فهرست
ماموریت کونته در سن‌سیرو؛ رسیدن به رکورد یووه
ماموریت کونته در سن‌سیرو؛ رسیدن به رکورد یووه

ماموریت کونته در سن‌سیرو؛ رسیدن به رکورد یووه

آی اسپورت - در نخستین مسابقه از هفته پانزدهم سری آ جمعه شب اینترمیلان در شرایطی در سن‌سیرو میزبان رم خواهد بود که به لطف تساوی ۲-۲ یوونتوس برابر ساسولو و برتری ۲-۱ برابر اسپال، موفق شده برای نخستین بار بعد از هفته ششم صدرنشین سری آ شود. اینتر که از ۱۴ بازی خود ۳۷ امتیاز اندوخته، برای جبران شکست ۲-۱ خانگی برابر یووه و بازپس گیری صدر جدول، ۷ هفته مداوم این تیم را تعقیب کرد و ۱۹ امتیاز از مجموع ۲۱ امتیاز ممکن را اندوخت تا بالاخره صدرنشین شود. این تعقیب و گریز البته منجر به رقم خوردن یک رکورد ویژه برای اینتر شد. اینترمیلان برای نخستین بار در تاریخ ۸۸ ساله حضور در سری آ به ۱۲ پیروزی از ۱۴ دیدار ابتدایی خود دست یافته و جمعه شب می‌تواند به دومین تیم متفاوت تاریخ سری آ تبدیل شود که در ۱۵ بازی ابتدایی خود، حداقل ۱۳ بار به پیروزی رسیده است.

این اتفاق  یعنی کسب حداقل ۱۳ برد در ۱۵ بازی ابتدایی فصل، پیش از این توسط ۴ تیم دیگر رخ داده که البته نام تمامی آن تیم ها، یوونتوس بوده است. یووه در فصل های ۱۹۴۹ و ۲۰۱۳، ۱۳ بازی از ۱۵ بازی ابتدایی را برد و فصل های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۸  را با کسب ۱۴ برد در ۱۵ دیدار ابتدایی آغاز کرد. در حقیقت ماموریت آنتونیو کونته، شریک کردن تیم جدیدش در این رکورد تاریخی با تیم سابق اوست. نکته جالب آن که یکی از رکوردهای یوونتوس در فصل ۲۰۱۳ توسط خود آنتونیو کونته ثبت شده است.

امید اول نراتزوری برای تحقق این هدف، زوج مخوف خط حمله این تیم، روملو لوکاکو و لاتارو مارتینز هستند. در شرایطی که چیرو ایموبیله با ۱۷ گل خود را از بقیه گلزنان سری آ جدا کرده و کسب کاپوکانونیره را تا حدود زیادی قطعی ساخته، روملو لوکاکو با ۱۰ گل زده در رده دوم جدول گلزنان حضور دارد و یک پله پایین تر از ژائو پدروی ۹ گله (کالیاری)، زوج ۸گله لوکاکو در خط آتش افعی ها یعنی لاتارو مارتینز دیده می‌شود. این دو بازیکن به تنهایی ۵۸ درصد از گل های نراتزوری در فصل جاری سری آ را به ثمر رسانده‌اند؛ ۱۸ از ۳۱. در حقیقت بعد از زوج کریستین ویری و محمد کالون در فصل ۲۰۰۱ این برای نخستین بار است که اینترمیلان تا این مقطع از فصل، دو بازیکن با حداقل ۸ گل زده دارد.

یکی از انتظارات هواداران اینترمیلان در این مسابقه، دیدن گل در ۳۰ دقیقه ابتدایی است. اینترمیلان با به ثمر رساندن ۱۲ گل در یک سوم ابتدایی مسابقات خود موفق ترین تیم سری آ در این بازه زمانی بوده است تا آن ها توانسته باشند تا همین مقطع از فصل، با تعداد گل های کل فصل قبل در ۳۰ دقیقه ابتدایی برابری کنند. البته حریف امشب اینتر هم ۹ گل در این بازه به ثمر رسانده تا دومین تیم موفق سری آ در فصل جاری لقب گیرد.

     
آی اسپورت
2019-12-06 22:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر