فهرست
استقلال – تراکتور؛ جدال نابرابر برای آسیا
استقلال – تراکتور؛ جدال نابرابر برای آسیا

استقلال – تراکتور؛ جدال نابرابر برای آسیا

آی اسپورت - در چارچوب هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال کشورمان، دو تیم استقلال و تراکتور از ساعت ۲۱ روز شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر خواهند رفت. قطعا نتیجه این دیدار تا حدود زیادی در تعیین سرنوشت نهایی دو تیم در لیگ نوزدهم تاثیر بسزایی خواهد داشت و به همین دلیل شرایط دو تیم برای حضور در این تقابل حساس را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فینال کسب سهمیه

شاگردان فرهاد مجیدی که با ۳۷ امتیاز و البته یک بازی کمتر نسبت به ۴ تیم ابتدای جدول تا قبل از آغاز مسابقات این هفته، میزبان تراکتور ۴۰ امتیازی هستند که با توجه به اختلاف امتیاز هر دو تیم با صدر جدول، هدف اصلی‌شان را در کسب سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا دنبال می‌کنند.

آبی ها در صورت برتری در این بازی با یک بازی کمتر با حریف تبریزی هم امتیاز خواهند شد که با توجه به تفاضل گل بهتر استقلال، این تیم جایگاه خود را در جدول رده بندی بهبود خواهد بخشید. از سوی دیگر شاگردان ساکت الهامی نیز علاوه بر امید به آسیایی شدن، نیم نگاهی هم به لغرش‌های احتمالی پرسپولیس صدر جدولی دارند.

بدیهی است که هر تیمی بتواند نتیجه کامل این مسابقه را از آن خود کند گام بزرگی برای آسیایی شدن برداشته و شاید بیراه نباشد اگر بگوییم سرنوشت یکی از سهمیه های ایران در فصل بعد لیگ قهرمانان در گرو نتیجه این دیدار خواهد بود. آن هم در فاصله 6 هفته مانده به پایان رقابت ها.

جنگ نابرابر

تعداد نفرات دو تیم استقلال و تراکتور برای تقابل فرداشب کاملا متفاوت از هم است. آبی های تهرانی که یکی از عجیب ترین روزهای تاریخ خود در لیگ برتر را تجربه می‌کنند با لشکری از بازیکنان غایب خود را آماده جدال با سرخ های تبریزی کرده است.

ارسلان مطهری، سیاوش یزدانی، رضا آذری و مرتضی تبریزی که به دلیل مصدومیت نمی‌توانند تیمشان را همراهی کنند. ضمن آنکه پیش از این داریوش شجاعیان، فرشید باقری، هرویه میلیچ و وریا غفوری به دلیل مثبت اعلام شدن تست کرونایشان در بازی با تراکتور غایب خواهند بود.

شاید بهترین خبر برای فرهاد مجیدی حضور آرش رضاوند، مهدی قایدی، حسین پورحمیدی، مسعود ریگی و محمد دانشگر در محل تمرین امروز تیم فوتبال استقلال بود چرا که این بازیکنان میتوانند در دیدار با تراکتور به میدان بروند.

از شرایط نابسامان آبی های پایتخت که بگذریم، وضعیت قرمزهای تبریز عادی است. آنها فقط مسعود شجاعی و اشکان دژاگه را برای این بازی در اختیار ندارند و با برد روحیه بخش هفته قبل مقابل صنعت نفت آبادان پا به زمین این مسابقه خواهند گذشت. آنچه واضح است دستان خالی فرهاد مجیدی در مقابل تیم آماده تراکتور می باشد که باید دید در نهایت کدام تیم پیروز این جنگ نابرابر خواهد شد.

آمار پایاپای استقلال و تراکتور

در ۵ تقابل اخیر استقلال و تراکتور، تیم تبریزی ۲ برد کسب کرده و یک بازی هم با تساوی به پایان رسیده است. آخرین برد استقلال مقابل تراکتور در ۳ سال اخیر نیز به بازی رفت فصل جاری و پیروزی پرگل ۴-۲ شاگردان استراماچونی در خانه میزبان مربوط می‌شود. ضمن آنکه آنها در بازی برگشت فصل قبل در خانه با ۳گل حریف سرخپوش خود را بدرقه کردند. در مدت این ۵ سال هر تیم ۶ مرتبه موفق به گشودن دروازه حریف شده اما تراکتوری‌ها با ۴ گل خورده و یک کلین شیت آمار بهتری نسبت به خط دفاعی استقلال با ۷ گل خورده ثبت کرده اند.

چند نکته جالب

-استقلال در ۳۵ بازی از ۳۸ بازی قبلی خانگی خود در لیگ برتر شکست نخورده است و شاید بتوان گفت از این حیث کار شاگردان الهامی سخت به نظر برسد اما شرایط آشفته این روزهای استقلال و عدم حضور هواداران این تیم در ورزشگاه شاید این معادلات را بر هم بزند.

-در ۵ بازی از ۶ بازی قبلی خانگی استقلال مقابل تراکتور بیش از ۲.۵ گل زده شده است.

-آخرین باخت خانگی استقلال به تراکتور به دو فصل پیش برمیگردد که تیم تبریزی توانست با دبل فرزاد حاتمی در نیمه دوم آن بازی مقابل تک گل کاوه رضایی کامبک بزند.

-در ۵ بازی از ۶ بازی قبلی خارج از خانه تراکتور در لیگ برتر کمتر از ۲.۵ گل زده شده است.

 

۱ ۵  
آی اسپورت
2020-07-11 17:30:00
نظر دهید

۵ نظر
رضا
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، ۱۶:۰۵
استقلال بعد از انکه مجبور شد به لطف عوامل پشت پرده و مدیران نالایق از استراماچونی عبور کند،جنگ نابرابرش با تمام لیگ شروع شد.بی انصافی است اگر تنها این عنوان را برای بازی امشب بکار ببریم!!...کمی انصاف و منطق می گوید اگر آن تیم امروز حفظ شده بود حداقل صدای پای استقلال پشت گوش یحیی و تیمش بود.جدال قهرمانی این قدر سهل و آسان برای سرخها میسر نمی گشت و بوی تبعیض و بی عدالتی اینقدر راحت به مشام نمی رسید.با احترام به یحیی گل محمدی بهترین مربی ایرانی حال حاصر لیگ اما کاش او پنجه در پنجه چند رقیب قلدرتر جام را به آغوش می کشید.افسوس که استقلال را بعداز قلعه نویی و فتح اله زاده به تاراج بردند...افسوس
۳
رضا.استقلال
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، ۱۶:۲۲
ول کنید این فوتبال کثیف رو.لیگ ایران خیلی وقته که فساد و به لجن کشیده شده.به چه امیدی فوتبال ایران میبینید
۱
دکتررضا
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، ۱۶:۴۹
یاللعجب:
هر تیم شش گل به دیگری زده
اما یکی 5 گل خورده و دیگری هفت تا!!!!!!!!!!!!!!!!


در مدت این 5 سال هر تیم 6 مرتبه موفق به گشودن دروازه حریف شده اما تراکتوری‌ها با 4 گل خورده و یک کلین شیت آمار بهتری نسبت به خط دفاعی استقلال با 7 گل خورده ثبت کرده اند.
۲
دکتررضا
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، ۱۶:۴۹
یاللعجب:
هر تیم شش گل به دیگری زده
اما یکی 4 گل خورده و دیگری هفت تا!!!!!!!!!!!!!!!!


در مدت این 5 سال هر تیم 6 مرتبه موفق به گشودن دروازه حریف شده اما تراکتوری‌ها با 4 گل خورده و یک کلین شیت آمار بهتری نسبت به خط دفاعی استقلال با 7 گل خورده ثبت کرده اند.
۱
حسین
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، ۱۸:۵۷
این آدما چرا اینهمه اصرار دارن مطلب بنویسن آخه اونم با اطلاعات و آی کیو یه مرغ.... میبلا،یوری، حمزاوی مگه هستن؟ چرا اینهمه بیشعورین آخه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر