فهرست
گزارش آماری از لام/ پیش از وداع
گزارش آماری از لام/ پیش از وداع

گزارش آماری از لام/ پیش از وداع

آی اسپورت- سه‌شنبه فلیپ لام خبر داد در پایان فصل جاری کفش‌هایش را خواهد آویخت. او بعد از قهرمانی آلمان در جام جهانی برزیل هم از تیم ملی اعلام بازنشستگی کرده بود و درست مانند آن روزهای آلمان، کنار آمدن با این تصمیم برای بایرن مونیخ هم آسان نیست. این بازیکن 33 ساله در سال 2005 به ترکیب اصلی بایرن مونیخ راه پیدا کرده بود و بازی‌های زیادی در پست دفاع راست در این تیم انجام داده بود. او در این مدت توانست با بایرن مونیخ 7 قهرمانی در بوندسلیگا را تجربه کند.

در یک دهه اخیر بایرن مونیخ و فلیپ لام اهدافی مشترک داشته اند. مخصوصا که لام بازیکنی است که طابقه بیشتری حضور در این باشگاه را دارد و از سن 11 سالگی، یعنی سال 94 در این باشگاه بوده است.

از زمان اولین بازی در لیگ در سال 2005 بایرن مونیخ 9 مربی عوض کرده، اما لام به طور مداوم در باشگاه حضور داشته.

این بازیکن که اهل مونیخ هم هست 338 بازی برای باشگاهش انجام داده و توانسته با این تیم 233 بار طعم برد را بچشد، در این بازی‌ها هم بایرن مونیخ 129 بار کلین شیت کرده است. در این مدت او 11 گل هم زده و 42 بار پاس گل داده است.

اما شاید بتوان گفت برجسته ترین فکت درباره این بازیکن در بایرن مونیخ این است که او هرگز اخراج نشده است و در طول 11 سال و نیم حضور در این تیم تنها 26 بار کارت زرد گرفته است.

لام همچنین در شرایطی بازنشسته می شود که کابینت افتخاراتش با بایرن مونیخ پر است. او 7 بار قهرمان بوندسلیگا، 6 بار قهرمان جام حذفی آلمان، یک بار قهرمان لیگا پوکال و 3 بار هم قهرمان سوپرکاپ آلمان شده است. او همچنین در فصل 13-2012 قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده و در سال 2013 تجربه قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها و سوپرکاپ یوفا را هم کسب کرده است.

هر بار قرار شده بهترین دفاع راست سال بوندسلیگا انتخاب شود لام همیشه یکی از گزینه‌ها بوده است و نامش در تیم رویایی جام جهانی، تیم منتخب مسابقات قهرمانی اروپا، تیم سال یوفا، تیم منتخب فصل لیگ قهرمانان و ترکیب منتخب فیفا و ... هم وجود داشته است.

لام بیش از 500 بار برای بایرن مونیخ در تمام رقابت‌ها بازی کرده و سابقه 113 بازی ملی را هم در کارنامه‌اش دارد. این آمار تائید می‌کند که پیدا کردن جایگزینی برای او در بایرن مونیخ بسیار کار سختی خواهد بود.

 

۳    
آی اسپورت
2017-02-08 16:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر