فهرست
نقش جهان منتظر استقلال و سپاهان
نقش جهان منتظر استقلال و سپاهان

نقش جهان منتظر استقلال و سپاهان

آی اسپورت - اصفهان را شهر اول هفته‌ای که گذشت دیدیم! با دو پیروزی که به دست آورد، از بقیه پیشی گرفت! ذوب‌آهن در مصاف با فولاد خوزستان باعث شد فولادشهر شاهد اتفاقی که خیلی کم رخ داده، بشود و مهمان خود را - تیم جواد نکونام را- مغلوب کند! سپاهان هم به روند «برد»‌های مقتدرانه‌اش ادامه داد و در عین حال، با حریفی مسابقه داد که تحسینش را برانگیخت و مهر تأییدی زد بر قابلیت و شایستگی حسین فرکی، به عنوان یک مربی سازنده!

سپاهان برخلاف ذوب‌آهن از بابت غلبه بر پیکان نمی‌تواند از ادبیات رایج در فوتبالشهر ایران استفاده کند و از پیروزی، به عنوان یک حق مسلم یاد کند! سپاهان برای رودررویی با استقلال، یک بازی تعیین‌کننده در جام حذفی داشت و در همین بازی بود که فهمید: ... فوتبال روی خوشش را به امیر قلعه‌نویی و شاگردانش خوب نشان می‌دهد! پیکان مغبون بازی زیبای جام حذفی شد!

وقتی اصفهان یکه می‌خورد

سپاهانی‌ها کجایند؟ مسابقه از پیش سخت ارزیابی شده مقابل پیکان، که حالا حریفی است به شدت مورد احترام و به شدت دست و پاگیر و دردسرساز، چرا این همه بی‌تماشاگر بود؟ تیمی که تا همین چند ده روز پیش، بازی‌های خانگی‌اش در بدترین حالت، ۲۰ تا ۲۵ هزار بیننده در ورزشگاه نقش جهان داشت، چرا با خوشبینی و شمارش گشاده‌دستانه، حداکثر ۳۵۰۰ - و کمتر هم- تماشاگر داشت؟

سپاهان در صدر لیگ برتر است و تماشاگر از دست می‌دهد! سپاهان امید بزرگی دارد به فتح جام حذفی و با خلوت «کنفت» کننده و برخورنده ورزشگاه که انگار تماشاچی نداشت، آن هم در مسابقه‌ای که به شدت تماشایی بود، مواجه می‌شود و «جا می‌خورد» و منفعل می‌شود و سرخورده هم! سپاهانی‌ها که می‌دانیم عددشان چند ده هزار نفر می‌شود - این را واقعیت‌های عینی نشان داده است- چرا خانه‌نشینی را ترجیح داده‌اند؟

چرا قهرند سپاهانی‌ها؟

دلایل این قهر، علت‌های این پشت‌کردگی چه می‌تواند باشد؟ آیا سپاهان بد بازی می‌کند و «نمایش» مطلوبی ندارد؟ آیا در هر دو جامی که حضور دارد، از مدعیان قهرمانی و از شانس‌های اول روند قهرمانی محسوب نمی‌شود؟ آیا سپاهان برای تیم ملی بازیکنان جوان و بهترین نفر را نساخته است- محمد محبی-؟ سپاهانی‌ها را چه می‌شود؟ نسبت به پولی که بازیکنان سپاهان می‌گیرند - و بدون وقفه و سر موقع هم می‌گیرند - حرف دارند؟ تیم مردمی‌تری را انتظار دارند؟ دوست دارند از بچه‌های اصفهانی تعداد بیشتری را در تیم ببینند؟

مردم چه می‌خواهند؟ سپاهان مگر در دست سپاهانی‌ها نیست؟ تابش مگر مدیریت مطلوب اصفهانی‌ها را اعمال نمی‌کند؟ و مگر نتیجه همین مدیریت عمل‌گرایانه نیست که سپاهان را به بالای بالا‌ها پرواز داده است، پس دیگر چه؟ شاید مردم فیل‌شان هوای هندوستان کرده و یاد تیمی افتاده‌اند که محمد برزمهری را، محمود یاوری را، مسعود تابش را، علیرضا رحیمی را، محسن یزدخواستی و محمود یزدخواستی را داشت؟ تیمی که پول نمی‌گرفت و فوتبال را «دلی»‌تر بازی می‌کرد! تیمی که فوتبالش کلاس داشت، ویژگی داشت و منحصر به خود سپاهان بود!

فوتبال از جنس برتر

سپاهان باز هم بازی دارد! در لیگ برتر مقابل استقلال برخوردی از نوع اول! برخوردی بین دو تیم با کلاس! مسابقه‌ای که امیر قلعه‌نویی را روبه‌رو می‌کند با استراماچونی! دو سبک متفاوت! دو فوتبال متمایز! هر دو در پی پیروزی! هر دو مشتاق شکست دادن حریف!

درباره استقلال، حرفی نمانده است که زده نشده باشد، تیمی که به بازی تیمی خود بیشتر متکی است! تیمی که بازی‌اش پیچیدگی و تکامل فکری و پختگی عملکردی دیگری دارد! تیمی که فوتبال را برای خودش آسان و برای حریفانش دشوار می‌کند!

سپاهان معنای مقابله با استقلال را می‌داند که چیست! سپاهانی‌ها به اهمیت وجود خود و حضور تمام‌عیارشان واقفند! روز شنبه، پرده دیگری از تیم سپاهان باز می‌شود!

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-11-28 14:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
mojtaba
پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۴۶
استاد لارودي عزيز، شما هميشه دنبال بهانه اي هستي براي تعريف از قلعه نوعي، تعاريفي ك از ايتقلال هم كردي برا اين بود بنظرم ك مطلبتون يكسويه ب سمت سپاهان نباشه،،، استاد شما بزرگي ولي چرا از خرابكاريها و مافيا بازيهاي قلعه نوعي هيچوقت ننوشتين؟ميدانيم ك ميدانيد پشت پرده اين فوتبال كثيف ك امثال كيروش و برانكو و شفر رو فراري ميده تا جا براي قلعه نوعيها باز بشه چ خبره اماهيچوقت نمينويسين،،، راستي استراماچوني اگه امسال استقلال قهرمان كنه ميمونه يا با ترفندهايي فراريش ميدن تا جا برا اقايون كوتوله باز بشه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر