فهرست
گزارش ویژه: نگاهی به ویدئوی معرفی آرژانتین در جام جهانی؛ تیمی از سرزمین نقره
گزارش ویژه: نگاهی به ویدئوی معرفی آرژانتین در جام جهانی؛ تیمی از سرزمین نقره

گزارش ویژه: نگاهی به ویدئوی معرفی آرژانتین در جام جهانی؛ تیمی از سرزمین نقره

آی اسپورت- فیفا ساعاتی پیش ویدئوی مربوط به معرفی آرژانتین در رقابت های جام جهانی را روی یوتیوب قرار داد. می توانید گزارش کامل این ویدئوی 12 دقیقه ای را اینجا بخوانید:

این گزارش اینطور شروع می شود:\" هیچ کدام از تیم های حاضر در رقابت های جام جهانی 2014 به اندازه آرژانتین از مهره های تهاجمی خطرناک برخوردار نیست.\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/6e9b2ade663.jpg\"


و بعد صحبت های مسی:\" هنوز چند ماهی به رقابت ها مانده که زمان زیادی به نظر می رسد اما وقتی به آن فکر می کنید، می بینید که خیلی هم دور نیست؛ ما پیش از آن هدف های مهمی داریم؛ قهرمانی در چمپیونزلیگ، لالیگا و کوپا دل ری. ما قدم به قدم حرکت می کنیم اما باید بگویم بله، ما از همین حالا به جام جهانی هم فکر می کنیم.\"

و سابالتا ادامه می دهد:\" برگزاری رقابت ها در برزیل این جام جهانی را بسیار ویژه کرده است. این رقابت ها برای همه آرژانتینی ها بسیار ویژه است.\"

گزارش با نگاهی به کشور آرژانتین ادامه پیدا می کند:\" نام آرژانتین از کلمه لاتین آرژنتوم به معنای نقره گرفته شده است.این کشور اولین بار توسط خوان دیس د سولیس در سال 1516 کشف شد. آرژانتین دومین کشور پرجمعیت آمریکای جنوبی است و هشتمین کشور پرجمعیت دنیا. بلندترین و پست ترین مناطق نیم کره جنوبی دنیا هم در آرژانتین قرار دارد. بیشترین نسبت روانشناس به جمعیت کشور در سراسر دنیا متعلق به آرژانتین است.

اولین بازی ملی آرژانتین در سال 1902 مقابل اروگوئه بود که آنها توانستند 6-0 به پیروزی برسند. بزرگترین و سرشناس ترین باشگاه های آرژانتین بوکا جونیورز و ریورپلات هستند.\"

بعد از این، نوبت به مرور  سابقه حضور آرژانتین در ادوار مختلف و قهرمانی های این تیم در جام جهانی 1978 و 1986 است. آلبی سلسته آخرین بار در سال 1990 توانست به بین چهار تیم نهایی برسد و بعد از آن، تنها مرحله یک چهارم نهایی توانست پیشروی کند.

پیش از اینکه سابقه الخاندرو سابه یا در تیم ملی آرژانتین و تغییراتی که از زمان حضور او در این ایجاد شده، بررسی شود، بخش هایی از صحبت های او پخش می شود :\" ما فکر می کنیم بهترین هستیم و وقتی شکست می خوریم، فکر می کنیم بدترین هستیم. اما هیچ کدام از اینها صحیح نیست. جام های جهانی زیادی برگزار شده و ما تنها دو بار قهرمان شدیم. این نشان می دهد که قهرمانی در این رقابت ها چقدر دشوار است.\"\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/6e9b2ade661.jpg\"


بعد نوبت پابلو سابالتا می رسد که با جمله  هایی مثل \"او بسیار بادانش و صادق است\" برای سرمربی تیمش نوشابه باز کند.

بخش بعدی در مورد اهمیت مسی در تیم ملی آرژانتین از زمان روی کار آمدن سابه یاست؛ اینکه سرمربی جدید، ستاره بارسا را به عنوان کاپیتان تیمش انتخاب کرد و به او بیش از هر بازیکنی در مرحله مقدماتی جام جهانی بازی داد. در این قسمت صحبت های کارلوس بیلاردو، سرمربی سابق آرژانتین،  می شنویم که معتقد است نباید مسی را با مارادونا مقایسه کرد. او اعتقاد دارد هر دو آنها بازیکنان بزرگی هستند اما باید آنها را براساس شرایط زمانی خودشان بررسی کرد.

آمارهایی از عملکرد آرژانتین در دوره های قبلی بخش بعدی است و پس از آن، نوبت به بررسی نفرات آرژانتین در جام جهانی می رسد. در این گزارش، آرژانتین تیمی با خط حمله ای مخوف توصیف شده که در خط دفاعی از شرایط چندان خوبی برخوردار نیست.

سابه یا هم تایید می کند که مدافعان تیمش به خوبی مهاجمان نیستند و سپس بیلاردو، یک آنالیز کلی از شرایط تیم آرژانتین می دهد.

نفر بعدی که به بررسی شرایط تیم آرژانتین می پردازد، دنیل آرکوچی، روز نامه نگار باتجربه نشریه لا ناسیون، است. آرکوچی در مورد آغاز دشواری آرژانتین در رقابت های مرحله مقدماتی صحبت می کند و اینکه چطور پیروزی مقابل کلمبیا، آغاز نتایج خوب آلبی سلسته بود؛ مسی هم صحبت های او را تایید می کند.\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/6e9b2ade662.jpg\"


بخش آخر گزارش به برگزاری جام جهانی در برزیل و اهمیت آن برای آرژانتینی ها می پردازد. سابه یا معتقد است که برگزاری این رقابت ها در آمریکای جنوبی یک امتیاز برای این تیم است اما مسی معتقد است تیمش حتی در مرحله گروهی هم کار آسانی در پیش ندارد.

ویدیوی معرفی آرژانتین در فیفا تی وی را از لینک زیر ببینید:

http://isport.ir/fa/media/36794 

     
آی اسپورت
2014-05-29 00:00:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر