فهرست
کارنامه مربیگری رسول خطیبی/ ماشین را گسترش داد و به تراکتور رسید
کارنامه مربیگری رسول خطیبی/ ماشین را گسترش داد و به تراکتور رسید

کارنامه مربیگری رسول خطیبی/ ماشین را گسترش داد و به تراکتور رسید

آی اسپورت- رسول خطیبی دقایقی قبل به عنوان سرمربی جدید تراکتورسازی انتخاب شد تا در چهارمین سال مربیگری‌اش در سطح لیگ کشور، به نیمکت پرطرفدارترین و بزرک‌ترین تیم منطقه راه پیدا کند. جالب این‌جاست که در کارنامه مربیگری رسول فقط هدایت تیم‌های تبریزی دیده می‌شود و البته او روی نیمکت همه این تیم‌ها از نظر کسب نتیجه موفقیت نسبی داشته است.

سرمربی جدید تراکتورسازی در زمان بازیگری سابقه حضور در تیم‌های بزرگی چون پاس، سپاهان و استقلال را در کارنامه داشته است. او در تمامی رده‌های سنی برای تیم ملی بازی کرده و سابقه کاپیتانی در تیم ملی امید را نیز دارد. ضمن این‌که در جام جهانی ۲۰۰۶ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ نیز برای تیم ملی به میدان رفته است.

استارت مربیگری در ماشین

اما کارنامه مربیگری او از تیر ماه سال ۱۳۹۰ کلید خورده است. یعنی زمانی که هدایت ماشین سازی تبریز را بر عهده گرفت. او پس از نشستن روی نیمکت این باشگاه در ۲۸ مسابقه، ۱۲ پیروزی، ۸ تساوی و ۸ شکست را تجربه کرد و با ۳۵ گل زده و ۲۸ گل خورده، در رده سوم جدول دسته اول قرار گرفت. ماشین‌سازی در آن فصل با هدایت رسول در آستانه صعود به لیگ برتر قرار گرفت اما در آخرین هفته از این موفیقت بی‌نصیب ماند. اما او برای کسب این موفقیت بیشتر از یک فصل انتظار نکشید و این اتفاق فصل بعد و در زمان حضور او روی نیمکت گسترش رخ داد.

صعود در دومین سال مربیگری

خطیبی این بار روی نیمکت تیم آبی شهر تبریز توانست صعود به رقابت‌های لیگ برتر را جشن بگیرد. او در لیگ ۹۱-۹۲ با گسترش فولاد صاحب ۱۴ پیروزی، ۸ تساوی و ۴شکست در لیگ دسته اول شد و به عنوان تیم نخست گروهش چند هفته زودتر از پایان رقابت‌ها صعود به لیگ برتر را قطعی کرد. فصل ۹۲-۹۳ و در لیگ برتر نیز رسول خطیبی با تیم جوانش از ۲۰ بازی به ۴برد ۸ تساوی و ۸ باخت رسید اما در نهایت بعد از هفته بیستم جای خودش را به مهدی تارتار داد. به این ترتیب خطیبی طی دوران حضور در گسترش دقیقا ۴۰ درصد مسابقات را با برتری به پایان برد.

مرد سال ۹۲  به انتخاب مربیان

رسول خطیبی سابقه انتخاب به عنوان مربی سال فوتبال ایران در سال ۱۳۹۲ به انتخاب کانون مربیان ایران را دارد. او کارنامه‌ای کوتاه اما نسبتا موفق به جای گذاشته و می‌تواند شایسته اطمینان مدیران تراکتورسازی باشد. از آن گذشته رابطه خوب او با هواداران تبریزی نیز کمک شایانی به این مربی خواهد کرد. او تنها فردی است که تبریزی‌ها حاضر بودند به جای تونی روی نیمکت تیم‌شان بنشیند و فشار احتمالی که ممکن بود از روی سکوها به مربیان دیگر وارد شود این مربی بومی را تهدید نخواهد کرد.

  ۱۶  
آی اسپورت
2014-05-31 19:49:02
نظر دهید

۱۶ نظر
آرش
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۴۸
او در لیگ ۹۱-۹۲ با گسترش فولاد صاحب ۱۴ پیروزی، ۸ تساوی و ۴شکست در لیگ دسته اول شد و ...در لیگ برتر نیز رسول خطیبی با تیم جوانش از ۲۰ بازی به ۴برد ۸ تساوی و ۸ باخت رسید....به این ترتیب خطیبی طی دوران حضور در گسترش دقیقا ۵۰ درصد مسابقات را با برتری به پایان برد.
مهندس چجوری حساب کردی که شد 50 درصد؟ لیگ یک 26 بازی 14 برد و لیگ برتر هم 20 بازی 4 برد پس مجموعا 46 بازی و 18 برد. خب. این یعنی 50 درصد؟ نه، فقط حدود 40 درصد! دقیقا گفتنت منو کشته
آراز ساوه
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۵۳
من که از انتخابش خیلی خوشحال شدم. هیچ مربی ای از اول مورینیو نبوده. به امید روزهای بهتر برای فوتبال آذربایجان. وظیفه همه حمایت از تراختور و رسول.
TT ARENA
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۰۳
جلالی از این بهتر بود این تیم رو نابود میکنه آخه ممد نصرتی و اسدی میان از خطیبی حرف شنوی کنن؟ البته تیم زمانی نابود شد که افتاد به دست یک عده وحشی قرون وسطایی دلواپس
آتیلا
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۰۳
من سنه خوش گلدین دییرم او آزویلا کی بیزیم چون اغورلو اولاسان. باشد که تیم محبوبم تراختور با تو به پیشرفت برسد.
بارسای آسیا
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۰۶
تیراختور هارا گئددی؟
mehdi
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۱۶
این سناریو باید چهل روز طول می کشید تا طرفداران خشمشون کمی فروکش کنه خطیبی مد تها قبل انتخاب شده حتی اکثرا در سطح شهر خطیبی بارها با پیشکسوتها تراختور دیده شد ، وقتی تونی رفت فورا نمی تونستن خطیبی رو بیارن چون امکان نداشت هوادار قبول کنه اول اومدن نامهای بزرگ انتخاب کردن و لیست تخیلی 25 مربی رو توسط خواص باشگاه مطرح کردن و با قاطیعت مدیر عامل گفت گزینه 100 درصد خارجی هست و چون پیشینه مدیریت هر باشگاهی در ایران دروغگویی هست معلوم بود مربی ایرانی هست ، بعد اومدن اسم کسانی رو بردن که هوادار در حد نفرت به مربی نگاه نی کرد امثال مایلی کهن ، هر سال هم بیچاره ابراهیم زاده رو که مربی با شخصیتی هست بازیش میدن. چند نفر معلوم الحال رو هم فرستادن به استانداری که بگن خطیبی مردمی هست ، جناب خطیبی و نظمی این گوی و این میدان. خطیبی خیلی زود بود که سه ماه در لیگ برتر مربی گری کرده بشه سرمربی تراختور بزرگ. و اما پیش بینی ، نظمی به همراه خطیبی نیم فصل رو نخواهند دید ، والبته آرزو می کنم پیش بینیم غلط باشه چون هدف بزرگ هر هوادار ترک با غیرت موفقیت تراختور هست
آلپای
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۲۵
باشد روزی فرارسد که دیگر فرزندان دیار دلاور پرور آذربایجان هم همچون تو به خود آیند و به آغوش آذربایجان بازگردند.
جواد
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۲۵
تبریک دئیرم آذربایجان میللتینه. رسول یاخچی دی
حسن رزا قپور
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۳۷
رسول خطیبی قربانی مدیریت سردرگم و ضعیف تراکتور شدمدیریت سردرگم و بدون برنامه تراکتور که زیر فشار هواداران و افکار عمومی درخصوص طولانی شدن پروسه انتخاب سرمربی بود جهت رهائی از این فشار و سردرگمی رسول خطیبی را به عنوان سرمربی انتخاب کرده و رسول را قربانی بی برنامه گی خود کردند.رسول هم که جوان است وجویای نام با قبول یرمربیگری تراکتور خود را درمعرض آزمونی خطرناک قرارداد.خدا کنه موفق بشه و گرنه کلاهش پس معرکه است .از طرفی مانده ام او با بازیکنان بزرگ تراکتور چگونه کنار خواهد آمد؟آیا او می تواند به یازیکنانی مثل نصرتی وانصاری فرد و کریمی واسدی و....مربیگری کند؟ یا او به سراغ بازیکنانی خواهد رفت که ازلحاظ توانائی و سابقه کوچکتر از خودش باشند
mehdi
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۴۴
ین سناریو باید چهل روز طول می کشید تا طرفداران خشمشون کمی فروکش کنه خطیبی مد تها قبل انتخاب شده حتی اکثرا در سطح شهر خطیبی بارها با پیشکسوتها تراختور دیده شد ، وقتی تونی رفت فورا نمی تونستن خطیبی رو بیارن چون امکان نداشت هوادار قبول کنه اول اومدن نامهای بزرگ انتخاب کردن و لیست تخیلی ۲۵ مربی رو توسط خواص باشگاه مطرح کردن و با قاطیعت مدیر عامل گفت گزینه ۱۰۰ درصد خارجی هست و چون پیشینه مدیریت هر باشگاهی در ایران دروغگویی هست معلوم بود مربی ایرانی هست ، بعد اومدن اسم کسانی رو بردن که هوادار در حد نفرت به مربی نگاه نی کرد امثال مایلی کهن ، هر سال هم بیچاره ابراهیم زاده رو که مربی با شخصیتی هست بازیش میدن. چند نفر معلوم الحال رو هم فرستادن به استانداری که بگن خطیبی مردمی هست ، جناب خطیبی و نظمی این گوی و این میدان. خطیبی خیلی زود بود که سه ماه در لیگ برتر مربی گری کرده بشه سرمربی تراختور بزرگ. و اما پیش بینی ، نظمی به همراه خطیبی نیم فصل رو نخواهند دید ، والبته آرزو می کنم پیش بینیم غلط باشه چون هدف بزرگ هر هوادار ترک با غیرت موفقیت تراختور هست
TTT
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۱۸
رسول گوته گتدی.تیم باید از دست هیات مدیره بیاد بیرون
محمد
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۱۷
درود انتخاب شایسته ایست, انهایی که میگویند نصرتی و اسدی از رسول حرف قبول نمیکنند,! اولا نصرتی و اسدی را نمیشناسند, چون اینها بازیکنان حرفه ایند و میدانند چکار کنند, ثانیا رسول هم از نظر سنی از انها بزرگتر است و هم کارنامه سنگین تری دارد, ثالثا مربی , بازیکن و مدیر و سرپرست هر کدام در یک تیم حرفه ای , وظیفه خودشان را دارند و بازیکن حرفه ای برایش فرق نمیکند چه کسی مربی باشد او کار خودش را میکند , بعضی از این بازیکنان قدیمی همبازی و دوست خطیبی هستند و حتی شاید همکاری مضاعف و بعضا مشورتی هم داشته باشنند, ما که خوش بینیم.
ت
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۵۲
یاشا رسول پاشا
رضا تراختوری
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۱۹
چرا از خودتون نمی پرسید چرا رسول 1 ماه صبر کرد و جای دیگری نرفت. بیچاره ها ما یک ماهه که توسط نظمی و رسول سر کاریم توافق بین اینا 1 ماه پیش بوده نه حالا. اینا 1 ماهه که دارن گربه اقصونی میکنن و ما رو فریب میدتپن حالا شما حی از کسانی که احمق فرض تون کردن حمایت کنید تا بیشتر به حماقتتون و ریشتون بخندند. رسول 1 ماهه که به ما داره دروغ میگه و شما ازش تشکر می کنید عضب هوشی دارید
رضا داش ماکو از قم
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۲۴
عزیز تیرختورچولاریم لوطفن تز قضاوت اله میخ و دوزخ گورخ رسولون عملکردینی و البته بیز گرح اوز آزربایجانلی مربی لریمیزدن حمایت الیخ و اسدی ونصرتی وکریمی و... وظیفه لریدی رسولدان سوز اشیدلر و الا بیزنن طرف حساب دیلار. من مین دنه علی کریمی لری بیردنه آزربایجانلی مربی نین چه رسول و چه علی دایی دیرناخلارینان دییشمرم و همچنین امثال نصرتی و... لرین بورنون آوارام اگر رسولدان اطاعت اله میه لر. یاشاسین آزربایجان اوشاقلاری مخصوصاً رسول خطیبی.
تبریز توپچیa
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۱۱
امیدوارم موفق باشه . البته اگه یه کم هم دیر تر عصبانی بشه به نفعشه . میگین نه به کس نگاه کنید . ما دوستش داریم . اخلاق خوب دوستان آدم ها رو زیادتر میکنه .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر