فهرست
گاسپار: ایران صحرای بزرگ نیست/ مردم این کشور هیچ فرقی با سایر مردم ندارند / 75 میلیون ایرانی منتظر موفقیت تیم ملی هستند
گاسپار: ایران صحرای بزرگ نیست/ مردم این کشور هیچ فرقی با سایر مردم ندارند / 75 میلیون ایرانی منتظر موفقیت تیم ملی هستند

گاسپار: ایران صحرای بزرگ نیست/ مردم این کشور هیچ فرقی با سایر مردم ندارند / 75 میلیون ایرانی منتظر موفقیت تیم ملی هستند

آی اسپورت – دیروز قسمت اول گزارش سایت sbs در مورد دن گاسپار را منتشر کردیم. بخش دوم این گزارش را امروز بخوانید.
گاسپار در مورد احساس مردم ایران بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی می گوید:\" روزی نبود که مردم جلوی مرا در خیابان نگیرند و بابت رسیدن به جام جهانی تشکر نکنند. بیشتر از 20 سال است که در دنیای فوتبال هستیم و در کشورهای مختلفی کار کرده ام و ایران در بین کشورهایی قرار می گیرد که مردمش عاشق فوتبال هستند.
مربی دروازه بان های تیم ملی در ادامه صحبتش به داستان پیشنهاد ایران اشاره می کند و اینکه او علیرغم علاقه اش به کی روش، باید در مورد این پیشنهاد به خوبی فکر می کرده:\" بحث در مورد کار در کشوری بود که درگیر تحریم بود اما نهایتا به این نتیجه رسیدم که می توانیم از طریق فوتبال، پلی برای ارتباط بین کشورها بزنیم. به نظر من بهترین سفیر در دنیا، یک مسابقه فوتبال است\"
سه سال زندگی در ایران باعث شده که گاسپار تصویر کاملی در مورد ایران و تهران داشته باشد:\" این کشور اصلا آن چیزی نبود که تصورش را داشتم. ایران یک صحرای بزرگ نیست و شما می توانید چهار فصل را در این کشور ببینید. به عنوان یک امریکایی هیچ مشکلی در این کشور نداشتم. غذای ایرانی ها بسیار خوشمزه است و مردم این کشور هیچ فرقی با سایر مردم ندارند\"
در ادامه این گزارش به مشکلات تیم ملی در راه آماده سازی برای جام جهانی اشاره شده اما گاسپار این نکته که تیم ملی شانسی برای موفقیت در جام جهانی ندارد را قبول ندارد:\" ما می خواهیم از گروهمان صعود کنیم. می دانیم که کار بسیار سختی داریم اما 75 میلیون ایرانی منتظر موفقیت تیم ملی کشورشان هستند\"
گاسپار در ادامه حرفهاش به علاقه ایرانی ها به فوتبال اشاره کرده:\" موقع دربی تهران صد هزار نفر به استادیوم می روند و متوجه می شوی که فوتبال چه اهمیتی برای این مردم دارد.\"
پدر گاسپار نقش مهمی در زندگی مربی دروازه بان های تیم ملی داشته. دن می گوید: \" یکروز هنگام تمرین من به هر دلیلی واکنش های خوبی در برابر ضربات او نداشتم . پدرم گفت چه اتفاقی افتاده و من به او گفت که دیگر نمی تواند مرا شکست دهد. مجبورم کرد مسیر 10 مایلی تا خانه را پیاده برگردم و دیگر هیچ وقت به من تمرین نداد.\"
سال قبل بود که خبرنگار شبکه cnn برای تهیه گزارش از دن گاسپار به ایران آمد و هنوز مدتی از این اتفاق نگذشته بود که مربی دروازه بان های تیم ملی مجبور شد به امریکا برگردد چرا که پدرش در بیمارستان بستری شده بود:\" در بیمارستان پیش پدرم نشسته بودم که شبکه cnn تصویر مرا نشان داد. پدرم حسابی از این اتفاق خوشحال شد و با افتخار به من نگاه کرد\"
گاسپار در شرایطی همراه تیم ملی به برزیل می رود که پدرش دیگر در این دنیا نیست که بازیهای تیم او را ببیند.

آرمین قریب

     
آی اسپورت
2014-06-01 10:58:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر