فهرست
11 روز تا جام جهانی... 11 اسطوره!
11 روز تا جام جهانی... 11 اسطوره!

11 روز تا جام جهانی... 11 اسطوره!

آی اسپورت- جام جهانی ستاره های بسیاری به خود دیده است. در فاصله 11 روز مانده تا آغاز جام جهانی 2014 برزیل به 11 بازیکن افسانه ای و اسطوره های دنیای فوتبال اشاره خواهیم داشت. ابر ستاره هایی که موفق به قهرمانی جهان نیز شده باشند. تا شاید اینگونه بتوان برای یک بار هم که شده پله و مارادونا را کنار هم نشاند و نامی از مسی و کریس رونالدو نیاورد! ضمن آنکه بازیکنان شاغل مد نظر ما نبوده اند.


\"http://www.fifa.com/mm/photo/worldfootball/clubfootball/01/36/65/71/1366571_full-lnd.jpg\"


1- گوردون بنکس: انتخاب نفر اول برای پست شماره یک کار بسیار دشواری است. اگر عملکرد خوب زوف به واسطه خط دفاعی همیشه مستحکم ایتالیا، قهرمانی 1982 را برای کشورش به ارمغان آورد، کار گردن بنکس در جام جهانی 1966 که تا دیدار نیمه نهایی و پنالتی اوزه بیو دروازه اش را بسته نگه داشت نیز ستودنی است. دروازبان انگلیس میزبان حتی در دوره بعدی رقابت ها نیز درخشان ظاهر شد اما انتقام آلمان ها، بنکس و یارانش را از ادامه رقابت ها باز داشت. او برخلاف آلمان ها که از سپ مایر تا کان، همواره دروازبانان مورد اطمینانی داشتند، تنها سنگربان قابل اعتماد انگلیسی ها در طول تاریخ به حساب می آید.


\"http://www.sambafoot.com/datas/pictures/informations/2011-10/big/info_1319397849.jpg\"
2- کافو: هرچه بگردیم مدافعی چون او پیدا نمی کنیم. اولین کاپیتانی که قهرمانی جهان را در قرن بیست و یکم بالای سر برد این مدافع خستگی ناپذیر و با تکنیک سلسائو است. شماره 2 خوش اخلاق 4 جام جهانی را تجربه کرد. به جز قهرمانی سال 2002 که در آن حضوری پررنگ داشت، کافو در قهرمانی 1994 و در همان اوایل بازی با 24 سال سن بجای جرجینیوی مصدوم وارد میدان شد. علاوه بر این در فینال 1998 نیز با برزیل به نایب قهرمانی رسید. این همه افتخار، حاصل تلاش خستگی ناپذیر مدافع راست برزیلی است.


\"http://u.goal.com/3100/3134hp2.jpg\"


3- فرانس بکن بائر: بعضی واژه ها و کلمات برای تعریف شخصی یا عملکرد پدید می آیند اما بیراه نیست اگر بگوئیم واژه سوئیپر یا همان لیبرو زمانی وارد واژگان فوتبالی شد که بکن بائر پای به مستطیل سبز گذاشت. این اعجوبه ی نیمه عقب زمین فوتبال در سه جام جهانی حاضر بود که ماحصل آن یک عنوان نایب قهرمانی در 1966، یک مقام سومی در 1970 و سرانجام قهرمانی با تیم ملی آلمان در خاک این کشور در سال 1974. علاوه بر افتخارات تیمی، قیصر یک بازیکن باهوش، مدافعی بازیساز و مهره ای همه چیز تمام برای کشورش بود. شاید با این اوصاف او بتواند تنها رقیب واقعی پله و مارادونا در کسب عنوان بهترین بازیکن تمام تاریخ باشد! شما اینگونه فکر نمی کنید؟

\"http://la-redo.net/wp-content/uploads/2014/03/argentina78passarella.jpg\"4- دنیل پاسارلا: میزبانی، مربی خوش فکری به نام سسار منوتی و گلزن قهاری چون ماریو کمپس... نه برای قهرمانی جهان شما به یک مدافع میانی مستحکم و بازیخوان احتیاج دارید. او یک تنه به آرژانتین 1978 شخصیت قهرمانی بخشید وقتی پس از بستن بازوبند، رهبری همبازیانش درون زمین را بر عهده گرفت. نقش کاپیتان بزرگ (لقب پاسارلا) در آلبی سلسته آنقدر با اهمیت است که بدانیم آرژانتین با او و حتی پس از او همواره به تیمی مدعی در جام جهانی بدل گشت\"http://www.thefootyblog.net/wp-content/uploads/2011/04/Garrincha_fue_primeros_grandes_genios.jpg\"


5- گارینشا: دو قهرمانی پیاپی در جام جهانی، بهترین بازیکن جام جهانی 1962، بازیکن منتخب قرن بیستم فیفا و یکی از ستاره های جاویدان تاریخ جام های جهانی فوتبال. توصیف دریبل زنی های او آنقدر تکرار شده که حتی بدون دیدن نیز باورپذیر باشد. برای آنکه گاریشنا را به این لیست اضافه کنید، دلیل بیشتری می خواهید؟ هم دوره ای و همبازی پله باشی اما زیر سایه نامش قرار نگیری، بزرگترین دلیل برای اثبات شایستگی های یک فوتبالیست است که گاریشنا به هیمن دلیل بسیار قابل ستایش است.


\"http://static.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/pictures/2009/6/23/1245772344073/Bobby-Charlton-001.jpg\"


6- بابی چارلتون: او در اوج گیری فوتبال انگلستان در دهه 60 نقش اساسی داشت. بازمانده حادثه مونیخ هافبکی توانمند، خلاق و البته گلزن بود. اوج درخشش بابی چارلتون در جام جهانی 1966 و قهرمانی در خاک کشورش بود. بهترین بازیکن این جام در مجموع 3 دوره حضور در جام جهانی را تجربه کرد و عملکرد بسیار موفقی در آنها داشت هرچند در 1962 در مقابل برزیل طلایی و در 1970 مقابل آلمان شکست خوردند اما انگلستان شخصیت بین المللی اش را مدیون اوست.\"http://hiilkubad.com/wp-content/uploads/2014/03/Zidane-Legend.jpg\"
7- زین الدین زیدان: از ستاره های عصر حاضر که به هیچ وجه نمی توان از کنار نامش گذشت و او را هم ردیف بزرگان جام جهانی دانست، زیزو است. زننده گل های اولین قهرمانی فرانسه در 1998، در جام جهانی 2006 و در مصاف با برزیل کاری کرد که در تاریخ ماندگار شد. او به اندازه تمام برزیلی های حاضر در میدان دریبل زد و تکنیک رو کرد تا نشان دهد از چه کیفیتی برخوردار است. وقتی در فینال همان جام پنالتی اش را به دروازبان بزرگی چون بوفون، چیپ می زند باید اعتراف کرد که زیدان از جام هم بزرگتر بود!


\"http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/56/Giuseppe_Meazza,_Amedeo_Biavati_1946.jpg\"

8- جوزپه مه آتزا: دو قهرمانی جهان، آن هم به صورت پیاپی کاری است که فقط از یک ابر ستاره بر می آید. در فوتبالی که با عناصر تدافعی اش شناخته شده است، هافبک تهاجمی ای چون مه آتزا یک غنیمت و نعمت بزرگ بود. او که سرآمد مهاجمین هم دوره خود محسوب می گردد در دو دوره قهرمانی ایتالیا (1934 و 1938) برای کشورش به میدان رفت و از ارکان تیم قهرمان بود. مه آتزا 3 گل در جام های جهانی به ثمر رساند و از بزرگترین فوتبالیست های تاریخ ایتالیا و جام های جهانی شناخته می شود.


\"http://media.bundesliga.com/media/images/12_bl_com/628x353/mueller_weise_628.jpg\"


9- گرد مولر: بمب افکن نیازی به تعریف و تمجید ندارد. آمار گل های زده او کافی است تا نامش را به عنوان یکی از 11 برگزیده جام های جهانی انتخاب کرد. 14 گل، تنها در دو دوره! به نتایج ژرمن ها در جام جهانی 1970 مکزیک که نگاهی بیاندازی متوجه خواهی شد که این آلمان نبود که به مقام سومی جهان رسید بلکه این گل های گرد مولر افسانه ای بود که آلمان را تا مقام سومی مسابقات بالا کشید. بدون شک گلزن بالفطره جام های جهانی و قاتل دروازه ها نظیر ندارد.


\"http://www.worldsoccer.com/wp-content/uploads/sites/4/2014/01/pele-maradona.jpg\"

10 و 11- پله و مارادونا: جرات می خواهد یکی از این دو را به عنوان بهترین بازیکن تمام ادوار جام جهانی برگزید. یکی وقتی تصاویر هنوز سیاه و سفید بود در محوطه جریمه دریبل سرپا می زد، حرکتی که بعدها به حرکت زیدانی معروف شد را در زمین اجرا می کرد و 3 بار فاتح معتبرترین جام ممکن شد و دیگری گل های تکرار نشدنی دست خدا و مارادونایی را وارد دروازه شیلتون و انگلستان کرد و دو بار پیاپی تیمش را به فینال رقابت ها رساند.
پله مروارید سیاه بود و دیه گو اعجوبه نابغه. شماره 10 برزیل گل می زد و 10 آرژانتینی ها گل می کاشت. و در نهایت سلسائو و طرفدارانش می گویند ادسن آرانتس دوناسیمنتو بهترینِ تاریخ است و آلبی سلسته و سر سپرده هایش معتقدند دیه گو آرماندو مارادونای آنها شایسته این عنوان. و خوش به حال جام جهانی و عاشقان فوتبال، که هر دوی اینها را با هم دارند!
  ۸  
آی اسپورت
2014-06-01 11:16:59
نظر دهید

۸ نظر
italy
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۵۷
خیلی مزخرف بود.پس جای مالدینی کبیر کجای این فهرست است؟انگلیس با اینکه در دنیای فوتبال جایگاهی نداشته اما بازیکنانش بیشتر از ایتالیا و فرانسه در این لیست هستند.باز هم قدرت رسانه ای انگلیس!
رضا
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۳۳
بهترین بازیکن تاریخ زیدانه
ss
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۴۳
رونالدو چرا نیست
ss
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۴۳
رونالدو چرا نیست
ali
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۲
khube gofte
ابر ستاره هایی که موفق به قهرمانی جهان نیز شده باشند.
احمد
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۳
واقعا رونالدو چرا نیست؟ اون عالی بود آقای گل ادوار جام جهانی هم که هست.
7band
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۸
خوش به حال جام جهانی و عاشقان فوتبال، که هر دوی اینها را با هم دارند!
eyvaaaaal
آرش
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۳۲
دوستان توجه داشته باشید که لیست فوق کسانی را در بر میگیره که سابقه قهرمانی جام جهانی رو داشتن والا منهم با شما موافقم که امثال مالدینی ،پلاتینی، کرایف ، زیکو و ..... جاشون خالیه
ضمن اینکه قبول کنید که مسی و کریس رونالدو درخششی رو که تو باشگاهشون داشتن در تیم ملی نداشتن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر