فهرست
15 روز تا جام جهانی/ روحیه مکزیکی برای یوزپلنگ های ایرانی!
15 روز تا جام جهانی/ روحیه مکزیکی برای یوزپلنگ های ایرانی!

15 روز تا جام جهانی/ روحیه مکزیکی برای یوزپلنگ های ایرانی!

آی اسپورت - «حداقل 5 تا!». این پاسخ مختصر و مفید سرمربی مکزیک است، به خبرنگاری که تعداد دیدارهای احتمالی مکزیک در جام جهانی را از او می پرسد.

میگل هررا چنان با اعتماد به نفس از مرحله یک چهارم به عنوان حداقل برای تیمش یاد می کند که انگار آن تیم بحران زده ای که اگر نبود گل های ثانیه پایانی ملی پوش آمریکا گرام زوسی به پاناما نبود، حتی به مرحله پلی آف برای صعود به جام جهانی نیز راه پیدا نمی کرد، تیم دیگری بوده است. مکزیک این اواخر حال و روز خوشی ندارد اما اعتماد به نفس میگل هررا شاید ناجی این تیم در تورنمنت باشد.

این اعتماد به نفس می تواند سرمشق همه کشورها، حتی تیم ملی ایران خودمان در این جام باشد. یقینا تا زمانی که توی کوچه ها و خیابان های ایران صحبت از شکست و تحقیر مطرح شود، بازیکنان تیم ملی نمی توانند دست به شاهکار بزنند. آن ها باید خودشان را باور کنند و به جهان نشان دهد همه گمانه زنی ها برای چهارمی ایران در گروه و شکستش در تمامی مسابقات به چه اندازه اعورانه و ساده انگارانه هستند.

آن ها پیروز نمی شوند اگر باورشان نشود که می توانند. اگر باورشان نکنیم.  

 

  ۴  
آی اسپورت
2014-05-28 18:02:55
نظر دهید

۴ نظر
الیاس
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۱
به نظر من فشار روشون کمتر باشه بهتره ... دیگه دوره ی خوشبینی الکی تموم شده
Danial
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۴۲
دقیقا با نویسنده موافقم. دیروز هم تو یکی‌ از کامنت هم گفتم که اینقدر مثل آدمهای بزدل از آرژانتین نترسیم بعدشم اسمشو بذاریم واقع گرا بودن
-
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۰۴
ایران رو با مکزیک مقایسه میکنی؟ آفلین بل تو
ریشه
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۱۱
اتفاقا به نظر من این تیم شانس داره که با آرژانتین مساوی کنه. و اگر یه خورده خوش شانس باشه و روزخوبش هم باشه می تونه نیجریه و بوسنی رو ببره. من اینو میگم و احتمالا از آقایون نوستالژیگرا (که سکه رایج این روزهای جامعه و رسانه ایرانی است) فحش خواهم خورد: این تیم از تمامی تیم‌های قبلی که به جام جهانی رفته قوی‌تره. این تیم بازیکنان باکلاس‌تری داره و تیم فنی بسیار کاردرست‌تری رهبریش می‌کنه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر