فهرست
گزارش روز : بررسی 10 قهرمانی رئال در اروپا از منظر جغرافیائی
گزارش روز : بررسی 10 قهرمانی رئال در اروپا از منظر جغرافیائی

گزارش روز : بررسی 10 قهرمانی رئال در اروپا از منظر جغرافیائی

آی اسپورت - رئال مادرید با قهرمانی در لیسبون به اولین باشگاهی در اروپا تبدیل شد که ده بار لیگ قهرمانان را فتح کرده است. در این ده قهرمانی مجموعا 125 فوتبالیست مشارکت داشته اند.کسانی که در بازی فینال حتی یک دقیقه به میدان رفته اند نیز محاسبه شده اند.

اگر بخواهیم از لحاظ جفرافیایی به این 125 بازیکن نگاه کنیم باید بگوییم که 86 اسپانیایی در فینال ها با لباس رئال به میدان رفته اند که 25 تای آنها مادریدی بوده اند.

در 9 فینال قبلی از منطقه کانتابرو همواره حداقل یک بازیکن حضور داشت کسانی چون : خنتو ، مارکیتوس ، پاکین ، میه را ، آماویسکا ، مونیتیس و الگرا . در این فینال برای اولین بار کسی از این منطقه حضور نداشت .

این در حالی است که از منطقه باسک همواره بازیکنی در ترکیب رئال در فینال ها حضور داشته است. ایوان کمپو ، ژابی آلونسو ، ایارامندی ، آراکوئیستان ، براسالوچه  و خوان آلونسو .

مناطقی هم بوده اند که از آنها حداقل بازیکن در ترکیب رئال حضور داشته اند.مناطقی چون سئوتا ( پیری و لسمس ) و ملیا ( پپیو ) تروئل ( تورس و سوریا ).

از 22 منطقه در اسپانیا تاکنون هیچ بازیکنی در فینال ها برای رئال بازی نکرده اند. جالب اینجاست که از منطقه آلمانسا به مرکزیت آلباسته که سانتیاگو برنابئو اصالتا اهل آنجاست نیز بازیکنی دیده نمی شود.

اما از میان خارجی ها فرانسوی ها مشارکت بیشتری داشته اند. در 4 فینال اخیر رئال مادرید ، همواره حداقل یک فرانسوی در ترکیب رئال حضور داشته است.کریستین کارمبئو ، ماکله له ، زیدان ، واران و بنزما.

فرانسه حتی از کشوری چون آرژانتین که بصورت سنتی پسرعموی اسپانیا خوانده می شود نیز نمایندگان بیشتری در فینال ها داشته است. فرانسه 6 بازیکن و آرژانتین 5 بازیکن که آخریش دی ماریا بود.

در این میان بودند بازیکنان سرشناس اما بدشانسی که نتوانستند طعم قهرمانی اروپا با رئال را بچشند. از رونالدوی برزیلی و بکهام گرفته تا دل بوسکه ، خوانیتو ، سانتیانا ، کاماچو ، هوگو سانچس و کینتا دل بوئیتره معروف : بوتراگنیو ، واسکز ، میچل ، سانچیس و میگل پاردسا .

  ۴  
آی اسپورت
2014-05-29 14:38:52
نظر دهید

۴ نظر
علی
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۸
چرا یک بار به این که این قهرمانی ها در چه زمانی بوده و اینکه در آن زمان این جام چقدر ارزش داشته پرداخته نمیشه....چهار بار پشت سر هم، انه زمانی که این جام برای تیم برنده ارزش مالی زیادی نداشت و تیم های انگلیسی و آلمانی به خاطر همین تمایل زیادی به بها دادن به این جام نداشتند.
همه میدانیم که جام اروپا تقریبا در 15 سال اخیر به خاطر پخش تلویزیونی بالا و تبلیغات گسترده، ارزش پولی زیادی پیدا کرده و از آن زمان تیمیهایی مثل آرسنال و منچستر و بایرن و حتی دورتموند در این جام تلاش بیشتری میکنند. پس لطفا در مورد ارزش جام های رئال هم بنویسید
parsa68
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۰
آقا اون قسمتی که نوشتین دل بوسکه تو پرانتز بنویسین بعنوان بازیکن... چون دو بار با رئال مادرید بعنوان سرمربی جام قهرمانان رو برده.. آدم اول یه چیز دیگه خیال میکنه
میلاد
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۵
دل بوسکه دوبار با رئال قهرمان اروپا شد
دسیما
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۵۳
در جواب علی باید گفت اگه همین 15 20سال اخیرم در نظر بگیریم ریال 3 جام اورده ( 1998- 2000_2014)ریال الان 4امین ساله که تو نیمه نهایی بعد میشه بگید آرسنال این وسط چی کار است یا دورتموند یا حتی منچستر و بایرن با یکی دو تا باقهرمانی بازم مونده به ریال برسند پس لطفا تحقیق کن بعد نظر بده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر