فهرست
شوک بزرگ ۳ روز پایانی زندگی بهرام شفیع
شوک بزرگ ۳ روز پایانی زندگی بهرام شفیع

شوک بزرگ ۳ روز پایانی زندگی بهرام شفیع

آی اسپورت - بهرام شفیع که این اواخر انتقادهای زیادی را به برنامه‌اش می‌کردند و به طرز چشمگیری مخاطبانش کاهش یافته بود، این قدر خاطرات نوستالژیک برای هوادارانش به جای گذاشته بود که اعلام خبر فوتش یکبار طوفانی شد و شبکه‌های اجتماعی را درنوردید. او که پیشتر دو بار جراحی قلب باز کرده بود، این اواخر مشکل حادی نداشت اما چه شده بود که یکباره این اتفاق برایش رخ داد؟ امیر اقبال شفیع درست بعد از فوت پدرش در همان اولین مصاحبه‌ها گفت 72 ساعت تلخ بر این مجری قدیمی گذشته است.

قانون بد موقع بازنشستگی

دو رخداد از پی هم او را باید در ۶۲ سالگی و به طور همزمان از دو عشقش جدا می‌کرد. اولی تصویب و عملیاتی شدن قانون بازنشستگی بود. قانونی که سبب شد تا ۱۳ رئیس فدراسیون رفتنی شوند و بهرام شفیع هم باید از هاکی می‌رفت. فدراسیونی که به نامش سند خورده بود و بارها تلاش برای کنار گذاشتنش به واسطه محبوبیتش در ورزش و جایگاهی که داشت، سبب می‌شد تا ماجرا به نتیجه نرسد. او پسر خاله سید احمدآقای خمینی بود و خودش هم کم چهره‌ای در ورزش نبود که به سادگی از کنار نامش بگذرند. ولی این تفسیر جدید از قانون بازنشسته‌ها دیگر مسیر را بر روی بسته بود.

ماجرای تلویزیون!

همین قانون البته در تلویزیون هم دستاویزی شده بود برای منتقدانش. همین چندی قبل بود که روابط عمومی شبکه اول سیما اعلام کرد برنامه ورزش و مردم را بعد ۴۰ سال از شفیع می‌گیرند. خبری که ضربه روحی بزرگی به این مجری قدیمی زد. او و پسرش بلافاصله خبر را تکذیب کردند چون تا پایان آبان ماه قرارداد داشتند و باورشان این بود باز هم کارشان ادامه پیدا می‌کند. ولی زین العابدین که مدیر پیشین شبکه سه بود انگار برای تغییرات در برنامه ورزشی شبکه اول به جمع بندی رسیده بود. او دوباره این برنامه را به قبل از ظهر جمعه برگرداند و نزدیکان به شفیع می‌گویند قرار بوده او تنها دو برنامه دیگر را روی آنتن ببرد.

امیر اقبال پسر و همکار شفیع در این سال‌های آخر ورزش و مردم بعد از فوت پدر از ۷۲ ساعت سختی گفت که به او گذشت و حالا گروهی اعتقاد دارند این دلخوری مربوط به این ماجرا بوده است. گزینه بعدی شبکه یک انگار برای برنامه ورزش و مردم هم پیمان یوسفی بوده است که این روزها برای بازی‌های پاراآسیایی در جاکارتا است. پیمان که بعد از تغییر و تحول در گروه ورزش و مدیریت شبکه 3، برنامه لیگ برتر را هم اجرا نمی کرد، قرار بود بیاید تا احتمالا در برنامه ورزش و مردم تحول ایجاد کند. اگرچه خود پیمان هم همیشه منتقدانی جدی در نوع گزارش، اجرا و برنامه‌هایش دارد و منتقدانش کمتر از بهرام شفیع هم نبوده‌اند.

روایت از نگاه رسانه ملی

تلاش برای تماس با مجید زین العابدین به نتیجه ای نرسید و مدیر شبکه اول سیما پاسخ تماس‌های خبرنگاران را نداد و رنجبران مدیر روابط عمومی سازمان هم از پاسخگویی در این باره تا زمان حصول اطلاعات قطعی خودداری کرد اما یک منبع آگاه در رسانه ملی در این باره گفت: «ایشان قرار بود بعد از 4 یا 5 برنامه از برنامه ورزش و مردم بروند و این موضوع با تمایل خودشان هم بود. اینکه برنامه به اصرار مدیران شبکه از او گرفته شده باشد واقعیت ندارد . البته با پیمان یوسفی برای آینده این برنامه صحبت‌هایی شده بود.»

اگرچه به نظر می رسد زمان برای تغییر در ورزش و مردم رسیده بود اما یکی از دلخوری‌های روزهای پایانی عمر مرحوم شفیع تلخی باور این واقعیت بوده است.

 

خبر آنلاین

۴ ۶  
آی اسپورت
2018-10-12 09:20:00
نظر دهید

۶ نظر
فرامرز
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۰۹
این چه بی اخلاقی است که در فرهنگ ما رواج یافته. چرا باید برای هرکسی که مرحوم می شود دنبال قاتل بگردیم؟ اگر یافتن قاتل به این راحتی بود چرا این همه پرونده جنائی بی سرانجام باقیمانده است؟
۹
اسمان
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۴
پست ومقام ومال دنیا اینقدر ارزش داشت.که خدابیامرز بخاطرش سکته کنه.
serezo
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۴
این مرحوم یک نمونه از اونچه بود که سالهاس در مدیریت این مملکت اتفاق میفته ، یک شخص چند شغله که به هر قیمتیه به صندلی چسبیده بود ؛ پسر ژن خوبش رو بغل دستش اورد و البته طبق معمول یک نسبت فامیلی با سران هم دراین بین وجود داشت! حالا معلوم نیست چرا یک عده دوباره اسطوره سازی میکنن
حجت
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۰
خدا رحمتشون كنه. ولي من فك مي كنم عمر مجري گريشون حداقل ١٠ سال پيش تموم شده بود و اگه مديراي شبكه تصميم به عوض كردنشون داشتن هم به دلايل متعدد تصميم قابل دفاعي بوده. هر چند پيمان يوسفي باز خودش مصيبت ديگه ييه
كسري
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۶
خدا بيامرزدش.كاري به علل فوت ايشون ندارم كه همه شايعه اي بيش نيست و عمرش سرامده بود.فقط گيرم بابت گزارش پيمان يوسفي تو بازي با السد هستش كه يادمون نميره بازي كيسه با السد كه تو پنالتي بردن همين يوسفي همرو مجبور كرد به افتخار اين برد(پنالتي) بلند بشن و براي كيسه دست بزنن و بعدش هم سرود حماسي پخش بشه ولي تو بازي ما انگار مورد تجاوز قرار گرفته بود.
سعید
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۴
هرچه سریعتر قانون منع بکارگیری بازنشستگان رو لغو کنید تا بیشتر کشته ندادیم
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر