فهرست
بالاخره گل زدیم اما.../ گلرمان آرزوست!
بالاخره گل زدیم اما.../ گلرمان آرزوست!

بالاخره گل زدیم اما.../ گلرمان آرزوست!

آی اسپورت- گل زدن یا گل نخوردن؛ انگار مساله این است. برای تیم ملی ایران در گروه ششم جام جهانی گل زدن اتفاق فوق‌العاده‌ای است اما امروز همه درباره کم گل خوردن حرف می‌زنند. شاید هم طبیعی باشد چرا که به نظر می‌رسد اساس کار تیم ملی روی گل نخوردن است و گل زدن در اولویت چندم قرار می‌گیرد. شاید هم مقابل قدرتی همچون آرژانتین و تیم‌های قدری از آفریقا و اروپا چاره‌ای نباشد. شاید فقط باید دل به ضدحمله‌ها بست. به ضربات ایستگاهی و البته بهره بردن از خلاقیت بازیکنانی که آن جلو باید از تک‌موقعیت‌ها حماسه بسازند.

در دفاع اما می‌شود با تمرکز بیشتر و کم کردن فضا‌ها به خواسته کی‌روش رسید. کاری که مردان دفاعی تیم ملی خوب انجام می‌دهند. انگار که خوب یادش گرفته باشند؛ از‌‌ همان روز بازی با کره در اولسان تا امروز و هر وقت که برنامه، دفاع کردن در نیمه خودی و استفاده از تک‌موقعیت‌ها باشد. این گل نخوردن در دو سه بازی اخیر خوشحال‌مان کرده بود اما به‌‌ همان اندازه نسبت به گل نزدن‌هایمان حس خوبی نداشتیم.

امروز امیدوار شدیم که بالاخره بعد از ۵ بازی گل زدیم و چشم‌مان به جمال یک گل و گلزن روشن شد اما از سوی مقابل نگران شدیم که بعد از چند مسابقه حفاظت کامل و صحیح از دروازه تیم ملی به راحتی گل خوردیم. چه گل بدی هم خوردیم؛ نگاه خیره مدافع میانی و هافبک دفاعی‌مان به هم که از یکدیگر توقع پوشش داشتند و نگاه طلبکار دیگر مدافع تیم ملی از گلر بوندس‌لیگایی‌مان که از خط دروازه جم نمی‌خورد و حتی برای جمع کردن توپ‌های سرگردان آسمان شش قدم شک و تردید دارد حتما نگران شدن هم دارد.

حالا دلواپس دروازه‌ایم و همین می‌تواند آن خشنودی ناشی از خوب دفاع کردن را با تردیدهایی جدی مواجه کند اما در نقطه مقابل می‌توانیم رگه‌هایی از امیدواری را در خط حمله گل‌نزن تیم‌مان پیدا کنیم. امیدوار به اینکه اگر گوچی گل نزد یک شماره ۱۰ قبراق به نام کریم انصاری فرد داریم که می‌تواند جور او را بکشد. به غیر از این‌ها البته کلی نگرانی و دلواپسی به علاوه موارد متعدد مبهم دیگر همچنان همراه تیم ملی است اما همچنان به موضوع گل زدن و گل نخوردن بیشتر اهمیت می‌دهیم چرا که به نظر می‌رسد برآیند این دو اتفاق است که نتیجه را روی اسکوربورد نشانمان می‌دهد و در خاطرمان ثبت می‌کند.

  ۶  
آی اسپورت
2014-05-30 20:51:26
نظر دهید

۶ نظر
الیاس
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۴۲
من مطمعنم مقصر داوری بود ... انتظار دارید مدافع تو شیش قدم هم سر بزنه ؟! کلا سوتی زیاد میده ... احمدی را نذاره گلباران میشیم ... حامد لک شایسته بود که دعوتش نکرد
TT ARENA
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۰۴
دی ماریا به تنهایی دفاع مستحکم اتلتیکو رو اسیر خودش کرده بود فیلیپه لوییز و میراندا آخرش تسلیم شدن اونوقت انتضار داری سید بلال حبشی جلوی دی ماریا بایسته؟
مهبد
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۱۱
گلرمان رحمان احمدیه .تاکور شود هر آنکه نتواند دید.
عباس
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۵۷
تی تی ما میشناسیمت تو یه پانترک وطن فروشی که داری میسوزی ایران عزیز رفته جام جهانی و کعبه آمالت به قول خودتون تورکیه جایی تو جام جهانی نداره پس انقدر حرف مفت نزن
-
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۱۱
ایول tt arena
FARZAD
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۴۴
مدافع باید برای بازیکن حریف مشکل ایجاد کنه و اجازه ی سر زدن نده! پس کار مدافع روی کرنر و ایستگاهی چیه؟!
طرف با خیال راحت اومده سر زده و مدافعین هم تماشا کردن! داوری هم که فکر میکرد مدافع توپ رو دور میکنه حرکت نکرد.نمیدونست همه بازیکن حریف رو تماشا می کنن بجای دفاع!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر