فهرست
رکورد عجیب در لیگ یک؛ این همه گل!
رکورد عجیب در لیگ یک؛ این همه گل!

رکورد عجیب در لیگ یک؛ این همه گل!

آی اسپورت - در 5 بازی برگزار شده دیروز لیگ یک، نود ارومیه، حریف پرسپولیس در جام حذفی با یک گل از سد صدرنشین یعنی آلومینیوم اراک عبور کرد. خونه به خونه در جدالی سخت و نفسگیر تیم بادران را 3-2 از پیش رو برداشت. بازی مس رفسنجان – پرسپولیس پاکدشت 6 گل داشت که سهم هر دو تیم 3 گل بود. گل گهر به یک پیروزی بزرگ دست یافت و ملوان را در انزلی با نتیجه 3-1 شکست داد و در نهایت اینکه قشقایی در حضور پرشور تماشاگرانش یک بر صفر به مس کرمان باخت.

این تعداد گل سبب شد تا دیروز معدل 3.4 گل برای هر بازی به ثبت برسد که برای فوتبال به خصوص دسته اول کمی عجیب بود. طبیعتا اگر بازی‌های دسته اول همیشه این چنین باشد استادیوم‌ها مملو از جمعیت خواهد شد. این در حالی است که در لیگ برتر تنها معدل گل زده یک تیم در هر بازی بیش از 2 گل است که آن تیم سپاهان است و بقیه تیم‌ها معدل گل زده‌اشان در هر بازی کمتر از 2 گل و حتی کمتر از یک گل است.

در لیگ یک هم بیشتر شاهد بازی دفاع و ضد حمله از تیم‌ها هستیم که این سبک از بازی قطعا برای تماشاگران خسته‌کننده است. هم اکنون در دسته اول تهاجمی‌ترین تیم، تیم وینکو است. گل گهر که با 13 امتیاز از 6 بازی صدرنشین به شمار می‌رود تا به این جای کار 14 گل زده است و معدل گل زده این تیم در هر بازی 2.33 است. بعد از تیم گل‌گهر تیم فرهاد کاظمی با 12 گل زده در 6 بازی تهاجمی‌ترین تیم دسته اول بشمار می‌رود و به طور طبیعی معدل گل زده این تیم در هر بازی 2 است.

3.4 گل در هر بازی دسته اول یک رکورد خوب و قابل ملاحظه و البته کمی هم عجیب است. ارایه چنین بازی‌های تهاجمی هم ضریب موفقیت تیم‌ها را بالاتر می‌برد و از همه مهمتر به خاطر جذابیت‌هایش تماشاگران بیشتری را به استادیوم می‌کشاند.

ورزش 3

۱    
آی اسپورت
2018-10-11 15:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر