فهرست
گزارش سایت رسمی فدراسیون آلمان از کیروش و تیم ملی ایران؛ کیروش جام جهانی بعد در آفریقای جنوبی!
گزارش سایت رسمی فدراسیون آلمان از کیروش و تیم ملی ایران؛ کیروش جام جهانی بعد در آفریقای جنوبی!

گزارش سایت رسمی فدراسیون آلمان از کیروش و تیم ملی ایران؛ کیروش جام جهانی بعد در آفریقای جنوبی!

آی اسپورت- سایت رسمی فدارسیون فوتبال آلمان در آستانه ی جام جهانی برزیل 32 تیم حاضر در مرحله نهایی رقابت های را مورد بررسی قرار می دهد این سایت امروز به تیم ملی ایران و سرمربی این تیم پرداخت. آلمانی ها برای معرفی تیم ملی ایران به خط حمله و ستاره ی گلزن تیم ایران پرداختند:
رضا قوچان نژاد ستاره خط حمله تیم ملی ایران 26 ساله است. او متولد مشهد است و پیش از اینکه تیم ملی کشور محل تولدش را برای بازی انتخاب کند، می توانست انتخاب های دیگری هم نظیر هلند، داشته باشد. او عملکرد درخشانی در چند بازی که برای تیم ملی ایران داشت از خود به نمایش گذاشت و 9 بار در 11 دیدار ملی خود گلزنی کرد که یکی از آن گل ها در مقابل کره جنوبی بود و منجر به صعود تیم ملی ایران به جام جهانی شد.
نام بلند و طولانی او یکی از مشکلاتی است که وی در فوتبال بین المللی با آن مواجه است به همین دلیل قوچان نژاد از گوچی به عنوان نام مخفف استفاده کرده است که تلفظ آن برای هواداران چارلتون بسیار راحت تر است.
اما در ادامه سایت رسمی فدراسیون فوتبال آلمان به کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی ایران درجام جهانی 2014 اشاره کرد:
نسل طلایی او در حال بازنشستگی اند اما کارلوس کیروش همچنان شاداب و پر شور به مربی گری ادامه می دهد. کیروش در دهه 90 نسلی طلایی را در فوتبال پرتغال مانند لوئیس فیگو و روی کاستا معرفی کرد.
او پس از جدایی از تیم ملی پرتغال به امارات متحده، آفریقای جنوبی و دوباره تیم ملی کشورش بازگشت و پس از جام جهانی 2010 او ایران را به عنوان چهارمین مقصد ملی اش انتخاب کرد. 
کیروش با صعود به جام جهانی برزیل حالا نخستین مربی پرتغالی است که دو جام جهانی متوالی را تجربه می کند. برای جام جهانی 2018، او احتمالا به آفریقای جنوبی خواهد رفت تا سومین جام متوالی اش را جشن بگیرد.
     
آی اسپورت
2014-05-30 18:58:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر