فهرست
کاش این قدر عاقل نبودی، آقای ایوانکوویچ!
کاش این قدر عاقل نبودی، آقای ایوانکوویچ!

کاش این قدر عاقل نبودی، آقای ایوانکوویچ!

آی‌اسپورت- اگر برانکو ایوانکوویچ صفحه توییتر داشت و در آن این سووال را مطرح می کرد که «منو به چی می شناسید؟» فقط یک کلمه می نوشتم؛ به عقل …برانکو ایوانکوویچ اصولا مربی عاقلی است، احساسی نیست، کنش های زندگی‌اش همه هدفمند و معقول است. حتی وقتی آن ویدئو را نگاه می کنم که دارد با صدهزار نفری که ایسلندی می رود که دارند نامش را فریاد می زند، باز هم صورتش آرام است و بدون هر ذوق زدگی که هرکسی در آن جایگاه دچار شود.

اگر برانکو مربی احساسی بود و در همه این سال ها برای ما مثل « رامبد جوان » احساس رو می کرد که من همه شما را نامتعارف دوست دارم و کنش متقابل بین او و هوادارانش بر مبنای کلام قشنگ و رفتار برون گرایانه بود ، حالا بیشتر برای این خداحافظی عاقلانه می شد بر برانکو خرده گرفت. خداحافظی او درست مثل نتیجه گرفتنش بود ، یک کار تکنیکال و فنی …بندی در قرارداد ، نامه های حقوقی و فسخ! از او غیر او انتظار نمی رفت، چرا به هوادار نگفته بود، طبیعی است که هر چیزی غیر از این باعث به هم خوردن نظم قانونی می شد ، این کار تکنیکی بود ، فنی بود، حقوقی بود ،کاش برانکو این قدر عاقل نبود ، کاش می شد لااقل عاشقانه تر با او وداع کرد.

…برانکو همین است، عاقل است، محاسبه گر است، او این قدر عاقل هست که نخواهد ما را سیاه کند، منت سرمان بگذارد، دعوا کند و برود، او پوپولیست بودن را بلد نیست، او مسیر قانونی را طی می‌کند، او می توانست برگردد تهران و شلوغ کند و برود وقرارداد الاهلی را رو کند، اما خب او برانکو ایوانکوویچ است، شاید این راه بهتر نیست اما راه او است.

اگر این بر سر این جمع بندی توافق کنیم که برانکو عاقل است و عقل محاسبه گرش در این سال ها پرسپولیس را به سه قهرمانی در لیگ ، یک قهرمانی در جام حذفی، نایب قهرمانی آسیا و …رسانده ، آن وقت می توانیم به همین عقل اطمینان کنیم که مثل همه تفاوت پیشنهای تقریبا دو برابری را می فهمد ، آن هم در لیگی که حتما پولت را می دهند و نیازمند اعلام حساب و جذب اعانه نیست . اگر برانکو را صاحب همان عقلی بدانیم که انتخاب هایش مجاب کننده است؛ می توانیم تصور کنیم که او هم می داند، او و پرسپولیس اکنون به جایی رسیده اند که حتی نایب قهرمانی و حتی گاهی گل خوردن برایش باخت می نویسند ، او از سطح توقع آگاه است و شاید رفتن را علاج دیده است.

او هم شاید می داند که به زحمت سندروم سال سوم را رد کرد ، سال چهارم اما بالاتر از سندروم است و خیلی مصیبت خواهد داشت، برای همین است که تصمیمی عاقلانه گرفت که برای کسانی که او را عاشقانه دوست دارند ، بسیار سخت است و می گویند :«کاش این قدر عاقل نبودی آقای برانکو ایوانکوویج»

۴۳ ۶  
آی اسپورت
2019-06-17 13:28:00
نظر دهید

۶ نظر
عارف
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۴۱
با رفتن یک خدمتگزار خللی به اراده پولادین ارتش سرخ وارد نخواهد شد.این اتفاق دیر یا زود می افتاد زندگی هم برای پرسپولیس و هم برای برانکو ادامه داره. البته برانکو در اوج رفت این توصیه دالیچ به برانکو بود که چند وقت پیش خود برانکو بهش اشاره کرده بود. بارسا بدون پپ هم راه خودش رو رفت پرسپولیس هم باید راه خودش رو بره شاید جانشین برانکو از اون بهتر باشه .
عارف
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۵۳
الان بهترین گزینه سر تن چوک دستیار سابق برانکو هست که جای خالیش تو تیم به شدت احساس شد
6
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۱۱
اقای خماند برانکو یه مسیر کاملا قانونی رو طی کرد. نامه دوم برانکو 75 روز پیش به باشگاه رسید دلیل تعلل باشگاه چی بود؟
آرش
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۳۷
حتما برانکو سختی های لیگ جدید و قهرمانی و در آسیا را بخوبی متوجه بوده و خیلی وقت پیش تصمیم خودشو گرفته بود . الان هم کسی نباید به خاطر رفتنش عزاداری کنه و تمام تقصیرات رو روی افراد باقی مانده بندازه و سر مربی جدید رو تحت فشار بذارن . کمترین تقصیر برانکو این بود که میدونست ولی خیلی گذاشت تا همه در امیدواری بمونند . هر جا که بره موفق باشه و پرسپولیس هم با داشته هایش و هوادارانش به راه خودش ادامه میدن . همه ما میدانیم که مدیریتها هم دولتی هستن و نمیتونن کار زیادی با این اوضاع و احوال انجام بدن .
۹
سعید . پوریا
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۲۴
قطعا برانکو ایوانکوویچ نامی بزرگه که تا ابد بر بلندای تاریخ پرسپولیس میدرخشه....
اما چه تلخ اما چه تلخ آقا... دیگه رفته
فصل بعد نباید با هر شکست یاد اقتدار عصر برانکو کنیم
برانکو رفت چون پرسپولیس بزرگ شده بود
هدف بازگشت پرسپولیس به دوران ماقبل برانکو هست
اما قرمز بر میگرده هر چقدرم بره پایین بازم بر میگرده ...
منچستر بعد از فرگوسن به مشکل خورد چون فرگوسن تو ذهن هواداراش قربانی نشد...
اما قرمز برمیگرده ...دیدم که میگم
فرشته چمنت
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۳۷
ببین برانکو ممربی خوبی بود ولی لازم نیست رفتنش را فرشته وار توصیف کنی !
ایشون البته سودای تیم ملی را داشت ودرست بعد از انتخاب ویلموتس بنای رفتن گذاشت !
او حق داشت برود ، هرچه داشت آموخته بود!
یاد داده بود !
پیشنهاد بهتر و انتخاب عاقلانه !
اگر بجای الاهلی ، این تیم ملی ایران بهش پیشنهاد می داد می پذیرفت !
عقل برانکو اینجاست نه مدل رفتنش !
اصولا برانکو چه ببازد ( آلمان ) و چه ببرد ( حالا ) مثل ترسوها می رود!

همه ی جنتلمنی اش را در این عدم خداحافطی نابود کرد !
از هوادارانی که به خاطرش از تیم ملی شون عبور کردند ، عبور کرد!
راحت تر از هر عبوری !
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر