فهرست
دفاعیه مورینیو: آن روزها به پایان رسیده
دفاعیه مورینیو: آن روزها به پایان رسیده

دفاعیه مورینیو: آن روزها به پایان رسیده

آی‌اسپورت - ژوزه مورینیو دیشب در استودیوی BeIN اسپورت حاضر بود تا بازی آرسنال و چلسی را تحلیل کند. جدا از آنالیز این بازی اما مربی سابق منچستر یونایتد دست به دفاعی آتشین از کارنامه‌اش زد و اعلام کرد در همین یک ماه اخیر سه پیشنهاد کاری را رد کرده. در زیر بخشی از مهمترین حرف‌های او را در این شب می‌خوانیم.

 

درباره انتقاد گری نویل از سبک فوتبالش: «گری نویل فلسفه من را نمی‌داند. فلسفه من بسته به باشگاه و شرایطش دارد. منم دوست داشتم به تیمی بروم که مثل منچستر سیتی از پپ گواردیولا و لیورپول از یورگن کلوپ ازم حمایت کند».

درباره انتقاد از بازیکنان: «اخیرا یکی از بازیکنانم ازم خواست اگر ممکن است در جمع ازش انتقاد نکنم. من ازش پرسیدم چرا و او پاسخ داد به خاطر اینکه خیلی مودب است و وقتی در جمع ازش انتقاد می‌شود احساس راحتی نمی‌کند. این روزها در رابطه با بازیکنان باید خیلی باهوش باشید و تلاش کنید شخصیت‌شان را بخوانید تا بهترین استفاده را ازشان ببرید».

«دیدیه دروگبا ولی مثلا از آن بازیکنانی بود که هرچقدر مربی بیشتر رویش فشار می‌آورد کیفیت بازی‌اش بالاتر می‌رفت. برای اینکه از بعضی بازیکنان جواب بگیری باید تا جای ممکن بهشان فشار بیاری. برخی دیگر اما ذهنیتی متفاوت دارند. این بازیکنان با پس‌زمینه اجتماعی متفاوتی رشد کرده‌اند و خیلی راحت‌تر به همه چیز رسیده‌اند. این بازیکنان واکنشی متفاوت به شرایط دارند و گاهی سرشان داد کشیدن در جریان بازی ریسک تاثیر منفی را با خودش دارد».

درباره پارک اتوبوس: «می‌دانید این داستان پارک اتوبوس از کی شروع شد؟ از وقتی من با رئال مادرید با ۱۰۰ امتیاز و ۱۰۶ گل زده قهرمان لا لیگا شدم. این رکورد فوتبال اسپانیا بود. هیچکس نمی‌تواند انکار کند چلسی بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ تیمی بود با فوتبالی فوق‌العاده جذاب، هجومی و ضدحمله‌ای. شما از بازی برگشت نیمه نهایی مقابل بارسلونا حرف می‌زنید و فقط آن بازی یادتان می‌آید و می‌گویید مورینیو اتوبوس پارک کرد. ولی یادتان نمی‌آید دو هفته قبلش اینتر ۳-۱ بارسلونا را برد، بازی‌ای که باید ۴-۱ یا حتی ۵-۱ می‌شد. با این بازی خودمان را در آن شرایط در بازی برگشت قرار دادیم».

درباره حمایت باشگاه‌ها از مربیانشان: «پپ در فصل اولش در منچستر سیتی قهرمان نشد و در تابستان بعدش تصمیمات زیادی گرفت. باشگاه از این تصمیمات او کاملا حمایت کرد، از اینکه چهار فولبک را با هم بفروشد و سه فولبک دیگر بخرد، از اینکه اول کلودیو براوو را بخرد و بعد از چند ماه بگوید نه ادرسون را می‌خواهد. چندتا از بازیکنانی که در حال حاضر یورگن کلوپ در لیورپول دارد پیش از او هم در باشگاه بودند؟ اینکه یک مربی در یک تیم بازیکنان مورد نیازش را داشته باشد تا ایده‌هایش را پیاده کند یک مسئله است. مسئله دیگر وقتی است که به مربی این اجازه داده نمی‌شود».

درباره پایان دوران مربیان همه‌کاره: «آن روزها دیگر به پایان رسیده که مربی راس تیم باشد و همه تصمیمات را بگیرد. حالا هر باشگاهی بیش از هر چیزی به یک ساختار نیاز دارد. برای همین در مصاحبه‌ برای شغل آینده‌ام اولین چیزی که می‌پرسم نه درباره بازیکنانی است که می‌توانند بخرند و نه درباره بودجه، بلکه درباره ساختاری که باشگاه دارد است».

درباره پنهان شدن در سبد رخت‌ چرک‌ها (برای بازی چلسی و بایرن مونیخ در چمپیونز لیگ ۲۰۰۵): من باید با بازیکنانم بودم و دو جلسه محرومم کرده بودند. بازی ساعت هفت عصر بود و من حوالی ظهر به رختکن رفتم. هیچکس آنجا نبود و در نتیجه هیچکس من را ندید. من می‌خواستم وقتی بازیکنانم وارد رختکن می‌شوند من آنجا باشم. این مسئله‌ای نبود. مشکل اما خارج شدن بود. اینجا بود که مسئول لباس‌های باشگاه من را درون سبد رخت چرک‌ها قرار داد و درش را کمی باز گذاشت که نفس بکشم. اما وقتی از رختکن خارج شدیم نماینده‌های یوفا بدجور دنبالم بودند، برای همین او در سبد را بست و وقتی از استادیوم خارج شدیم و دوباره درش را باز کرد من داشتم از خفگی می‌مردم!»

۷ ۱  
آی اسپورت
2019-01-20 12:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Ashkanred
يكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۲۲
کلا شما پرتغالی ها جو زده هستید , نگاه کردن بازی های رئال و منچستر در زمان آقای خاص حال بهم زن بود و در دوران زیدان لذت بخش . منچستر هم که نیازی نیست . نتایج کاملا گویا هست . البته بقیه مربیان هم وطنات هم اعتماد به سقف بالایی دارند .
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر