فهرست
چه پولی خرج می‌کند پرسپولیسِ جدید/ استیلی گران‌تر از مالدینی؟
چه پولی خرج می‌کند پرسپولیسِ جدید/ استیلی گران‌تر از مالدینی؟

چه پولی خرج می‌کند پرسپولیسِ جدید/ استیلی گران‌تر از مالدینی؟

آی اسپورت- شب گذشته طی مراسمی که در ایوان شمس تهران برگزار شد، پیراهن حمید استیلی در جام جهانی 1998 فرانسه در یک حراجی به نفع کودکان سرطانی به فروش رسید. رقم حاصل از فروش این پیراهن مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود اما چگونگی به دست آمدن این پول، ماجرای جالبی است که می‌توان نکات مهمی را از دل آن بیرون کشید.

حضور پرسپولیسی‌های قدیمی

در این مراسم چهره‌هایی همچون مصطفی هاشمی‌طبا، حسن بیادی، حسین کلانی، ابراهیم آشتیانی و تعدادی از بازیگران سینما و فوتبالیست‌های گذشته و حال پرسپولیس حضور داشتند. حمید استیلی در ابتدای این مراسم گفت: در بازی با آمریکا دو پیراهن داشتم که یکی از آنها را قبلا برای امور خیریه فروختم و در مراسم امشب دومین پیراهن را به حراج گذاشتم.

دغدغه‌ی قیمت؛ یعنی به ۵۰۰میلیون می‌رسیم؟

با توجه به مراسم و حراج‌های مشابهی که پیش از این برگزار شده بود به نظر نمی‌رسید از این فروش، مبلغ چندانی عاید برگزارکنندگان شود. چنان‌که پیش از این هم شاهد بودیم با فروش پیراهن مالدینی که در بازی ستارگان پرسپولیس- میلان به پایان رافت رسیده بود فقط ۳۰۰میلیون تومان به دست آمد. اما مراسم دیشب از همان ابتدا به شکل دیگری پیش رفت و این اتفاق به کمک مسئولان جدید پرسپولیس و اعضای هیات مدیره این تیم رخ داد.

\"http://img7.irna.ir/1393/13930308/2716553/2716553-3903687.jpg\"

پولدارها وارد می‌شوند؛ برو بالای میلیارد

شرکت بهنام پیشرو کیش که حامی مالی باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شود، یک میلیارد و 100 میلیون تومان برای درمان 11 بیمار سرطانی اختصاص داد و در ادامه نیز حمیدرضا سیاسی رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، مبلغ 200 میلیون تومان به صورت شخصی به این مراسم و بیماران سرطانی اختصاص داد تا پول حاصل از این مراسم باز هم سنگین‌تر شود. در واقع سیاسی و دیگر مسئولان پرسپولیس با اختصاص دادن مبالغ سنگین قیمت این حراجی را بالا بردند تا رقمی که در نهایت اعلام می‌شود سنگین‌تر از همیشه و چشمگیرتر از خیریه‌های مشابه باشد.

پول هست؛ خیال قرمزها راحت؟

گذشته از این‌که رد و بدل شدن چنین مبالغی را در این کار خیر باید به فال نیک گرفت، تمکن مالی و «دست به جیب» بودن مسئولان جدید پرسپولیس هم نکته جالبی است که حتما برای هواداران این تیم جالب و قابل توجه خواهد بود. با توجه به اتفاقات دیشب به نظر نمی‌رسد پرسپولیسی‌ها در فصل جدید مشکل خاصی را از نظر مالی احساس کنند و این خبر خوبی برای هوادارن سرخپوش است.

زمانی در پرسپولیس، رفع نیازهای مالی و رد و بدل شدن رقم‌های اینچنینی در مراسم خیریه فقط با حضور چهره ویژه‌ای مانند حسین هدایتی شکل می‌گرفت که البته او هم چون منصبی در باشگاه نداشت به‌صورت گهگاه و مقطعی به نفع پرسپولیس دست به جیب می‌شد. اما حالا انگار پرسپولیسی‌ها خودشان چند عابربانک در باشگاه دارند که می‌توانند در مواقع لزوم پول کافی را به این باشگاه سرریز کنند.

آیا با حضور این چهره‌ها پرسپولیس در فصل جدید مشکلی از لحاظ مالی احساس نخواهد کرد؟ آیا دوران عقب افتادن قراردادها و محتاج ماندن بازیکنان در شب عید به سر رسیده است؟ آیا پرسپولیس را باید در دسته مرفهین لیگ چهاردهم دسته‌بندی کرد؟

\"http://diyarmirza.ir/wp-content/uploads/2014/05/2716553-3903675.jpg\"

چهره‌های ویژه‌ای که دیشب با تکیه بر امکانات مالی‌شان قیمت پیراهن حمید استیلی را به ۵ برابر پیراهن مالدینی رساندند، لابد به سوالات بالا هم می‌توانند پاسخ مناسبی بدهند. البته فراموش نکنیم واسطه حضور این اسپانسر جدید و پولدار در باشگاه پرسپولیس، همین حمید استیلی است که امروز پیراهنش یک و نیم میلیارد تومان ارزش پیدا کرده است!

     
آی اسپورت
2014-05-29 14:29:05
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر