فهرست
با این بازی‌ها چیزی عاید تیم ملی نمی‌شود
با این بازی‌ها چیزی عاید تیم ملی نمی‌شود

با این بازی‌ها چیزی عاید تیم ملی نمی‌شود

آی اسپورت - رویارویی تیم ملی با ازبکستان نقدهای فراوانی را در پی داشت که البته اکثر آنها به نحوه فوتبال تیم ملی در اکثر دقایق بازی با این تیم برمی‌گردد. اصغر شرفی مربی تیم ملی در جام جهانی 1978 آرژانتین بر این باور است که نوعی ترس برای تیم ملی عادت شده و همراه داشتن این عادت در جام ملت‌ها به ضررمان می‌شود. حرف‌های او درباره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی بخوانید:

تیم ملی در بهترین شرایط خود برای رسیدن دوباره به عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیاست. ولی نه با بازی‌های دوستانه‌ای که یکی از آنها را هفته گذشته دیدیم. دیدار با تیم‌های درجه دو آسیایی در این برهه به درد تیم‌مان نمی‌خورد.

ما در این دوره بازیکنانی در تیم‌مان داریم که هر هفته با تیم‌های اروپایی مسابقه می‌‍دهند و در آن سطح بازی می‌کنند. اصلا وقتی یک چنین بازیکنانی به اردوی تیم ملی برگردند و با ازبکستان و قرقیزستان بازی کنند که انگیزه‌ای برای دیدارهای تیم ملی برای‌شان ایجاد نمی‌شود.

همان هفته پیش عراق و کویت با هم دیدار دوستانه داشتند. دو تیم سفت و سخت عربی که قطعا این بازی برای عراقی‌ها که حریف ما در مرحله گروهی جام ملت‌هاست خیلی مفید بود. دو گل زدند و دو گل هم خوردند. ژاپن با کاستاریکا بازی کرد و در اروپا هم دیدیم چه تیم‌هایی در فیفا دی به دیدار هم رفتند. در این میان چرا فقط ما باید با سیرالئون و ازبکستان بازی کنیم؟

در این سال‌ها اینقدر با ازبکستان بازی کرده‌ایم که دیگر خود بازیکنان تیم ملی هم از رویارویی با این تیم خسته شده‌اند. تیم ژاپن در این سالها چندین بار به مصاف برزیل رفته ولی تیم ملی ما در این سالها 10 بار با ازبکستان مسابقه داده است. از این قبیل بازی‌ها چیزی عاید تیم و سرمربی‌مان نمی‌شود. چشم برهم بزنیم جام ملت‌ها از راه می‌رسد و بعد باید برای صعود از دور اول دست به دعا بلند کنیم و منتظر یک فرار و یک ضد حمله باشیم.

تیم ملی ما با این همه مهره قَدَر که در اروپا بازی می‌کنند باید راحت به دیدار تیم‌های آسیایی برود. اگر به جام جهانی برگردیم و به دقایق بعد از گل خورده‌مان مقابل پرتغال برسیم متوجه می‌شویم این بچه‌هایی که در این دوره عضو تیم ملی هستند حتی می‌توانند در آن سطح هم بازی کنند و بهترین مدافعان اروپا و دروازه‌بانان نامی دنیا را آزار بدهند ولی انگار نوعی ترس در وجود بازیکنان‌مان هست که نمی‌خواهند از خط هافبک جدا شوند.

وقتی ما این تعداد بازیکن رو به جلو داریم باید دائم به قلب دفاع و 18 قدم حریف بزنیم تا راه‌مان را برای گلزنی باز کنیم، نه اینکه بنشینیم تا حریف حمله کند. این قبیل دستورات تاکتیکی برای تیم‌هایی خوب است که عناصر هجومی ندارند.

زمانی ما در تیم ملی ضعف فنی در دفاع داشتیم که الان نداریم و این در حالی بود که در کنار گل خوردن از رقبای آسیایی یا غیرآسیایی در هر بازی یکی دو گل هم می‌زدیم. ولی الان همه نتایج تیم ملی شده 0-1 و 0-0! باید ترس تیم ملی را دور بریزیم.

 

۷ ۲  
آی اسپورت
2018-09-21 17:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
امیر توکلی
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۲۳
استاد شرفی ازبکستان رو درجه دو میدونه اما کویت رو تیم سفت و سخت ! ! ! ( کویت تیمی هستش 15 ساله در جام ملتها هیچ بردی نداشته ، از 2015 تا 2018 هم تعلیق بوده و هیچ مسابقه ای نداشته )
۸
آرش6
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۵۵
واسه ما آب نداره این بازیها واسه دلال موزامبیکی که نون داره

پاداش برد رو میگیره سوا پاداش رنکینگ رو هم میگیره سوا

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر