فهرست
در نقش مارکوپولو؛ اسکوچیچ همه جا هست!
در نقش مارکوپولو؛ اسکوچیچ همه جا هست!

در نقش مارکوپولو؛ اسکوچیچ همه جا هست!

آی اسپورت - دراگان اسکوچیچ بعد از انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکنون مانند تمام سرمربی‌های مطرح جهان حرفه‌ای عمل کرده است. او در روزهای ابتدایی سرمربیگری تیم‌ملی از نزدیک نظاره‌گر تمرین بازیکنان فولاد شد و گفت‌وگویی هم با جواد نکونام سرمربی فولاد داشت. او سپس به تمرین پیکان رفت تا عملکرد این تیم لیگ برتری را هم زیرنظر داشته باشد و با ویسی سرمربی جدید پیکان هم گفت‌وگویی کرد تا از همین ابتدا نشان دهد همه بازیکنان لیگ برتری را زیرنظر دارد.

اسکوچیچ در نشست خبری مقابل خبرنگاران هم به سوالات پرحاشیه، پاسخ حرفه‌ای داد تا نشان دهد استاندارد یک مربی حرفه‌ای و ملی را دارد. اما نکته جالب عملکرد اسکوچیچ در این مدت کوتاه، سفرهای او به کویت و امارات برای تماشای بازی‌ نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بود. او از نزدیک بازی استقلال و الاهلی عربستان در کویت را تماشا کرد و بلافاصله راهی امارات شد تا بازی دیگر نماینده کشورمان پرسپولیس را مقابل الشارجه بررسی کند.

عملکرد اسکوچیچ حتی در این زمان کوتاه نشان از حرفه‌ای بودن او در عرصه مربیگری داشت. او که سال‌ها در فوتبال ایران مربیگری کرده، کاملا به فوتبال ما آشناست و می‌داند باید بازی بازیکنان را از نزدیک دید و عملکرد آنها را بررسی کرد و بعد به تیم ملی دعوت کرد تا حق هیچ یک از بازیکنان پایمال نشود. سرمربی تیم ملی با این نگاه قطعا باعث افزایش انگیزه بازیکنان جوان خواهد شد و مهره‌هایی چون آرش رضاوند، ارسلان مطهری، مسعود ریگی و روزبه چشمی، در ترکیب استقلال با روحیه بهتری بازی کردند. اسکوچیچ از نزدیک بازی آنها را تماشا کرد تا این بازیکنان با انگیزه مضاعف در زمین ظاهر شوند.

او در امارات هم بازیکنان پرسپولیس را زیر نطر گرفت؛ محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، شجاع خلیل‌زاده و احمد نوراللهی بازیکنانی بودند که فرصت نشان دادن توانایی خود به سرمربی جدید تیم ملی را داشتند. قطعا اسکوچیچ با این رفتار حرفه‌ای می‌تواند روحیه بازیکنان را بالا ببرد تا آنها با انگیزه در مسابقات حاضر شوند و راهی برای حضور در کمپ تیم‌های ملی را داشته باشند. اسکوچیچ فعلا عیار خود به عنوان سرمربی در عرصه ملی را نشان نداده اما همین که وقتش را صرف آنالیز و همراهی تیم‌های ایران می‌کند، قابل ستایش است.

میزان

۴    
آی اسپورت
2020-02-19 23:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر