فهرست
خط به خط با لیست کی روش(هافبک): کمربند را ببندید
خط به خط با لیست کی روش(هافبک): کمربند را ببندید

خط به خط با لیست کی روش(هافبک): کمربند را ببندید

آی اسپورت -  آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، قاسم حدادی فر، رضا حقیقی، بختیار رحمانی و احسان حاج صفی؛ نام این 6 بازیکن به عنوان انتخاب های نهایی تیم ملی در خط هافبک از سوی فدراسیون فوتبال اعلام شده است. در این لیست نام خسرو حیدری، دژاگه، جهانبخش و مسعود شجاعی در میان مهاجمان آورده شده است.

اگر فرض کنیم در سیستم مورد علاقه کی روش یعنی 1-3-2-4 به دو بازیکن خط دوم که مقابل خط دفاعی قرار می گیرند هافبک گفته می شود و سه بازیکن پشت مهاجم در بین مهاجمان دسته بندی می شوند باز هم یک مشکل باقی می ماند و آن حضور حاج صفی در جمع هافبک هاست که بدون شک توانایی بازی در هافبک میانی را ندارد. حاج صفی یا مدافع چپ خواهد بود که در این صورت باید نامش به مدافعان اضافه شود و یا در گوش چپ به میدان می رود که در آن صورت هم باید مثل شجاعی و جهانبخش و... در جمع مهاجمان قرار بگیرد.

در مجموع حساب و کتاب کی روش و فدراسیونی ها برای تنظیم این لیست چندان قابل درک نیست. اما آنچه مشخص است، «تقریبا» همه هافبک های تیم ملی از تیغ تیزی به نام «حذف» در امان مانده و منهای خلعتبری(با فرض هافبک خوانده شدن بازیکنان پشت مهاجم) همگی در لیست نهایی قرار گرفته اند. در حالی که احتمال خط خوردن بختیار رحمانی، حدادی فر و حتی حاج صفی وجود داشت تمامی این هافبکها در لیست باقی ماندند تا قلم قرمز بر روی نام مهاجمان کشیده شود.

در پست هافبک دفاعی، تیم ملی آندو تیموریان و جواد نکونام را در اختیار دارد. احتمال بازی با 3 هافبک دفاعی می تواند رضا حقیقی و یا قاسم حدادی فر را به ترکیب ثابت نزدیک کند. در غیر اینصورت آن ها از روی نیمکت ذخیره به تماشای تیم می پردازند. قاسم البته در ذوب بازیکن هجومی تری بوده است اما با توجه به شرح وظایف اش در دیدار با آنگولا، بعید به نظر می رسد در پست 10 تیم ملی به کار گرفته شود. این پست احتمالا به دو بازیکن سپرده خواهد شد. اشکان دژاگه به عنوان انتخاب اول و بختیار رحمانی به عنوان انتخاب دوم. ستاره فولاد البته در دیدارهای اخیر تیم ملی درخشش چندانی نداشت اما اعتماد سرمربی پرتغالی را از دست نداد.

در مسابقات دوستانه اخیر تیم ملی، حضور خسرو حیدری و احسان حاجی صفی در خط هافبک، رقابت در کناره های این خط در تیم ملی را به شدت افزایش داد و در نهایت موجب کنار رفتن خلعتبری شد. کی روش با فرض بازی دادن به دژاگه در پست پشت مهاجم، در سمت راست خسرو حیدری و علیرضا جهانبخش و در سمت چپ احسان حاج صفی و مسعود شجاعی را امتحان خواهد کرد. مسعود و خسرو به عنوان بازیکنان مورد علاقه کی روش به احتمال فراوان در جام جهانی فیکس هستند و علیرضا و احسان از دم دست ترین ذخیره های این مربی به شمار خواهند رفا.

 

 

  ۶  
آی اسپورت
2014-06-01 16:20:23
نظر دهید

۶ نظر
-
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۷
دقت کردید به لیست تیم ملی یه بازیکنه که هیچکی فکرش نمیکرد تو لیست 100 نفره باشه حتی خودش احد آل نعمه
-
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۲۸
ر کیب از قبل هم مشخص بود . دفاع مطلق و دل بستن به تک حادثه ها مثل بازی با کره

رحمان(داوری)

بیک زاده (پولادی) صادقی حسینی منتظری

آندو نکونام حیدری

شجاعی قوچان نژاد دژاگه

تعویض اول انصاریفرد جای شجاعی تعویض دوم بختیار یا حدادی فر جای حیدری ( جای آندو با بازیکن ورودی عوض میشه) تعویض سوم احسان جای دژاگه ...

یعنی اگه غیر از این اتفاق افتاد باید تعجب کرد, چون هم سطح بازیکنا پایینه هم کیروش خیلی محتاط, بیخود هم به خودمون نباید وعده بازی ریسکی بدیم.
morteza Man UTD
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۴۵
کاملا واضحه کیروش با دو سیستم 4-3-3 یا 4-2-3-1 بازی میکنه. شاید در بای های مختلف سیستم های مختلفی رو انتخاب کنه
عباس
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۴۸
اصلن هیچ رقمه تو کتم نمیره که احسان حاج صفی از پیام صادقیان بهتر باشه هیچ رقمه ولی دیگه کاریش نمیشه کرد باید حمایت کنیم از همشون
-
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۷
سیستم 4-3-3؟؟؟؟؟؟؟
بخدا کیروش 4-4-1-1 بازی میکنه
-
يكشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۷
سیستم 4-3-3؟؟؟؟؟؟؟
بخدا کیروش 4-4-1-1 بازی میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر