فهرست
این ۳ بازی لعنتی؛ والورده بهترین می‌شد اگر...
این ۳ بازی لعنتی؛ والورده بهترین می‌شد اگر...

این ۳ بازی لعنتی؛ والورده بهترین می‌شد اگر...

آی اسپورت - این روزها، صحبت از ضعف‌ها و عدم توانایی‌های ارنستو والورده در هدایت تیم بارسلونا است. همه می‌گویند تیم او وابسته مسی است، اما کدام مربی وابسته مسی نبوده است؟ پپ گواردیولا، تیتو ویلانوا، تاتا مارتینو و لوییز انریکه، همه به گونه‌ای وابستگی‌های مختص به خودشان را به لئو مسی داشتند.

ارنستو والورده در طول یک فصل حضورش در بارسا، دو ستاره تاثیرگذار خود یعنی نیمار و اینیستا را از دست داد و پروژه جایگزین پیدا کردن برای این دو برای باشگاه بسیار گران تمام شد، گرچه هر کسی که آمد برای بارسا نیمار‌ و اینیستا نشد. بیایید نگاهی بیاندازیم به سه فاکتوری که می‌توانست ارنستو والورده را جای پپ گواردیولا و یوهان کرایف به بهترین مربی تاریخ بارسلونا تبدیل کند.

۱.نباختن در بازی یکی مانده به آخر لالیگا ۲۰۱۸-۲۰۱۷ مقابل لوانته: بارسلونا فصل را تا یکی مانده به آخرین بازی بدون باخت پشت سر گذاشته بود و در صورتی که بازی مقابل لوانته را هم بدون باخت پشت سر می‌گذاشت، آن فصل لالیگا بدون باخت برای بارسا و ارنستو والورده به پایان می‌رسید که  یک رکورد خارق‌العاده محسوب می‌شد.

۲.کامبک نخوردن مقابل آس رم در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۸-۲۰۱۷: همه چیز عالی بود، بارسا در نیوکمپ رم را ۱-۴ شکست داده بود و همه خودشان را برای مرحله بعد آماده کرده بودند، شرایط به قدری عالی بود که هواداران از قبل از شروع بازی برگشت مقابل رم خواسته‌شان بازی مقابل رئال مادرید در مرحله نیمه‌نهایی بود، اما رم در بازی برگشت با سه گل بارسا را شکست داد و آنها را حذف کرد.

۳.کامبک نخوردن مقابل لیورپول در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۹-۲۰۱۸ : لیورپول در اوج قدرت برابر بارسا در نیوکمپ حاضر شد. فن‌دایک و آلیسون فصلی فوق‌العاده را سپری می‌کردند اما لئو مسی باز هم معجزه کرد و بارسا در بازی رفت با نتیجه سه بر هیچ لیورپول را شکست داد. بازی برگشت در آنفیلد لیورپول در حالی که صلاح، فیرمینو، رابرتسون و نبی کیتا را در اختیار نداشت با درخشش واینالدوم و اوریگی موفق شد با ۴ گل بارسا را گل باران کند و به مرحله نهایی صعود کند.

همینقدر ساده! والورده در مجموع از سال ۲۰۱۷ که به بارسا آمده است، ۱۰ بازی را با باخت پشت سر گذاشته است! اما ۳ بازی او را از بهترین به بدترین تبدیل کرد. حال باید دید در فصل جاری والورده می‌تواند بالاخره دل هواداران بارسا را به دست بیاورد یا اینکه با خاطراتی تلخ و سیاه بارسا و هوادارانش را ترک خواهد کرد.

۸ ۱  
آی اسپورت
2019-12-20 00:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
A
جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۴۸
final copaye sale ghabl ro yadetoon raft ke ba che hemaghati bakht?
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر