فهرست
یادداشت روز : آرژانتین روی شانه های این چهار نفر ؛ رویاپردازی ادامه دارد
یادداشت روز : آرژانتین روی شانه های این چهار نفر ؛ رویاپردازی ادامه دارد

یادداشت روز : آرژانتین روی شانه های این چهار نفر ؛ رویاپردازی ادامه دارد

آی اسپورت - آلبی سلسته مدعی جدی قهرمانی جام جهانی 2014 برزیل است بی هیچ شک و تردیدی. مدعی اول صعود از گروهی که تیم ملی کشورمان نیز در آن حضور دارد چند روزیست که تمرینات جدی خود را آغاز کرده است. در همین مورد یادداشت \" اراسیو پاگانی \" از روزنامه Clarin را اینجا بخوانید  :


سرانجام از روز دوشنبه الخاندرو سابه یا 26 بازیکن را به اردوی کمپ ازه زیا برد تا آرژانتین رسما خودش را برای چالش جدیدش آماده کند. رسیدن به عنوانی که 28 سال است در تب بدست آوردن آن می سوزد ؛ مسلم است که از قهرمانی جهان سخن می گوییم.

هدفی که رسیدن به آن آسان نیست. کافی است بدانیم که حتی میزبانی در این جام نیز سندی برای قهرمان شدن نیست. ایتالیای 1990 و برزیل 1950 را به یاد بیاورید.  

برزیل در سال 1950 در حضور 200000 هوادار خود در مارکانا نتوانست بر اروگوئه غلبه کند و از آن روز به عنوان سیاه ترین روز تاریخ فوتبال این کشور یاد می شود.

هر 26 بازیکنی که به این اردو دعوت شده اند یک هدف در سر دارند. رسیدن به سومین قهرمانی جهان در سرزمینی که خود 5 بار این جام را به خانه برده است.

آنچه آرژانتینی ها را بیش از پیش امیدوار می کند جدای از شخصیت همیشه بالای این تیم در جام های جهانی ، حضور 4 مهاجم استثنایی در این تیم است. 4 بازیکنی که بدون شک خطرناکترین مربع تهاجمی حال حاضر دنیا را تشکیل داده اند.صحبت از مسی ، آگرو ، هیگواین و دی ماریا است.

در راس این 4 نفر ، فرمانده مسی حضور دارد. اما برای اینکه بدانیم که این 4 نفر می توانند آرژانتین را به هدفش برسانند یا خیر ، باید این بازیکنان را نفر به نفر از لحاظ کیفی بررسی کنیم.

از مسی شروع می کنیم. برای مسی باید در درجه اول آرزو کنیم که بتواند ذهنیتش در بازی های ملی را تغییر دهد. او امسال در بارسلونا نتوانست سال خوبی را سپری کند.

به عکس جام جهانی گذشته ، مسی از بارسلونایی وارد تیم ملی شده که امسال بدترین فصلش در 6 سال اخیر را پشت سر گذاشته است. خود مسی نیز در سال گذشته با مجموعه ای از مصدومیت های ریز و درشت روبرو بود که سرانجام منجر به دوری نسبتا طولانی او از فوتبال شد.

لئو در میانه های فصل به آرژانتین بازگشت تا بتواند یک بار برای همیشه از چنگ مصدومیت مزمنش خلاص شود. بازگشت او به میادین هم ، چندان مورد انتظار نبود. در هفته های آخر او نتوانست به بارسلونا کمک کند تا چهارمین قهرمانیش در 5 سال گذشته را بدست بیاورد.

همگان اذعان دارند که مسی در دو ماه گذشته هرگز نتوانست خلاقیت های همیشگیش را بروز دهد. به اینها اضافه کنید نمایش های غالبا سطح پایین در تیم ملی را که حتی در روزهای اوجش در بارسلونا نیز نمی توانست در تیم کشورش بدرخشد.

در ماه گذشته ، اتهام برجسته ای که به او وارد شد این بود که مسی به جام جهانی بیشتر از بارسلونا فکر می کند. حال تمام آرژانتینی ها منتظر این هستند که این اتهام واقعی از آب دربیاید و مسی از لحاظ ذهنی خودش را برای درخشش در تیم ملی آماده کرده باشد.

بدیهی است که آلبی سلسته بیشتر از هر زمانی به مسی نیاز دارد . اگر کسی بتواند آرژانتین را در کشوری همچون برزیل قهرمان جهان کند بی شک او لیونل مسی خواهد بود.

اما 3 نفر دیگر ؛ هیگوائین را باید دومین امید خط حمله آرژانتین بدانیم. او فصل خوبی را در ناپولی گذراند و به اندازه کافی نیز برای این تیم گل های مهم و تاثیر گذار به ثمر رساند. گونسالو با خروج از رئال مادرید در ناپولی بار دیگر از لحاظ فوتبالی متولد شد و در حال حاضر در بهترین فرم چند سال اخیر خود به سر می برد.

در سوی دیگر سرخیو آگرو ، هرچند با سیتی به قهرمانی انگلستان رسید اما مصدومیت های متناوب او این اجازه را به وی نداد تا بتواند درخشش همیشگیش را در این تیم تکرار کند.

اما همه می دانند که او بازیکن مورد علاقه مسی است . کسی که مسی همواره دوست دارد تا در کنارش بازی کند. ماه گذشته بود که شایعه شد که مسی تمدید قرار داد خود با بارسا  را به جذب آگرو منوط کرده است.

اما ضلع چهارم این مربع زهردار کسی نیست جز آنخل دی ماریا . همین شنبه بود که او کمک کرد تا رئال لادسیما را پس از 12 سال انتظار بدست بیاورد.

آنخل بهترین بازیکن فینال بود و در این فصل بیشترین پاس گل در تیم کهکشانی به نام وی ثبت شد .او در صحنه گل دوم رئال همه کار کرد و گرت بیل را در موقعیت مناسبی برای زدن گل قرار داد.

تکنیک بالا و انرژی تمام نشدنی آنخلیتو  مادرید را از جهنمی که شاگردان چولو سیمئونه مهیا کرده بودند به سلامت خارج کرد.فصل فوق العاده ال فیدئو با 120 دقیقه مبارزه پیروزمندانه مقابل اتلتیکو به پایان رسید و حالا او در استراحت چند روزه اش به سر می برد.

آنخل امروز وارد شهر روساریو ، زادگاهش شد و از فردا به اردوی تیم ملی اضافه خواهد شد.

بله ؛ آرژانتین مسی را دارد ، همچنین دی ماریا را و می تواند همچنان به رویاپردازی خود ادامه دهد. رویای قهرمانی در برزیل .

Oracio pagani : Clarin

رضا سیف

  ۴  
آی اسپورت
2014-05-30 01:03:40
نظر دهید

۴ نظر
-
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۵۲
ما هم هاشم رو داریم
الیاس
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۰۷
به خاطر دی ماریا تیم خطرنکی هستن ...
iranmard
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۷
شک نکنید یه پای فینال هستند
ال مورو
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۱
جلو تیم هایی با دفاع منطقی و مستحکم و البته تیم هایی مثل المان, برزیل , ایتالیا و اسپانیا به مشکل می خورن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر