فهرست
گزارش روز : سود 728000 دلاری سوارس و یارانش در صورت قهرمان شدن در جام جهانی
گزارش روز : سود 728000 دلاری سوارس و یارانش در صورت قهرمان شدن در جام جهانی

گزارش روز : سود 728000 دلاری سوارس و یارانش در صورت قهرمان شدن در جام جهانی

آی اسپورت - کسی که قهرمانی جهان برایش ارزش ندارد پس در میدان فوتبال نمی دود و تلاشی نخواهد کرد . اما این روزها همه برای موفقیت در هر رویدادی انگیزه های بالای دارند . انگیزه هایی مادی و البته معنوی.

همه تیم هایی که وارد جام جهانی خواهند شد هدفشان در درجه اول حضوری آبرومندانه وشایسته در این رویداد است و مسلما برخی تیم ها هدفی ورای این دارند و آن قهرمان شدن در جهان است.

هر تیمی که قهرمان شود مسلما اولین پاداش را از مردم ملتش خواهد گرفت که پاداشی معنویست ودومین پاداش را از مدیران فدراسیون فوتبال که پاداشی مالی است.
هر بازیکن تیم ملی اسپانیا پس از قهرمانی در آفریقای جنوبی 800000 دلار پاداش از فدراسیون فوتبال اسپانیا دریافت داشت. و حالا فوتبالیست های اروگوئه و نیز شیلی نزدیک به همین رقم را در صورت قهرمانی در برزیل دریافت خواهند داشت.

طبق قرار دادی که از سال 2011 و قبل از شروع کوپا امریکا بین اتحادیه بازیکنان اروگوئه و فدراسیون فوتبال این کشور منعقد شد ، فدراسیون فوتبال اروگوئه موظف است تا پس از قهرمانی اروگوئه در هر رویداد معتبری از جمله کوپا امریکا و جام جهانی ، 50 درصد کل مبلغی که به این فدراسیون به عنوان پاداش می رسد را بین 23 بازیکن تیم ملی تقسیم کند.

در صورت قهرمانی اروگوئه در جام جهانی ، به هر بازیکن این تیم 728000 دلار پاداش تعلق خواهد گرفت اما چگونه ؟

با صعود اروگوئه از مرحله مقدماتی جام جهانی و رسیدن به مرحله نهایی این رقابتها در برزیل 8 میلیون دلار از سوی فیفا به فدراسیون فوتبال اروگوئه پاداش داده می شود. پاداشی که مسلما به این کشور پرداخت خواهد شد. نصف این مبلغ بین 23 بازیکن این تیم تقسیم شده و به عبارتی 174 هزار دلار به هر بازیکن می رسد .

این تنها پاداشی است که به بازیکنان اروگوئه پس از 18 مسابقه مرحله مقدماتی همراه با دو مسابقه این تیم با اردن تعلق خواهد گرفت. اگر این تیم به جام جهانی نمی رفت حتی یک پزو نیز به بازیکنان این تیم نمی رسید.

 در صورت اول شدن در مرحله مقدماتی قرار بود تا 71000 دلار پاداش به سوارس و یارانش برسد که البته چنین نشد و اروگوئه پنجم شد.

بخاطر صعود از مرحله گروهی و حضور در مرحله یک هشتم جام جهانی ، یک میلیون دلار و یک چهارم ، 5 میلیون دلار  به فدراسیون اروگوئه پاداش خواهد رسید.

اگر اروگوئه در نیمه نهایی شکست خورده و به مسابقه رده بندی برود بابت چهارم شدن 20 میلیون و سوم شدن 22 میلیون دلار سود خواهد کرد.

در صورت رسیدن به فینال و قهرمانی 35 میلیون و شکست خوردن و نایب قهرمانی 25 میلیون دلار نصیبش خواهد شد.

همه اینها را اگر با هم جمع کنیم و 50 درصدش را بین 23 بازیکن تقسیم کنیم متوجه خواهیم شد که به هر بازیکن تیم ملی فوتبال اروگوئه رقمی معادل 728000 دلار پاداش تعلق می گیرد.

پاداشی که به هر بازیکن اروگوئه در رویدادهای قبل از این رسیده است :
 جام جهانی آفریقای جنوبی : 188000 دلار
کوپا امریکا : 50000 دلار
     
آی اسپورت
2014-05-29 17:49:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر