فهرست
فدرر؛ برنده دوئل با نادال در شانگهای
فدرر؛ برنده دوئل با نادال در شانگهای

فدرر؛ برنده دوئل با نادال در شانگهای

آی‌اسپورت- راجر فدرر با غلبه بر رافائل نادال به دومین عنوان خود در مسابقات مسترز شانگهای دست یافت. دیدار فینال مسابقات مسترز 1000 امتیازی شانگهای بین راجر فدرر و رافائل نادال دو اسطوره بی‌بدیل دنیای تنیس در ورزشگاه مرکزی مجموعه چیژانگ برگزار شد و در پایان فدرر سوییسی با ارائه یک بازی کم نقص حریف دیرینه خود را به راحتی و برای پنجمین بار متوالی شکست داد و جام قهرمانی این رقابت‌ها را برای دومین بار (اولین عنوان در سال 2014) بالای سر برد.

این دیدار تنها 71 دقیقه به طول انجامید و نابغه اهل بازل توانست با برتری 2-0 ( 6-4 و 6-3) ششمین قهرمانی خود را در رقابت‌های امسال کسب کند.

دارنده 19 گرند اسلم با این پیروزی 27مین عنوان خود در مسابقات مسترز و 94مین عنوان دوران ورزشی‌اش را به دست آورد. او حالا در کنار ایوان لندل دومین رکورددار بیشترین تعداد قهرمانی در رقابت‌های تنیس( پس از جیمی کانرز با 109 قهرمانی) است.

تنیس باز 36 ساله در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی گفت: "این بهترین عملکردم پس از ویمبلدون بود. در طول هفته احساس خوبی داشتم. ریترنم خوب بود و رفته رفته سرویسم هم بهتر شد. امروز خیلی خوب بک‌هند زدم. از وقتی با فریم بزرگ‌تر بازی می‌کنم بک‌هند زدن برایم راحت‌تر شده."

فدرر که در مصاف‌های رو در رو همچنان 23 به 15 از نادال عقب است در پاسخ به این پرسش که آیا می‌تواند فاصله خود را با او جبران کند گفت: "فکر نمی‌کنم برای این کار به اندازه کافی فرصت داشته باشم. نمی‌توانم همه مسابقات را ببرم. رافا بازیکن فوق‌العاده‌ایست."

او درباره برنامه خود در ادامه فصل توضیح داد: "برنامه خود را بدون توجه به در نظر گرفتن احتمال رسیدن به صدر جدول تنظیم خواهم کرد. وقتی به سوییس برگردم با تیمم مشورت می‌کنم و اواسط هفته آینده نتیجه را اعلام خواهم کرد. هنوز نمی‌دانم که در بازل و پاریس شرکت خواهم کرد یا نه."

در سوی مقابل اما نادال در این بازی به دنبال اولین قهرمانی خود در شانگهای و رساندن تعداد عناوین مسترزش به عدد 31 بود که ناکام ماند. وی پس از بازی به خبرنگاران گفت: "در سطحی که می‌خواستم نتوانستم بازی کنم که البته بخشی از آن به خاطر بازی خوب راجر بود. در مجموع از عملکرد خودم در مسابقات آسیا که معمولا برای من دشوارتر هستند راضی‌ام."

تنیس باز اسپانیایی که در این بازی زانوی راست خود را با باند بسته بود از توضیح درباره این موضوع خودداری کرد و گفت: "نمی‌خواهم در این باره صحبت کنم. چرا که ممکن است سوتفاهم ایجاد کند. فدرر امروز خیلی خوب و سریع بازی کرد."

نادال که در هفته‌های گذشته مسابقات زیادی را انجام داده همچنین در باره ابهام حضور در تورنمنت بازل که از هفته دیگر آغاز می‌شود نیز پاسخی ارائه نداد و گفت که باید در مورد آن فکر کند.

فدرر با قهرمانی در شانگهای 1000 امتیاز کسب کرد و در رده بندی جدید که روز دوشنبه منتشر خواهد شد با 8505 امتیاز همچنان در جایگاه دوم خواهد ایستاد. رافائل نادال نیز 600 امتیاز به دست آورد و با 10465 امتیاز صدر جدول را حفظ خواهد کرد.

تنیسفا

     
آی اسپورت
2017-10-16 01:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر