فهرست
ماجرای چاقوکشی در قشقایی چه بود؟
ماجرای چاقوکشی در قشقایی چه بود؟

ماجرای چاقوکشی در قشقایی چه بود؟

آی اسپورت- در اتفاقی نادر و عجیب، بازیكنان و هواداران دو تیم فوتبال از سری رقابت‌های لیگ دسته دوم كشور با چاقو و قمه با هم درگیر شدند. یكی از این دوتیم، قشقایی شیراز است كه چند ماه قبل موفق شده بود پرسپولیس را در جام حذفی شكست دهد. شاهدان به همشهری ورزشی گفتند كه حمله و درگیری از طرف هواداران منتسب به قشقایی شروع شد و برخی از این افراد اسلحه هم در اختیار داشتند و بدون تیراندازی، از این اسلحه‌ها برای تهدید بازیكنان حریف استفاده كردند. نكته عجیب‌تر اینكه در اواسط بازی با استفاده از تیركمان دروازه‌بان تیم حریف مورد حمله قرار گرفته است اما داور بازی این مسابقه را نیمه تمام اعلام نكرده بود.
 
چاقوكشی در حین مسابقه فوتبال

سرمربی تیم زاگرس یاسوج با اشاره به درگیری‌های انجام شده در ورزشگاه تیم قشقایی شیراز گفت: «بچه‌های ما را كشتند. قشقایی‌ها فكر می‌كردند چهار تیم از دسته دوم سقوط می‌كند در حالی كه فدراسیون اعلام كرده بود سه تیم سقوط خواهد كرد. آنها 25 امتیازی بودند و ما 30 امتیازی. برای همین از هر امكانی برای برنده شدن استفاده كردند. آنها برای اینكه سقوط نكنند قبل از بازی به رختكن ما ریختند تا بچه‌های ما را با چوب و چماق و قمه بزنند. ما در را بستیم اما نیروی‌انتظامی هم تا آن موقع نیامده بود. ناظر بازی هم همه را دید.  كرمی در پاسخ به این سوال كه با وجود این شرایط چرا حاضر به برگزاری مسابقه شدید، گفت: «با عذرخواهی مسئولان تیم قشقایی و وساطت داور و ناظر بازی، حاضر شدیم وارد زمین شویم. تا دقیقه 30 بازی روال عادی‌اش را طی می‌كرد و ما تیم برتر زمین بودیم. وقتی این شرایط را دیدند با تیركمان به دروازه‌بان ما حمله كردند كه دچار مصدومیت از ناحیه صورت شد. بعدهم به چهار نفر از تماشاگران ما كه مدیرعامل باشگاه جزو آنها بود حمله كردند. كار به همین جا ختم نشد. هواداران قشقایی وسط مسابقه به سمت ما حمله كردند در مجموع چهار مامور انتظامی آنجا بود كه بعد از این حمله، فرار كردند و ما را تنها گذاشتند. متاسفانه در این درگیری‌ها سر یك بازیكن ما شكست، فورواردمان هم آسیب جدی دید. هافبك وسط ما از ناحیه دنده آسیب دید. دروازه‌بان هم كه دهانش پر خون شد. تماشاگران قشقایی حتی به مربی خود هم رحم نكردند و با سنگ او را زدند.

  تماشاگران با اسلحه در ورزشگاه بودند
سرمربی زاگرس درباره دیگر حاشیه‌های این بازی هم حرف‌های عجیبی زد: «تعداد زیادی از آنها اسلحه به همراه داشتند كه البته مورد استفاده قرار نگرفت و فقط برای تهدید كردن ما از آن استفاده می‌كردند. در نهایت هم با كمك مدیرعامل قشقایی توانستیم از ورزشگاه فرار كنیم.»
 
سنگ اندازی بازیكنان زاگرس حین مسابقه

مدیرعامل باشگاه قشقایی در گفت‌و‌گو با همشهری ورزشی، مسبب همه درگیری‌های این بازی را بازیكنان تیم زاگرس عنوان می‌كند: «تیم زاگرس استاد همین حاشیه‌ها است و معمولا در همه بازی‌هایش حاشیه‌ساز شده است. بروید از تیم‌های دیگر بپرسید كه وضعیت این تیم چگونه است. در این بازی هم آنها تعدادی ازهواداران‌شان را از یاسوج آورده بودند تا تماشاگران ما را كتك بزنند. نكته تاسف بار اما این بود كه بازیكنان تیم زاگرس در ساك‌های ورزشی‌شان سنگ گذاشته بودند و به سمت تماشاگران ما سنگ پرتاب می‌كردند. نجف‌پور از كمیته انضباطی خواست تا نتیجه بازی را 3 بر صفر به سود قشقایی اعلام كند: «درگیری‌ها به طور كامل بین هواداران بود و اینكه می‌گویند بازیكنان مورد حمله قرار گرفته‌اند دروغ است. ما از كمیته انضباطی می‌خواهیم كه به دلیل ترك زمین كردن تیم زاگرس‌، بازی را 3بر صفر به سود ما اعلام كنند.»

۳ ۳  
آی اسپورت
2017-02-19 16:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
سعید
يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۲۱:۰۸
به خدا این قشقایی عشقه.باخت پرسپولیس به قشقایی دسته دومی خخخخخ
۳ ۱
آنزان
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۲۶
فقط یه احمق میتونه درباره این مطلب همچین نظری رو بده
۱
هواداران متوهم تراکتوری!
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵، ۰۱:۲۳
طبق معمول هیچکس مقصر نیست!!!! اینجا ایران است!!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر