فهرست
اورتون ۱-۳ منچسترسیتی؛ پیروزی سخت و دلچسب
اورتون ۱-۳ منچسترسیتی؛ پیروزی سخت و دلچسب

اورتون ۱-۳ منچسترسیتی؛ پیروزی سخت و دلچسب

آی اسپورت - در ادامه هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، اورتون در ورزشگاه گودیسون پارک میزبان منچسترسیتی بود که این بازی در نهایت با پیروزی ۳-۱ سیتیزن‌ها به پایان رسید. بازی دو تیم مطابق انتظار سرعت بالایی داشت و بازیکنان سیتی برای کاهش فاصله با لیورپول، به چیزی جز پیروزی فکر نمی‌کردند. در دقیقه ۱۰ روی حرکت عالی ریاض ماهرز و پاس در عرض زیبای او، ایکای گوندوغان در مقابل دروازه خالی، توپ را به تیر افقی دروازه اورتون کوبید تا بازی همچنان مساوی بماند. در دقیقه ۱۸، رحیم استرلینگ با یک حرکت انفرادی به داخل محوطه جریمه نفوذ کرد اما پاس در عرض او در شرایطی خطرناک توسط یری مینا دور شد تا سیتیزن‌ها همچنان ناکام باشند.

اما حملات سیتی سرانجام نتیجه داد. در دقیقه ۲۳، نفوذ عالی ماهرز و پاس کوتاه او با ارسال عالی دی‌بروین همراه شد تا گابریل ژسوس با ضربه سر دروازه پیکفورد را از چند قدمی باز کند و شاگردان گواردیولا در این بازی پیش بیافتند. دقایقی بعد روی یک ضدحمله، با پاس زیبای استرلینگ، ماهرز صاحب موقعیت شد اما ضربه او در آغوش پیکفورد جای گرفت. اما در دقیقه ۳۳، سیتی غافلگیر شد. ارسال بازیکنان اورتون ناقص برگشت داده شد و در ادامه ضربه چیپ شیموس کولمن در آستانه دروازه سیتی با ضربه سر کالورت لوئین همراه شد تا نیمه اول با نتیجه ۱-۱ به پایان برسد.

در نیمه دوم هم بازی سرعت بسیار بالایی داشت و در دقیقه ۵۴ روی ارسال کرنر، ضربه سر چکشی یری مینا با واکنش فوق‌العاده ادرسون راهی کرنر شد. ۵ دقیقه بعد پاس در عمق گوندوغان با ضربه بقل پای استرلینگ با حداقل اختلاف از کنار دروازه اورتون به بیرون رفت.

اما مقاوت اورتون در دقیقه ۷۰ شکست، ضربه آزاد ریبا و هوشمندانه ریاض ماهرز دور از دستان پیکفورد بدل به گل دوم شاگردان گواردیولا شد. در دقیقه ۷۵، کالورت لوئین در شرایط تک به تک نتوانست دروازه ادرسون را باز کند تا آه از نهاد هواداران حاضر در گودیسون پارک بلند شود. حملات دو تیم ادامه داشت و سرانجام در دقیقه ۸۶، پاس در عرض آگوئرو با دفع ناقص پیکفورد همراه شد و در برگشت رحیم استرلینگ توپ را به زیر طاق دروازه اورتون زد تا سیتی در آستانه کسب یک پیروزی شیرین قرار بگیرد. در ادامه اتفاقی رخ نداد و سیتی به پیروزی ۳-۱ در این دیدار دست یافت. منچسترسیتی با این پیروزی ۱۶ امتیازی شد و پشت سر لیورپول ۲۱ امتیازی، در رده دوم جدول لیگ جزیره باقی ماند.

     
آی اسپورت
2019-09-28 22:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر