فهرست
انگیزه‌های دی‌ماریا در بازگشت به اولدترافورد
انگیزه‌های دی‌ماریا در بازگشت به اولدترافورد

انگیزه‌های دی‌ماریا در بازگشت به اولدترافورد

آی اسپورت - آنخل دی‌ماریا خرید گرانقیمت و بی‌خاصیت منچستریونایتد بود که تنها یک فصل دوام آورد اما در بازگشت به اولدترافورد برای بازی مقابل شیاطین سرخ انگیزه‌های زیادی دارد. این آرژانتینی که پنجشنبه 31ساله می‌شود، در راه صعود به مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا با توجه به اینکه منچستر تحت مربیگری اوله‌گونار سولشر احیا شده و تیم ثروتمند فرانسوی نیمار و ادینسون کاوانی را به‌خاطر مصدومیت در اختیار ندارد، نقش مهمی برای پاری‌سن‌ژرمن خواهد داشت. نبودن این ستاره‌ها فشار بیشتری روی دی‌ماریا می‌آورد تا ثابت کند چرا دو سال قبل از آنکه نیمار و کیلیان امباپه به پایتخت فرانسه بیایند، پاریسی‌ها او را به‌عنوان فوق‌ستاره در تابستان 2015 جذب کردند.

بازیکن سابق بنفیکا و رئال‌مادرید رکورد فوتبال بریتانیا را شکست وقتی در سال 2014 با حدود 60 میلیون پوند به منچستریونایتد آمد، اما او یک شکست‌خورده کامل در انگلیس بود. دی‌ماریا تنها سه گل در 27 بازی لیگ برتر در فصل 2015-2014 زد که در پایان آن یونایتد با اختلاف زیاد نسبت به چلسی قهرمان در رده چهارم قرار گرفت. علاوه بر آن در دوران حضورش در انگلیس، خانه‌اش در حومه منچستر مورد دستبرد قرار گرفت و همسر و دخترش را وحشت‌زده کرد و این مساله، اشتیاق او برای رفتن از یونایتد را بیش از پیش کرد.

مربی وقت یونایتد، لوییز فان‌خال در زمان ورود دی‌ماریا او را در کلاس جهانی توصیف کرده بود اما رابطه‌شان خیلی زود به‌هم خورد و بال آرژانتینی مربی هلندی را متهم کرد او را در پست غیرتخصصی‌اش به کار گرفته. او اخیرا در مصاحبه‌ای با رادیو فرانس‌بلو گفت: «فقط یک سال ماندم، دوران خوبی نداشتیم یا اینکه به من اجازه ندادند داشته باشم. با مربی هم مشکلاتی بود اما خدا را شکر توانستم به پاری‌سن‌ژرمن بیایم و دوباره خودم باشم.»

یونایتد با ضرر و به قیمت حدودا 45 میلیون پوند او را فروخت اما سود خوبی نصیب پاری‌سن‌ژرمن شد. او که به‌خاطر اندام لاغرش، لقب ال فیدئو (رشته فرنگی) را در اسپانیا گرفته، چهارمین فصلش را در پاریس سپری می‌کند و اخیرا قراردادش را تا سال 2021 تمدید کرده. او بیش از 70 گل در لیگ فرانسه زده یا ساخته، هرچند او برای موفقیت در بازی‌های بزرگ لیگ قهرمانان خریده شد و نتوانسته در دو فصل قبل مانع حذف تیمش از نخستین مرحله حذفی این رقابت‌ها شود.

اگرچه تصور می‌شد آینده روشنی در انتظار او نباشد بعد از پول هنگفتی که پاری‌سن‌ژرمن برای نیمار و امباپه پرداخت، اما در نهایت او یکی از باثبات‌ترین بازیکنان تیمش در فصل قبل بود. علاوه بر آن، انتصاب توماس توخل هم به بازیکنی که توانایی بازی در مرکز خط میانی و همچنین بال را دارد، کمک زیادی کرده است.

اگر توخل بخواهد بر مشکلات مصدومیت غلبه کند و با کسب یک نتیجه خوب از اولدترافورد امیدوار به بازی برگشت ماه آینده بماند، نیاز دارد دی‌ماریا توانایی‌هایش را به رخ هواداران یونایتد بکشد. مربی آلمانی در ابتدای فصل گفت دی‌ماریا به اندازه  MCN  یعنب امباپه، کاوانی و نیمار برایش مهم است: «وقتی بازی‌اش را در تلویزیون می‌دیدم از بازیکنان مورد علاقه‌ام بود. او یک هدیه برای من است، با او همه چیز آسان است چون کاملا حرفه‌ای عمل می‌کند. کیفیت و استعداد بالایی دارد و برای تیم سخت تلاش می‌کند.»

ایران ورزشی

۲    
آی اسپورت
2019-02-12 01:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر