فهرست
چرا سمپائولی برای سبک بارسلونا مناسب است؟
چرا سمپائولی برای سبک بارسلونا مناسب است؟

چرا سمپائولی برای سبک بارسلونا مناسب است؟

آی اسپورت – سمپائولیِ آرژانتینی کسی است که بسیاری به عنوان جانشین لوییز انریکه در نظر گرفته اند. تیم او این هفته در خانه سوسیداد هم با 4 گل پیروز شد . یک نتیجه خوب برابر رئال مادرید در هفته بعد مطمئنا توجهات زیادی را می تواند جلب کند. اما چه چیز خاصی در مورد سمپائولی وجود دارد که او را گزینه جذابی برای بارسلونا کرده؟

با کمک دستیارش خوانما لیو، تیم های سمپائولی فوتبالی را بازی می کنند که هواداران بارسلونا در نیوکمپ انتظارش را دارند. لیو به نوعی منتورِ پپ گواردیولا بود و اگر در سال 2003 پپ به عنوان مدیر ورزشی بارسا منصوب می شد، احتمالا لیو هدایت بارسلونا را بر عهده می گرفت.

او یک معتقدِ شدید بر بازی سریع، پرفشار و مالکانه است. بسیاری او را به عنوان کسی که باعث شده گواردیولا از ابتدا با این سبک بازی کند می بینند. حالا که به نظر ممکن است دوران انریکه در بارسا به پایان رسیده باشد، این اشتیاق در بارسلونا وجود دارد که به باشگاه دوباره به فلسفه اصلی خود بازگردد. آمار نشان می دهند تیم سمپائولی بیشتر از هر تیم دیگه ای به آن فلسفه نزدیک هستند.

سویا در جدول مالکیت توپ لالیگا، بالاتر از رئال مادرید با 57 درصد در رده سوم قرار دارد. بارسلونا در ماه نوامبر خودش شاهد سبک بازی سویا بود. جایی که آندولسی ها بارسلونا را شدیدا آزار دادند و در نهایت یک بازی نزدیک را واگذار کردند. سویا در آن بازی گل اول را زد و نزدیکِ چهل دقیقه از بارسلونا جلو بود. جالب اینجاست در مالکیت توپ هم آن ها پا به پای بارسلونا بازی کردند. هیچ کدام از 40 رقیب قبلی بارسلونا با هدایت لوییز انریکه آنقدر توپ را برابر این تیم در اختیار نگرفت. در حقیقت 23 تیم آخری که برابر بارسلونا بازی کرده بودند حتی 40 درصد توپ را هم در اختیار نداشتند. پس می توان گفت سویا بیشتر از هر تیم دیگری شبیه بارسلونا بازی می کند.

این احتمالا برای مسی هم جذاب خواهد بود. می توان گفت حتی یک پیوندی هم بین این دو آرژانتینی برقرار است. هر چه باشد هر دو در آکادمی نیول الد بویز بازی کردند. در سال 2015 در مراسم توپ طلا همدیگر را خیلی گرم در آغوش گرفتند و سمپائولی هم خودش را شاگرد مکتب بیلسا می داند، مربی که مسی قبلا گفته دوست داشته با او کار کند.

این در حالیست که خودِ سمپائولی هم گفته دوست دارد با مسی کار کند: دوست دارم سرمربی مسی باشم و هر روز او رو در سمت تیم خودم در زمین ببینم.

اما فقط مسی به او علاقه مند نیست. نیمار هم سال گذشته در ماه فوریه سمپائولی را به خانه اش دعوت کرد تا از او بخواهد سرمربی بعدی برزیل باشد. سمپائولی می تواند به نوعی صدای جدید نیمار باشد، صدایی که شدیدا به آن نیاز دارد.

شکی نیست که سمپائولی تنها گزینه بارسلونا نیست. والورده، کومان و حتی پوچتینو هم به عنوان گزینه های احتمالی یاد می شوند. پس سمپائولی باید چه کار کند تا هدایت بارسلونا به او سپرده شود؟ یک پایانِ قوی در این فصل می تواند کمک کند، یک پیروزی خوب برابر رئال می تواند اوضاع را بهتر هم بکند. او در ماه می هم به برنابئو خواهد رفت و کسی چه می داند، شاید تا آن موقع بارسلونا قانع شده باشد که سمپائولی می تواند رهبر جدیدشان باشد.

۹ ۵  
آی اسپورت
2017-01-09 19:45:00
نظر دهید

۵ نظر
برزو
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۲۴
والا منم سرمربي بارسلونا بشم جام ها رو درو ميكنم! تيمي كه مثلث msn رو داره ديگه تاكتيك ميخواد چكار؟ والا هر گلي هم ميبينيم همش از رو خلاقيت بازيكناست مث گل ديشبِ مسي به ويارئال
۲ ۳
محمد هومن
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۵۴
همچین کامنت دور از منطقی از شخصیتی مثل تو اصلا بعید نیست!
۴
سعید
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۰۲
والا راست میگی...والا کاش تیم ما هم msn داشت...والا بنظره من مسی خودش برای هر تیمی کافیه..والا بسی لذت بردیم از نظر گهربارت..
۱
سعید
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۰۲
والا راست میگی...والا کاش تیم ما هم msn داشت...والا بنظره من مسی خودش برای هر تیمی کافیه..والا بسی لذت بردیم از نظر گهربارت..
۱
محمد هومن
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۵۷
سمپائولی تکه پازل گمشده بارساست ، همون چیزی که بارسلونا می خواد ، انقلابی ، حفظ توپ ، ضدحمله های سریع و...
واقعا بیاد فوق العاده می شه.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر