فهرست
برنده‌ها و بازنده‌های انتقال بونوچی به ميلان
برنده‌ها و بازنده‌های انتقال بونوچی به ميلان

برنده‌ها و بازنده‌های انتقال بونوچی به ميلان

آی‌اسپورت- «در فصل نقل‌و‌انتقالات فوتبال اروپا هیچ‌ چیز غیرممكن نیست.» این جمله را قاطعانه پس از انتقال لئوناردو بونوچی مدافع یوونتوس به میلان می‌توان بیان كرد. بونوچی كه فوتبالش را در اینترمیلان آغاز كرد و پس از آن 7 سال در یوونتوس توپ زد در تصمیمی غیرمنتظره كه گفته می‌شود به دلیل اختلاف با ماسیمیلیانو آلگری گرفته شده، پیراهن آث‌میلان را پوشید. یادآوری این نكته كه بونوچی در چند مرحله حضورش در تیم‌هایی مثل منچسترسیتی و چلسی را تكذیب كرد و گفت به یووه وفادار است اما به یك‌باره راهی یكی از رقبای اصلی بانوی‌پیر شد اما از انتقال این مدافع 30 ساله به میلان چه كسانی سود می‌برند و چه كسانی ضرر كرده‌اند؟

 برنده: ماسیمو میرابلی

 استراتژیست در سایه. او مدیر ورزشی باشگاه آث‌میلان است و برای اولین تابستان است كه در نقل‌و‌انتقالات روسونری نقش كلیدی ایفا می‌كند. فقط سرمایه چینی‌ها نقش بزرگ را در نقل‌و‌انتقالات این باشگاه ایفا نمی‌كند و مذاكرات میرابلی هم برای جذب 8 بازیكن جدید و كلیدی ثمربخش بوده است. متئو موساكیو، ریكاردو رودریگس، آندره سیلوا، هاكان چالهان‌اوغلو، آندرئا كونتی، فرانك كسی و فابیو بورینی رسماً میلانی شدند و بمبِ میرابلی هم لئوناردو بونوچی بود. در عین حال او بود كه توانست جانلوئیجی دوناروما را راضی به ماندن در سن‌سیرو كند. میرابلی در نقل‌و‌انتقالات هنر خودش را نشان داد و هواداران میلان باید شكل گرفتن این تیم را مدیون او باشند.

 برنده: وینچنزو مونتلا

 مونتلا دیگر چه می‌خواهد؟ تیمی پر از ستاره و كهكشانی در ایتالیا شكل گرفته و یكی از برترین مربیان جوان فعلی سری A باید به این تیم سر و شكل بدهد. پیش از پایان فصل قبل او پروژه تحول بزرگ در میلان را كلید زد و نام بازیكن‌های ارزشمندی را در لیست خریدش نوشت و روی حفظ برخی از بازیكن‌های تیمش هم تأكید كرد. باشگاه تقریباً همه خواسته‌های او را عملی كرد و حتی ستاره‌ای كه به نظر می‌رسید در دسترس نباشد مثل بونوچی را خرید. بونوچی یك هدیه ارزشمند برای مونتلا بود كه می‌تواند با حضور او یك رهبر بزرگ در خط دفاعی تیمش داشته باشد.

 بازنده: یوونتوس

 به جای واژه «بازنده» بهتر است بگوییم: بازنده بزرگ! یوونتوس با از دست دادن لئوناردو بونوچی در خط دفاعی دچار مشكل خواهد شد. اگر فرض كنیم دانیله روگانی می‌تواند جای خالی بونوچی را پر كند باز هم هماهنگ شدن او با جورجیو كیلینی و آندره‌آ بارتزالی زمان خواهد برد. مثلث خط دفاعی BBC یوونتوسی‌ها فصل قبل این تیم را تا فینال لیگ قهرمانان اروپا رساند. مثلث قابل تحسینی كه رأس باهوش و بازی‌ساز آن بونوچی بود. بونوچی با پاس‌های بلند هوشمندانه‌اش بارها تیمش را در حمله و ضدحمله صاحب فرصت كرد. این بازیكن باارزش از فصل 2013-2012 به بعد با 1022 پاس بلند از این حیث بالاتر از همه بازیكنان سری A قرار گرفته است.

 برنده: السیو رومانیولی

 برای یك مدافع جوان بدترین گزینه این است كه در تركیب تیم كنار یك مدافع باتجربه اما بی‌كیفیت بازی كند، بازیكنی مثل عادل رامی فرانسوی! بهترین اتفاقی كه یك بازیكن در حال یادگیری و رشد قرار گرفتن در تركیب یك تیم بزرگ در كنار بازیكن‌های بزرگ است. السیو رومانیولی كه یكی از بازیكن‌های آینده‌دار خط دفاعی میلان محسوب می‌شود و شانس دارد در تیم ملی ایتالیا جای مدافعان بزرگ را بگیرد از فصل آینده در كنار لئوناردو بونوچی كه یكی از برترین مدافعان حال حاضر فوتبال دنیاست قرار خواهد گرفت. برای یك مدافع 22 ساله چه چیزی بهتر از این می‌تواند باشد؟

 برنده: دانیله روگانی

 شاید تنها یوونتوسی خوشحال از جدایی لئوناردو بونوچی مدافع جوانی باشد كه حالا فرصت پیدا می‌كند در تركیب اصلی قهرمان 6 دوره گذشته سری A قرار بگیرد. روگانی هم مثل رومانیولی یكی از امیدهای آینده آتزوری است و حالا او هم با شرایطی متفاوت شانس بازی كردن پیدا خواهد كرد. به این ترتیب تعداد بازی‌های روگانی كه در 2 فصل اخیر در عدد 32 باقی‌مانده فصل بعد در طول تنها یک فصل در سری A بیش از این عدد خواهد بود. شاید در آینده او حتی جای بونوچی را در تیم ملی ایتالیا هم بگیرد. این بهترین فرصت برای روگانی است تا توانایی‌هایش را اثبات كند.

 بازنده: چلسی و كونته

 بدترین سناریو برای یک قهرمان. باشگاه چلسی دست روی هر بازیكنی كه كونته می‌خواست گذاشت اما هیچ بازیكن برجسته‌ای تصمیم نگرفته پیراهن آبی‌های لندن را بپوشد. كونته شیفته بازی بونوچی است و از میانه‌های فصل قبل به باشگاه تأكید كرده بود تلاش كنند این بازیكن به لیگ برتر بیاید. بونوچی هیچ تصمیمی برای ترك یوونتوس نداشت و پیشنهاد چلسی و حتی منچسترسیتی را رد كرد. پس از آن به یك‌باره خبر رسید بونوچی راهی میلان شده و مشخص نیست دُن‌آنتونیو از شنیدن این خبر چه حالی پیدا كرده است! بله، چلسی رودیگر را خریده كه مدافع بسیاری خوبی است اما كونته هم خوب می‌داند كه بونوچی كیفیت خط دفاعی تیمش را به طرز قابل توجهی می‌توانست بالا ببرد.

خبرورزشی

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-07-17 17:53:00
نظر دهید

۱ نظر
حسین
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۵
بازنده اصلی شاید بونوچی باشه...
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر