فهرست
گزارش سایت نشال امارات در مورد آماده سازی تیم ملی / امان از تحریم
گزارش سایت نشال امارات در مورد آماده سازی تیم ملی / امان از تحریم

گزارش سایت نشال امارات در مورد آماده سازی تیم ملی / امان از تحریم

آی اسپورت – شرایط نه چندان مطلوب آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی سوژه گزارش سایت نشنال امارات شده است.
به نوشته این سایت، کمتر از سه هفته مانده به شروع جام جهانی هواداران تیم ملی ایران نگران این تیم هستند چرا که مشکلات مختلف دست به دست هم داده تا تیم ملی نتواند به خوبی آماده جام جهانی شود.
مجتبی یکی از طرفداران تیم ملی گفته:\" این تیم، تیم ایده ال ما نیست. انگار دولت برنامه خاصی برای تیم ملی نداشته. با اینکه همه بازیهای تیم ملی در جام جهانی را دنبال خواهند کرد اما اینروزها بیشتر به مسائل سیاسی توجه می شود ولی ما در خانه بیشتر از آنکه از سیاست حرف بزنیم، در مورد فوتبال صحبت می کنیم\"
بیشتر تیم های ملی به جیب دولت نگاه می کنند اما این مساله تحت تاثیر نصف شدن درآمد ایران به خاطر تحریم طی دو سال گذشته قرار گرفته است.
11 ماه بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی، این تیم تنها 4 بازی در مرحله انتخابی جام ملتهای آسیا انجام داده و با تیمهای رده پایینی مثل بلاروس، مونته نگرو و گینه هم بازی دوستانه برگزار کرده.
آخرین بازی دوستانه تیم ملی، 5 روز قبل از شروع جام جهانی مقابل ترینیداد و توباگو برگزار می شود و خود ملی پوشان هم می دانند که به خوبی آماده این تورنمنت نشده اند.
جواد نکونام کاپیتان تیم ملی گفته:\" هیچ کدام از وعده ها عملی نشده. اگر ما آمادگی خوبی نداشته باشیم آنوقت نباید هیچ توقعی از تیم ملی وجود داشته باشد و هر اتفاقی بیفتد، دولت باید مسئولیت نتایج را بر عهده گیرد\"
کمبود منابع مالی باعث شد تا فدراسیون فوتبال مجبور به سفارش لباسهای ارزان قیمت و بی کیفیت برای تیم ملی شود و علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران از بازیکنانش بخواهد تا لباسهایشان را در آب سرد بشورند تا مشکلی به وجود نیاید. او به بازیکنانش گفته بود که در جام جهانی اجازه تعویض لباسشان با بازیکنان حریف را ندارند.
فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده که مشکلات مربوط به تحریم باعث شده که این تیم نتواند مبلغی نزدیک به 300 هزار دلار از اسپانسرها دریافت کند و مشکلات مالی باعث لغو اردوی تیم ملی در پرتغال و چند بازی دوستانه شده است
اصغر شرفی مربی سابق تیم ملی گفته: اردوهای تیم ملی بدون هیچ نظم و برنامه ای تشکیل شده و تیم ما باید با حریفان بزرگتری رقابت می کرد تا استرس بچه ها از بین رود اما ما بودجه کافی برای این کار را نداشتیم\"
در ادامه این گزارش از قول عادل فردوسی پور به این نکته اشاره شده که تیم های بزرگ به خاطر بحثهای مربوط به تحریم، حاضر به بازی با تیم ملی ایران نشده اند.
اردوی تیم ملی در افریقای جنوبی هم تحت تاثیر اختلاف بین فدراسیون فوتبال با نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت و این تیمها حاضر به دادن بازیکنانشان به تیم ملی نشدند.
نتیجه اینکه اردوی تیم ملی در افریقای جنوبی تنها با حضور 11 بازیکن برگزار شد.
کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی هم از این وضعیت رضایتی ندارد و گفته آنهایی که فکر می کنند تیم ملی می تواند با تنها دو هفته تمرین، در جام جهانی موفق شود یا دیوانه هستند یا در دیزنی لند زندگی می کننند البته او به این نکته هم اشاره کرده که تیمش تمام تلاشش را برای صعود از گروهش در جام جهانی انجام می دهد.
علیرغم شک و تردیدهایی که نسبت به موفقیت تیم ملی در جام جهانی وجود دارد، تعدادی از طرفداران این تیم به برزیل می روند تا از تیم کشورشان حمایت کنند.هاشم هوادار 33 ساله تیم ملی می گوید:\" به برزیل می روم تا تیمم را تشویق کنم و البته این کشور را هم از نزدیک ببینم\"
در بخش دیگر این گزارش به حضور وزیر امور خارجه در اردوی تیم ملی اشاره شده و اینکه ملی پوشان از ظریف درخواست کرده اند که مذاکرات هسته ای ایران خروجی مثبتی برای کشورشان داشته باشد.

     
آی اسپورت
2014-05-28 07:07:37
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر