فهرست
ما را از چه می‌ترسانید؟ گرگِ «بالان دیده»‌ایم
ما را از چه می‌ترسانید؟ گرگِ «بالان دیده»‌ایم

ما را از چه می‌ترسانید؟ گرگِ «بالان دیده»‌ایم

آی اسپورت - «آقای استراماچونی! آیا قبل از پذیرفتن سمت سرمربیگری تیم استقلال با آقای شفر به عنوان سرمربی قبلی این تیم گفت و گو کرده بودید؟» سوال همین بود ساده و به دور از حاشیه. اما مدیر جوان و بی تجربه روابط عمومی باشگاه استقلال که از مقام تشریفات به پُست جدید با بند پ رسیده ناگهان «گُرخید»، عصبانی شد و با تشر به روزنامه نگاری با ۲۰ سال سابقه گفت: «دوستان ذوق و سیلقه بیشتری در سوالات به خرج دهید و لطفا وارد حاشیه نشوید. چه فرقی برای شما و روزنامه تان می کند که آقای استراماچونی با آقای شفر صحبت کرده یا نه؟» فضای سرد و سنگینی بر جلسه حاکم می شود، همه ماست ها را به کیسه می کنند و کسی جرات نمی کند بپرسد «حامد حاجیلو» عزیز شما چطور یک شبه ره صد ساله در این باشگاه بزرگ را بدون علم و دانشِ روابط عمومی طی کردید؟ به نظر خودتان این حاشیه نیست؟ این حق خوری نیست؟

البته حاجیلوی جوان مقصر نیست. او کمتر از یکسال است که به لطف عمو جان و دوستی پدر چان با فتحی به مجموعه رازآلود استقلال وارد شده و از مقام تشریفات به روابط عمومی رسیده و نمی داند که هیچ مقامی حق ندارد برای روزنامه نگار تکلیف تعیین کند که چه سوالی بپرسد یا چه سوالی مطرح نکند. او قبلا مسوول خوشامدگویی و بدرقه بوده و خبر ندارد در زمان مدیریت گذشته، معاونت باشگاه در چیدمان تیم نقش داشته است. او از باندهای گردن کلفت حاکم در استقلال بی خبر است که یکی یکی بازیکنان این تیم را فراری داد و فقط فکر می کند هرکس اسم «شفر» را مقابل سرمربی جدید بیاورد یک حاشیه ساز بالفطره است که باید بعد از مصاحبه مطبوعاتی در یک اقدام هماهنگ و مشترک در تمام صفحات مجازی خبرنگار و رسانه اش را زیر سوال برده و به باد تمسخر بگیرد. و البته بی خبر است که سنگ بنای جدیدی از گفتمان خشن و حاکی از بی ظرفیتی در این باشگاه را بنا گذاشت. بنده خدا استراماچونی که از راه نرسیده چه چیزها می بیند و می شنود. او در کنفرانس مطبوعاتی حدیث مفصل خواند از این مجمل.

۱۳ ۱۱  
آی اسپورت
2019-06-23 13:58:00
نظر دهید

۱۱ نظر
پرسپولیس
يكشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۴:۵۰
عرض نیم ساعت پنج خرید رونمایی شد.این پولها؟مگه قرار نیست با پروپیچ و چند بازیکن مثل عمران زاده تصفیه کنند؟مگه قرار نیست پول کادر فنی سابق به دلار و کادر فعلی به دلار تصفیه کنند؟مگه قرار نیست پول بازیکنها فعلی پرداخت بشه ؟منشا ابن پول ها کجاست بانک مرکزی یا حساب ذخیره‌سازی ارزی؟چند تا دیگه هم موندن مثل بارانی و ربگی و چند تا دبگه تا ساعات دیگه رونمایی نیشوند
ایرانی
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸، ۰۱:۱۱
داداش اینهایی که گفتی برای پرسپولیس لازم الاجراست ، واسه استقلال نه !وزیر پرسپولیسی همه بدهی هاشونو میده ، انواع و اقسام بازیکن جدید هم براشون میخره ، همونطوری که مربی هفتادمیلیاردی براشون گرفت! در ضمن جسارتا تسویه درسته .
Poorya
يكشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۳۳
این حجم از سوزش نشون میده کارش رو خیلی هم خوب انجام داده دمشم گرم
کمی کتاب بخوانید
يكشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۳۰
کی چون رخ من، دیده‌ی یاران دیده؟
کی همچو خزان من، بهاران دیده؟
من شیر نَرَم، رمیده زین بیشه‌ی خشک
گرچه مثل است: گرگ باران‌دیده.
مسیح کاشانی، درگذشته‌ی ۱۰۶۶ ق.
نظامی گنجوی قدیمی‌ترین شاعری است که به این اصطلاح تمثل جُسته (شرف‌نامه، ۱۸۸):
ز باران کجا ترسد آن گرگ پیر
که گرگینه پوشد به‌جای حریر

ضیاء نخشبی (۷۵۱ ق) هم این مثل را به‌کار بُرده (طوطی نامه، ۱۴۰):
روزی در این باب، با گرگ مشورت کرد؛ گرگی کهنه بود باران‌دیده.
۲
افسون حضرتی
يكشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۸:۳۷
حتما این اصطلاح را شنیده‌اید که به افراد سرد و گرم چشیده روزگار اختصاص پیدا کرده و به آن‌ها «گرگ باران دیده» گفته می‌شود. بد نیست بدانید که این اصطلاح به اشتباه بین مردم رایج شده است و درست آن «گرگ بالان دیده» است. بالان دام مخصوص گرگ است و گرگی که چند بار از آن نجات یافته باشد، پختگی و آزمودگی لازم را در شکار پیدا کرده است. بدین ترتیب افرادی که معنی بالان را نمی‌دانستند، کلمه این عبارت را به باران تغییر دادند و از آن پس عبارت «گرگ باران دیده» رایج شد.
۷
امیرعباس
يكشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۲۱
بنظر من که مهدی همدانی واقعا سوال خنک و لوسی پرسید البته بقیه سوال های جلسه هم چیزط در حد افتضاح بودند اما حاجیلوی کوچک و بی تجربه باید متوجه میشد که نباید با خبرورزشی درافتاد نتیجه هم این است پنج روز گذشته و هنوز ول نکن ها بی انکه درباره مزخرف بودن این جنس سوالات و افتضاح بودن بیشتر پرسش های مطروحه در آن جلسه حرفی بزنند در واقع آتوی جدیدی برای حمله پیدا کردند لابد از نظر افسون خانم خمارلو خیلی حرفه ای و شناخته شده بود !خوب اینم مثل اون
۴
کنت دراکولا
يكشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۲۷
مثلا تو خیلی کتاب میخونی؟؟تویی که ادعات میشه لابد کمی کتاب خوندی؟؟بالان یعنی دام و چون مردمی مثل تو معنی بالان رو نمیدونستن فکر کردن باران هستش!!نه جونم نه پرادعایی که فکرکردی کتاب خوندی چیزی حالیته!!در اصل گرگ بالان دیده هست همون گرگی که از دام جسته و باتجربه شده.
۲
محسن
يكشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱
یاد اون بی ناموسی افتادم که از شفر پرسید الزایمر داری؟خداییش آقایی که گفته سوالات پخته تر و سنجیده تر باشه،اشتباه کرده؟؟ اینکه یک نفر بیست سال کار رسانه ای کرده(در اینجا)محرز و مسلم،بیست سال قلم فروشی و خوش رقصی میکرده.لودگی رسانه ای،با خبرنگاری فرق داره،البته من فکر کنم فرق داشته باشه.عجب:کسی حق نداره تعیین تکلیف کنه که چه سوالی پرسیده بشه و چه سوالی نه؟ کجا زندگی میکنی؟؟؟سوییس؟یه کوچولو که شرف داشته باشی،از این علطا نمیکنید.
۷
.
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸، ۰۱:۰۷
.
بهراد
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸، ۰۸:۱۶
خانم حضرتی شما هم بد نیست بدونین وقتی درباره چنین مساله پیچیده و مهمی( غلط‌های مصطلح) اظهار نظر می‌فرمائید لازمه به منبعی که ازش استفاده کردین اشاره کنین.
۱
ss
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۱۶
و از مقام تشریفات به روابط عمومی رسیده و نمی داند که .. خانم حضرتی در خیلی از سازمانها روابط عمومی و تشریفات واحدهایی کاملا مرتبط و گاها یکسان هستند. اگر کمی شرافت داشته باشید شغل قبلی خودت رو هم با شغل فعلیت مقایسه کن. چرا نمیشه از طرح سوالات بی فایده در مصاحبه هایی با زمان محدود جلوگیری کرد. اتفاقا همون حاجیلوی جوان کارشو خوب انجام داد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر