فهرست
همه علیه فتح‌الله‌زاده
همه علیه فتح‌الله‌زاده

همه علیه فتح‌الله‌زاده

آی اسپورت - روز گذشته مصاحبه‌ای منتشر شده از امیرحسین فتحی که در آن مدیرعامل استقلال موضع‌گیری تندی علیه سوابق مدیران گذشته انجام داده است. فتحی با اشاره به جذب پر سروصدای بازیکنانی مثل آندرانیک تیموریان، حنیف عمران‌زاده، مجتبی جباری و جواد نکونام به طعنه گفته: «اهل بمب ترکاندن نیستم و فعلا داریم آثار بمب‌های قبلی را آواربرداری می‌کنیم!» طعنه فتحی آشکارا متوجه علی فتح‌الله‌زاده است. همه می‌دانند که عبارت «بمب ترکاندن» را این مدیرعامل اسبق استقلال در ادبیات فوتبال ایران باب کرد و غیراز این، همه بازیکنانی که فتحی از عقد قرارداد با آنها مثال زده در دوران فتح‌الله‌زاده جذب شده‌اند. به این ترتیب به‌نظر می‌رسد اسم فتحی را هم باید به سیاهه همه مدیران استقلالی مخالف با سیاست‌های فتح‌الله‌زاده اضافه کنیم.

افشارزاده؛ فغان از این بدهی‌ها

در دهه ۹۰، بهرام افشارزاده نخستین مدیری بود که در باشگاه استقلال جای علی فتح‌الله‌زاده را گرفت. بعد از اتفاقاتی که با حضور گودرزی و خادم در وزارت ورزش رخ داد، فتح‌الله‌زاده با دلخوری فراوان رفتنی شد و جای خودش را از اردیبهشت ۹۳ به افشارزاده داد. افشارزاده کلا مدیر آرامی بود و سکوت را هم مثل سحرخیزی دوست داشت. او اما نهایتا نتوانست شرایط را تحمل کند و بعد از مدتی که به مسائل اشراف پیدا کرد، مدعی شد عمده بدهی‌های باشگاه استقلال مربوط به دوران فتح‌الله‌زاده است. فتح‌الله‌زاده هم که کلا حضور فعالی در رسانه‌ها دارد، واکنش نسبتا تندی به اظهارات افشارزاده نشان داد. او گفته بود: «من هم بدهی‌های دیگران را دادم، اما از کسی اسم نبردم».

افتخاری؛ تو جام گرفتی، پولش را ما دادیم

دو سال بعد یعنی از مرداد ۹۵ نوبت به رضا افتخاری رسید که مدیریت باشگاه استقلال را به‌دست بگیرد. 6‌ماه بعد از این تحول اما استقلال به‌خاطر بدهی به بازیکن خارجی‌اش از حضور در یک پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم شد. بعد از آن بود که جنگ بین افتخاری و فتح‌الله‌زاده به اوج رسید. افتخاری که منصوریان را سرمربی استقلال کرده بود، در این نبرد از علیمنصور هم بهره برد و او را به جان مدیران قبلی، مخصوصا فتح‌الله‌زاده انداخت. منصوریان ویدئوی تندی در این مورد منتشر کرد که حسابی باعث عصبانیت فتح‌الله‌زاده شد؛ آنقدر که حاج فتل در کمال شگفتی مدعی شد منصوریان به «سیلی» نیاز دارد! آخرش هم این اختلاف بین افتخاری و فتح‌الله‌زاده حل نشد؛ آنقدر که افتخاری روز اشک‌آلود خداحافظی‌اش با بغض گفت: «ایشان جام گرفت و ما حالا بعد از چند سال داریم پولش را می‌دهیم!».

فتحی؛ این نهضت ادامه دارد

امیرحسین فتحی هم که از تیرماه امسال در استقلال بر مسند کار نشسته، حالا به منتقد درجه یک سبک مدیریتی فتح‌الله‌زاده تبدیل شده است. او چندی پیش در مصاحبه‌ای گفته بود: «اهل بمب و ترقه ترکاندن نیستیم» که رسانه فتح‌الله‌زاده واکنش تندی به این موضوع نشان داد. حالا اما فتحی صریح‌تر حرف زده. جالب است که مدیران استقلال حتی با مدیران قبل از فتح‌الله‌زاده هم کاری ندارند و گیر همه آنها فقط روی حاجی است. با این شرایط به‌نظر می‌رسد هر مدیر دیگری هم که بیاید، بعد از چند‌ماه علیه فتح‌الله‌‎زاده و ریخت‌وپاش‌های نسیه‌اش موضع خواهد گرفت.

همشهری ورزشی

۲۲ ۱۳  
آی اسپورت
2019-01-15 23:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
...
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۰۴
یکی از فاسدترین مدیران بدون شک فتل فتوشاپی بوده و هست که کل فوتبال رو به گند کشید اینا تازه کثافت کاری مالی این مردکه
لنگی با اسامی مختلف
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۴۸
مافیای فوتبال
کفتار کثیف عابدینی

بیشتر کامنت گذار کمه ساعت رولکس ، کاج ، موافشون و !!! و ... و وووو
۵
شعور و شخصیت دو حلقه مفقوده ششتقلالیا
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۴۳
ادبیات کوچه بازاری لمپن ها را ببینید:)))
سعید
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۲۶
عابدینی هر چی بود هیچ وقت کل تیمش قبل از دربی دوپینگ نکردند! ولی کیسه این کارو کرد این ننگ ابدی بر پیشانی این تیم کثیف و مدیرانش و فدراسیون فاسد ما میمونه! به قول واعظ اشتیانی: تنها مقام پاک استقلال سومی زمان من بود!
۱
محمد
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۲۹
اگه که امثال افشارزاده و افتخاری و فتحی که دست نشونده های وزرای سابق و فعلی لنگی ورزش هستن به فتح الله زاده حمله نکنن باید تعجب کرد... سوزش اینا از محبوبیت حاج فتح الله در بین هوادارا هستش چیزی که خودشون هیچوقت نداشتن و نخواهند داشت... فتح الله زاده کسی بود که با چک شخصی واسه استقلال بازیکن میخرید تا تیم لنگ نمونه و مربی بهونه ای واسه نتیجه نگرفتن نداشته باشه ولی مثلا الان نزدیک 40 روز از پایان نیم فصل میگذره ولی همین فتحی سیب زمینی تو خرید یه بازیکن عاجز مونده و زبونشم تازه درازه
۳ ۱
//
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۰۶
حال میکنم میبینم هوادارای کیسه اینقدر احمقن خخخخ
۳
منتقد
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۲۹
فتل یه دزد اوریجینال بود و هست و خواهد بود
به سال بزنگید
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۳۸
فتل واقعا یه دزد به تمام معنا و خطرناکه
مصطفی
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۴۱
فتل افشارزاده و افتخاری و فتحی و عابدینی و طاهری و عرب و گرشاسبی و....یه مشت دزد عوضی هستن مثل وزارتخونه شون
۵
لنگ اسپورت
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۴۲
حاج فتل هر چی بدهی هم آورده باشه،حتی اگر دزدی هم کرده باشه که نکرده،بهترین ستاره ها وبیشترین جامهارو واس اس اس آورده،مثل پدری که بهترینهارو برای خانوادش فراهم میکنه
۳ ۱
شعور و شخصیت دو حلقه مفقوده ششتقلالیا
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۴۳
ادبیات کوچه بازاری لمپن ها را ببینید:)))
لنگی با اسامی مختلف
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۴۵
تو دوره افشارراده وافتخاری وهمین فتحی استقلال فقط یک جام حذفی آورده اونم از صدقه سر شفر بعدش جامها وقهرمانیهای فتح الله زاده رو بشمارید پازیکنهای بزرگی که فتح الله زاده جذب میکرد یه طرف کلی بازیکن هم به خارج از ایران ترانسفر میکرد لژیونرهای استقلالی در دوره فتح الله زاده کم نبودن آخرین بار که استقلال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسید وعلیرغم شایستگی به فینال نرسید تو دوره فتح الله زاده بود اونم زمانی که تمام تیمهای شرق وغرب آسیا درهم ادغام شده بودند استقلال به این مقام رسید نیمه نهایی استقلال در پنج سال پبش از این دو نیمه نهایی اخیر تیم رقیب هم باارزشتر هست هم معتبرتر چون در حضور تمام تیمهای شرق وغرب آسیا استقلال به نیمه نهایی رسید نه فقط در حضور تیمهای غرب آسیا ومهمتر بدون کمک دولت وشخص وزیر
۴ ۱
شعور و شخصیت دو حلقه مفقوده ششتقلالیا
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۴۳
ادبیات کوچه بازاری لمپن ها را ببینید:)))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر