتبال میخوره. شما احتمالا عاشق چیز دیگه ای هستی دوست من. برو سراغ همون
محمد
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۴۱
خیلی مصاحبه باحالی بود
FCB
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۵۲
باید گفت به خاطر این مصاحبه از آی سپورت و داراگان TANKS
farbOd
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۵۲
Esmiiiiiiiiiiiii booood dastetooon dard nakooone viva foolad
امین
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۰۲
بسیار روند ارزشمندی پیش گرفتین با این مصاحبه های هفتگی. دمتون گرم. ادمه بدین :)
ایمان
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۱۱
همین مونده بود این دسته کلنگ بیاد درمورد کاسیاس نظر بده
fooladi
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۰
kheeeeyli alii bud lezat bordim merc....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر