فهرست
گزارش روز:میراث «ب-ز» سنگ بنای شاهین جدید در بوشهر!/ لوکوموتیو انتقال ؛ شاید!
گزارش روز:میراث «ب-ز» سنگ بنای شاهین جدید در بوشهر!/ لوکوموتیو انتقال ؛ شاید!

گزارش روز:میراث «ب-ز» سنگ بنای شاهین جدید در بوشهر!/ لوکوموتیو انتقال ؛ شاید!

آی اسپورت- 
 
1-محمود احمدی نژاد در سفر سوم استانی خود به بوشهر در جمع مردم گفته بود« بوشهری ها یک شاهین در لیگ برتر دارند که می درخشد و دولت هم قول می دهد که با مصوبات سفر استانی به بوشهر کاری کند که بدون تیم دغدغه در لیگ برتر بدرخشد.» همانجا هیات دولت مصوب کرد سالانه ده میلیارد تومان توسط وزارت نفت در اختیار اداره کل ورزش بوشهر قرار گیرد که نیمی از آن برای شاهین و نیمی در جهت ارتقا سایر تیم ها و رشته ها هزینه گردد. این مصوبه بعدها به نصف تقلیل یافت و 5 میلیارد هم فقط یکسال پرداخت شد.
2-شاهین همه دلخوشی مردم بندر بود. تیمی که برد و باختش توازن دقایق زندگی مردم آن دیار را در دست داشت.شاهین وقتی گرفتار سو مدیریت ها شد و از پیکره نفت به دامان بانک صادرات غلتید روزهای تیره و تاری را تجربه کرد.اختلاس سه هزار میلیاردی ف مدیریت آن بانک را هم دچار سونامی کرد و همه چیز در چشم بر هم زدنی چنان به هم ریخت که حالا خیلی ها نمی دانند اصلا شاهین کجاست.
3-همان روزهایی که شاهین برای بقا در لیگ برتر دست و پا می زد مشتری دست به نقدی سراغ آنها رفت.مردی که بدهی ها را می پرداخت و پاداشی هم به موسسان می داد اما پاسخ باصطلاح مالکان منفی بود.همان مشتری بعدها جایی دیگر در فوتبال سر برآورد. بابک زنجانی و هواپیمایی فراز قشم مالک راه آهن سورینت شدند.شاهینی که فروختنی نبود در مزایده ای حقوقی به یک هوادار طلبکار رسید و تیم حتی از حضور در لیگ دسته دوم هم بازماند.
4-وزیر ورزش هفته قبل به بوشهر رفته بود. او در دیدار با نعمتی مالک باشگاه شاهین به او پیشنهاد داد در ازای 400 میلیون  سهام باشگاه را به نام مردم منتقل کند. نعمتی می گفت طلب من بیش از این رقم است و وزیر می گفت باشگاهی که چندین میلیارد بدهی دارد و در لیگ سه هم حضور دارد بیش از این آیا می ارزد؟ طلبکاران دیگر هم ضرر داده اند و قرار نیست فقط تو منتفع شوی.مرغ نعمتی یک پا داشت. وزیر به جمشیدی مدیرکل ورزش استان دستور داد سریعا\" مقدمات ثبت یک شاهین جدید را فراهم کند و نعمتی را  با تیمش تنها بگذارند.
5-ماجرای امیر منصور آریا روی سرنوشت شاهین و بانک صادرات تاثیر داشت و حالا که نفر اول آن تشکیلات در قید حیات نیست انگار شاهین هم دارد تکان هایی در جهت احیا می خورد.بابک زنجانی راه آهنش را تحت نظارت و اداره قوه قضاییه می بیند.وزارت نفت میلیاردها تومان از زنجانی طلبکار است. وزارت نفت سه سال است سهمیه 5 میلیاردی بوشهری ها را پرداخت نکرده است. بوشهری ها سالهاست انواع آلایندگی نفتی را تحمل می کنند. استاندار بوشهر خاستگاهش وزارت نفت است.حالا خبر می رسد وزارت نفت در قبال بخشی از مطالباتش باشگاه راه آهن را مالک خواهد شد و در قبال دیون خود به مردم بندر این تیم  را روانه جنوب می کند. زنجانی اگر مالک شاهین نشد اما شاید شاهین مالک میراث او شود.انتقال یک تیم از تهران به استانی دیگر مجوز اداره کل ورزش تهران را می خواهد. نژاد فلاح گفته بود مجوز انتقال راه آهن را نمی دهیم.صبر کنید.بند چهارم این گزارش را دوباره بخوانید. نژاد فلاح مقابل وزیر هم می تواند مقاومت کند؟
6-مرد صیاد بندری خبر را که شنید درون قمباره جهاز دو رکعت نماز شکر خواند. شاید هم نماز حاجت.نیتش مهم نبود مهم این است که بازهم «لیمر» بوشهری ها لیگ برتر را درنوردد.او هنوز نمی داند خبر را در خواب شنید یا بیداری. صدای دلنشین شروه خوانی اش در میان دریای آرام جنوب می پیچد « ندانم خواب یا بیدار بودم/زشوقش مست یا هوشیار بودم/به باغ خلد فایز بود گویا/و یا سر در کنار یار بودم»
  ۱۱  
آی اسپورت
2014-05-29 12:13:55
نظر دهید

۱۱ نظر
شاهینی
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۲۵
ای دروغه کو که گفتی راستن؟ این چند ساله از این حرف ها زیاد زدن.حق شاهین و مردم بوشهر رو خوردن و از اب هم راحت تر از حلقومشون پایین رفت....
حسین
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۴۳
کیه که به نساجی مازندران برسه؟؟؟
شموشک رو که نابود کردن دریغ از ذره ای کمک به نساجی.
70 درصد مدال های المبیک و 50 درصد بازیکنای لیگ برتر برای مازندرانه اما میلیاردی برای سباهان و تراکتور و تیم های تهرانی خرج میشه بدون هیچ بازیکن سازی.
-
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۱
شاهین همه ی امید یک استان محروم بود
ali
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۱
نه به عنوان یه بوشهری،به عنوان یه ایرانی دس مریضاد میگم به تهیه کننده این گزرش.واقعا خوب نگارش شده بود و واسه ما بوشهریا بارقه ای از امید تو این دیار پر از سرطان و امراض مختلف ناشی از نفت و گاز و بی بهره بودن از پولش روشن کرد
انشالا بازم بتونیم برگردیم و ستاره معرفی کنیم.
تماشاگرای ما زبانزد هستن
-
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۹
اسم شاهین میاد اشک تو چشام جمع میشه
چطور امثال حمید درخشان خیلی راحت سر این تیم رو برید خدا همشون رو به خاک سیاه بشونه که 1 میلیون نفر رو زجر دادن
خدا یعنی میشه دوباره پرواز شاهین توی آسمون لیگ برتر رو ببینم ...
عادل خالدی کلهر
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۱
" شاهین همه دلخوشی مردم بندر بود. تیمی که برد و باختش توازن دقایق زندگی مردم آن دیار را در دست داشت " ـــــکی چنین بوده؟ و چه کسی به تو چنین گفته؟؛ و اینکه اگر قرار بر این باشد باز تیمی رخت بریندد و روانه مکانی شود که به آن نه تعلق خاطر و نه تعلق مالکی داشته باشد، نماز شکرش جز حرکتی خارجِ عقل گونه، چیزی دگر نیست. آن هم شاهین بوشهری که فقط شهر بوشهر با آن خاطره دارد و نه شهرهای دیگر آن، شهر بوشهری که نه آلودگی را به خود دیده و مردمانش نه زجر مردمی که در عسلویه و خارک و ... دیده اند را چشیده؛ نمی دانم، شاید این خبر از قلم یک بوشهری برخواسته باشد اما هرچه که هست جز بیهوده گویی و خودبینی چیزی دیگر در دل خود نهفته ندارد.
می خواهی خوشحالی جاشووی (دریانورد) بوشهری را ببینی؟ یا شاید نماز شکرش را می خواهی بر روی لِنج و جهازش بینی؟، تا کنون به پیشانی چروکیده اش که رقص اشعه های آفتابِ جنوب بر روی آن جا خوش کرده و تکانی به خود نمی دهد و صورتش را سوزانده، دیده ای، که از نماز شکرش برای لیگ برتری شدن تیمی مثل شاهین سخن می گویی؟ یا شایدم دست زِمُخت گشته اش را دیده ای باشی که طنابهای خشن دریایی آن را بدین روز درآورده؟ آیا تا کنون چشم به غماز رفته ی او و خانواده اش را دیده ای وقتی که دریا با او نمی سازد و مهربانی نمی کند، سر سازش ندارد؟ پای درد و دلش نشسته ایی و سخن َش را با جان و دل شنیده ای؟ یا شاید، تو از آنی سخن می گویی که خود را بوشهری می نامد و میلیارد میلیارد این دیار را با حیله های روباه گونه اش به انبان خود فرو برده و می ریزد؟، تو که از توازن دقایق زندگی مردم این دیار خبر داری، حتما از این نیز آگهی، مگر نه؟؛ مگر می شود تو که از زندگی بوشهری می گویی، ندانی جیره بندی تابستانی آب، برق چیست؟، آنهم آبی که گویی پاکی از او رمیده و به جای سیراب کردن، جوانه بیماری را در تن و جانِ مردمِ دیارم کاشته؛ خوشا آن تابستانی با تَش (آتش) بادهای سوزانش که هر چه که بود، آتش و خاکی را، که از دیارهایی عبور کرده از آن برای ما هدیه می آورد! در خود بیماری را برای مردم دیار شَروه خوان و شَروه نویسِ من به یادگار نمی آورد، تو که کنون از میلیارد میلیارد فوتبال سخن می گویی، گاه وقتی اگر پای مبارک َت به دیارِ من، استان بوشهر و یا جنوب، آشنا شد، اگر توانستی و رمقی در جان خود باقی دانستی به روستاها و دِه های اطراف هم سری بزن، مردمانی که در کوچه، بیرون حیاط خانه سرگرم پچ پچ کردن با هم هستند، همسایگانی که چند ساعتی بعد باز با شب نشینی خود آن محفل را پی می گیرند، بین؛ آن طرف تر جوان و نوجوانی را می بینی که در زمین خاکی یا آسفالتی خودشان، جایی که می توانند از این دنیا کثیفِ مادی گونه ای که برایشان درست کرده اند پرواز کنند و خود را مِسی یا رونالدو جا زنند و اصلا برایشان مهم نیست که شاهین در لیگ چندم َست و در رده چندم قرار دارد، آنوقت میدانی که چه گفته ای و چه باید می گفتی.
عادل خالدی کلهر
علی
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۴۶
حرف عادل خان رو تا قسمتیش رو تایید می کنم مخصوصا قسمتی که واقعا خوده شهر بوشهر مشکلش چیه ؟ نه الودگی داره و نه محرومیتی نسبت به سایر شهرهاش.هوای الوده مال عسلویه و جزیره خارک و کنگام و امثالهم هستش نه خوده بوشهر و شهرای نزدیکش
خپک
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۱۸
پول خرید ان را به ما بدهید
جواب عادل خان
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۳۳
منم یه استان بوشهریم مث تو، کی گفته شاهین فقط مال شهر بوشهر هست؟ تو داری فقط از طرف خودت حرف می زنی، اگه شادی مردم رو بعد از صعود به لیگ برتر دیده بودی هیچ وقت این حرف رو نمی زدی، اون دوستی هم می گه پولش رو بدید ، باید بگم ورزش و عمران استان 2تا چیز جداست، حق استان بوشهر و بچه های استان بوشهر هست که یک تیم فوتبال داشته باشند در حالی که استانشون هم پیشرفت داشته باشه و بودجه هر دو باید به استان تعلق بگیره،عادل خان فقط یه لحظه فکر اون بچه هایی رو بکن که به عشق شاهین میرن سمت فوتبال و نه اعتیاد
هر چیز جای خود داره، جای این همه متن ادبی نوشتن سطح دید رو افزایش بده
کسی از دیار بوشهر
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۷
سلام
واقعا دولت جالبی داریم ! و البته تامل بر انگیز !
خب استادان(!) بجای این همه مسخره بازی بیایید 4-5 میلیارد بدید به ایرانجوان راحت میاد لیگ برتر ! ابخدا همین امسالم میتونستن باین لیگ برتر مونتها حتی پول عادیشونم(که بعید میدونم 1میلیاردم بشه)ندادن ! بخدا باید به حال این وضعیت گریه کرد ! حالا میخوان بیاد یه تیم تهرانی رو منتقل کنن به بوشهر ! خداوکیلی این بازی با احساست مردم بوشهره ! این همه پارس جنوبی و شمالی و شرکت نفت و نیروگاه هست همه پولاشو تهرانیا دارن میخورن ! نصف همین بودجه ای که میگن رو بدن به ایرانجوان این تیم رو بیارن بالا حداقل بخدا ارزشش بیشتر از انتقال یه تیمه

خدا کنه این اتفاقات نیوفته ! واقعا دارن با احساست مردم بوشهر بازی میکنن
کسی از دیار بوشهر
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۹
به راحتی دارن حق مردم بوشهر رو میخورن یه آب هم روش !

امیدوارم اگر روز رستا خیزی باشه ، همشون بازپرس بشن !
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر