فهرست
آمار تیم کی روش برابر آفریقایی ها/ قحطی دقت، سیل ناکامی!
آمار تیم کی روش برابر آفریقایی ها/ قحطی دقت، سیل ناکامی!

آمار تیم کی روش برابر آفریقایی ها/ قحطی دقت، سیل ناکامی!

آی اسپورت - 

اولین و آخرین دیدار کارلوس کی روش در قامت سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تا به امروز، برابر تیم های آفریقایی رقم خورده اند. سرمربی پرتغالی کمی پس از امضای قرارداد با فدراسیون فوتبال ایران در سال 2011، تیمش را در برابر ماداگاسکار در ورزشگاه آزادی به زمین فرستاد. سفیدپوشان ایران در آن مسابقه، با یک نمایش ضعیف برابر تیمی که نامش را فقط در کارتون ها شنیده بودیم، تنها به تک گل جلال حسینی در نیمه اول بسنده کردند و سبب شدند تماشاگران شعارهای شدیداللحنی را نثار فدراسیون فوتبال و شخص علی کفاشیان کنند. کی روش پس از آن دیدار، 3 بار دیگر نیز ایران را در مقابل آفریقایی ها هدایت کرد و البته نتوانست به پیروزی دیگری دست پیدا کند.

دومین نبرد تیم کی روش با آفریقایی ها، در اردوی مجارستان رقم خورد. جایی که ایران به سادگی مغلوب دو توپ ارسالی بازیکنان تونس شد و علیرغم گلزنی خلعتبری و محمد قاضی، به نتیجه ای بهتر از تساوی دو بر دو نرسید.

گینه، سومین رقیب آفریقایی ایران در مسابقات دوستانه بود که در آخرین دیدار خانگی تیم ملی پیش از آغاز جام جهانی روی اشتباهات خط دفاعی و دروازه بان ایران در همان سی دقیقه ابتدایی دو بار توپ را به تور دروازه تیم میزبان چسباند. تیم ملی تنها یک بار توسط قوچان نژاد به این گل ها پاسخ داد تا اولین شکست برابر تیم های قاره سیاه در زمان مربیگری کی روش را تجربه کند.

در آخرین مسابقه تیم ملیِ تحت هدایت کی روش با آفریقایی ها که در کشور اتریش برگزار می شد، آنگولا به سادگی و باز هم روی اشتباهات فردی – که گویی بخش جدایی ناپذیر دیدارهای ایران با نمایندگان این قاره هستند- در نیمه اول بازنده به رختکن رفت و همه تلاش اش در نیمه دوم به تک گل کریم انصاری فرد و نتیجه مساوی ختم شد.

با این نتایج و نمایش های متزلزل برابر تیم های قاره آفریقا، اوضاع تیم ملی در راه رویارویی با بهترین تیم این روزهای این قاره مساعد به نظر نمی رسد اما شاید داستان دیدارهای رسمی برای بازیکنان ایران متفاوت باشد.

 

     
آی اسپورت
2014-05-30 22:36:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر