فهرست
حملات غیر قابل پیش‌بینی استقلال؛ هارمونی آبی
حملات غیر قابل پیش‌بینی استقلال؛ هارمونی آبی

حملات غیر قابل پیش‌بینی استقلال؛ هارمونی آبی

 شفر همه مهره‌های هجومی استقلال را درگیر طراحی حملات آبی‌پوشان کرده و این حربه، دست حریف را برای بازی‌خوانی و از کار انداختن ستاره اصلی بازی بسته است. حملات متنوع به استقلال اجازه داده فشار بازی را هم بین همه بازیکنان هجومی تقسیم کند.

 استقلال شفر در بازی شب گذشته برابر الریان بدون مهاجم کلاسیک در زمین بازی حاضر شد اما به اندازه کافی در موقعیت‌سازی موفق بود و جدای از آن همه بازیکنان بخش هجومی استقلال در طراحی حملات آبی‌ها نقش‌آفرینی کردند تا بار حملات استقلال روی دوش یک بازیکن و یک جناح نباشد. اتفاقی که نشان از تحول بزرگ شفر در این تیم دارد. تیمی که به هماهنگی و هارمونی کارهای تاکتیکی چند نفره متکی است.

پوزیشن میانگین بازیکنان استقلال در بازی شب گذشته نشان می‌دهد غفوری، ابراهیمی، چپاروف، شجاعیان و اسماعیلی بیشتر تایم بازی را در نیمه زمین حریف حضور داشتند. شفر بار هجومی را هم طبیعتا روی دوش این ۵ بازیکن گذاشته بود و همه مهره‌ها هم در طراحی حملات و دو گل استقفلال نقش داشتند.

گراف پاس‌های کلیدی آبی‌ها نشان می‌دهد اسماعیلی، غفوری و جپاروف هر کدام دو پاس منجر به موقعیت ارسال کرده‌اند که یکی از پاس‌های اسماعیلی را سرور جپاروف به گل تبدیل کرد. ابراهیمی هم یک پاس کلیدی در بازی دیشب به نام خود ثبت کرد. داریوش شجاعیان هم که دیشب پاس منجر به موقعیتی نفرستاده بود با گرفتن یک پنالتی که با ضربه غفوری به گل تبدیل شد تاثیرش را در حملات و برد استقلال به جا گذاشت. این نقش‌آفرینی همگانی نشان می‌دهد تیم شفر دیگر متکی به تک ستاره‌ها نیست و هارمونی آبی، پیش برنده برنامه‌های شفر در هر بازی است.

۱۷ ۲  
آی اسپورت
2018-04-03 18:04:00
نظر دهید

۲ نظر
خاطره الهلال یا السد یا تاج کبیر
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۰۸
لنگ هم تاکتیک پییچیده ای داره زارررت برا همینم از دو بازیکن تو یه بازی آقای گل و مرد سال آسیا ساخت.
Hosein
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۴۸
الهلال مصدوم داشت و ضعیف بود العین هم اصلا قوی نبود الریان هم افت کرده بود صعود استقلال هم شانسی بود :(((
(سپس به علت سوزش فراوان اوردوز میکند)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر