فهرست
حمله ایرانی به رکوردهای جام‌جهانی/ بیشتر از دو تا می‌زنیم؟ کمتر از ۴ تا می‌خوریم؟
حمله ایرانی به رکوردهای جام‌جهانی/ بیشتر از دو تا می‌زنیم؟ کمتر از ۴ تا می‌خوریم؟

حمله ایرانی به رکوردهای جام‌جهانی/ بیشتر از دو تا می‌زنیم؟ کمتر از ۴ تا می‌خوریم؟

آی اسپورت- تیم ملی ایران سه بار به جام جهانی رفته که آمار گلهای زده و خورده‌اش در این سه جام نشان می‌دهد هم گل‌های نسبتا زیادی خورده هم خیلی کم گل زده است.
ما در هر دوره از این رقابت‌ها تنها ۲ گل زده‌ایم که چیزی شبیه فاجعه است. سال ۱۹۷۸ یکی به پرو یکی هم به اسکاتلند، سال ۹۸ دو تا به امریکا و سال ۲۰۰۶ یکی به مکزیک و یکی هم به آنگولا. در نقطه مقابل در این سه تورنمنت ۱۸ گل خورده‌ایم که می‌شود میانگین هر بازی سه گل.
اگر بحث گل‌های زده و خورده مطرح باشد انگار که ما کلا در جام جهانی ۶ بازی انجام داده‌ایم و هر ۶ بازی را ۳-۱ باخته‌ایم. از ۱۸ گل خورده در سه دوره ۸ تا را در آرژانتین خوردیم؛ سه گل از هلند، یکی از اسکاتلند و ۴ تا از پرو و کوبیلاس نامدار. ۲۰ سال بعد از آن در فرانسه آمارمان بهتر شد و فقط ۴ گل خوردیم؛ یکی از یوگسلاوی، یکی از امریکا دو تا هم از آلمان. در جام ۲۰۰۶ دوباره خط دفاعی‌مان افت کرد؛ ۳ تا از مکزیک، دو تا از پرتغال و یکی هم از آنگولا در کیسه تیم ملی رفت.
چند نکته آماری جالب هم در این گل زدن‌ها و گل خوردن‌ها وجود دارد. از ۱۸ گلی که خورده‌ایم ۶ تای آن پنالتی بوده و یکی هم ضربه ایستگاهی. یک گل از روی کرنر خوردیم و بقیه در جریان بازی. از تمام گل‌هایی هم که زدیم فقط یکی را مهاجمان زده‌اند (حسن روشن) و شاید با این آمار شانس گوچی و انصاری فرد کمتر باشد.
حالا می‌دانیم رکورد گل زدن‌های ما در جام جهانی فقط ۲ گل زده است و رکورد کم گل خوردن‌هایمان در این تورنمنت ۴ تا. اما حالا این پرسش را مطرح می‌کنیم؛ حالا که خوب دفاع می‌کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم که در سه بازی گروه ششم کمتر از ۴ گل بخوریم و اگر فرض را بر همین سه بازی بگذاریم می‌توانیم امیدوار باشیم که بیشتر از دو بار به هوا بپریم و فریاد بکشیم؟

  ۵  
آی اسپورت
2014-05-30 20:50:22
نظر دهید

۵ نظر
میلاد برزیل
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۵۷
وای مردم از خنده
رضا اصفهانی
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۰۸
ببخشید چطور با 9 تا بازی 18 تا گل خورده میانگین میشود 3تا گل خورده؟ نکنه سوادتون نم کشیده؟
woltanix
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۵۳
یعنی محاسباتتون منو کشته!!!:))
Aria
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۱۲
١٨ تقسیم بر ٩ ؟! :)
-
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۰۹
نوشته شش تا ۳-۱ ننوشته ۹ تا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر