فهرست
معضل خط دفاعی سیتی/ جستجوی پپ
معضل خط دفاعی سیتی/ جستجوی پپ

معضل خط دفاعی سیتی/ جستجوی پپ

آی اسپورت- پپ گواردیولا می خواهد یک مدافع بخرد و به دنبال جا انداختن سیستم مالکیت محور خودش در فوتبال انگلیس است. اما خبر بد برای او این بود که شالکه سریع تر اقدام کرد و یکی از بازیکنانی که مد نظر سیتی بود را در ازای قراردادی قرضی و 6 ماهه به خدمت گرفت.

البته که بعد از شکست تیمش مقابل لسترسیتی گواردیولا شاهد کمی پیشرفت در خط دفاعی تیمش بوده، اما هنوز این بخش از تیم او با ایده آل فرصت زیادی دارد. البته که او خوشحال است که تیمش تنها 3 گل در 6 بازی اخیر خورده است، اما با این حال به دنبال تقویت خط دفاعی است.

بادشتوبر که در فصول اخیر بارها با مشکل مصدومیت رو به رو بوده است و در تابستان قراردادش با بایرن مونیخ به پایان می رسد، یک گزینه ارزان و کارآمد برای حل کوتاه مدت مشکل منچسترسیتی بوده است. اما بایرن معتقد بوده که من سیتی به این بازیکن فرصت بازی کردن زیاد نمی دهد و تصمیم گرفته او را به شالکه بدهد.

در هفته های اخیر سرمربی آبی ها جان استونز را از ترکیب کنار گذاشته است، از نیکولا اوتامندی کاملا مطمئن نیست و ونسان کمپانی هم مشکلات مصدومت دارد. حالا با این وضع و با از دست رفتن بادشتوبر مطبوعات گزارش دادند که سیتی دوباره برای جذب مدافع بیلبائو، آیمریک لاپورته، اقدام خواهد کرد، اما گواردیولا به خوبی می داند که هر بازیکنی که می خواهد بخرد باید در همین ماه کار را تمام کند. بادشتوبر برای این تیم گزینه خوبی بود، اما حالا در تیمی دیگر است.

بعد از شکست مقابل لستر خط دفاعی من سیتی متغیر کار کرده است. در بعضی از بازی ها با 4، بعضی ها با 5 و گاهی با 3 مدافع بازی کرده اند. بسته به این که حریف چقدر قدرتمند است این تعداد مشخص می شود. بعد از شکست های سنگین مقابل چلسی و لستر اما این تیم در 6 بازی تنها 3 گل خورده است. حالا اگر پپ نتواند برای ماه ژانویه مدافعی مناسب پیدا کند به احتمال زیاد باید سبک بازی اش در سیتی را کمی تغییر دهد، حداقل برای ادامه فصل.

او فهمیده که بازیکنانی که در حال حاضر در اختیار دارد توانایی رقابت مقابل تیم های قدرتمند جزیره را ندارند و به همین دلیل با تعداد متغیر مدافعان بازی می کند، اما به محض این که خط دفاعی مورد علاقه اش را بچیند مطمئنا دوباره سبک خودش را از سر می گیرد.

سیتی در اوایل فصل به رکورد 10 برد پشت سر هم رسید و حالا پپ فکر می کند اصلی ترین موضوع که او و تیمش را از آن رکورد دور کرده ضعف خط دفاعی است. برای برطرف کردن این ضعف بادشتوبر یک قدم رو به جلو بود، این ستاره آلمانی وقتی در اوج بود به بهترین شکل با توپ کار می کرد و در رو به رو شدن با حریف به خوبی از پسش بر می آمد. سبک بازی پپ طوری است که احتمال تک به تک شدن یک بازیکن با دروازه بان آن ها زیاد است، اما بادشتوبر بازیکنی بود که می توانست از این بابت کمک زیادی به پپ و تیمش کند. فقط مشکل این بود که شالکه هم دقیقه به دنبال همین سبک بازیکن بود. حتی کریستین هایدل، مدیر این تیم، پیش از این هم گفته بود بادشتوبر بهترین بازیکنی است که می تواند با سیستم بازی آن ها هماهنگ شود.

اگر سیتی بتواند بازیکن یا بازیکنان مورد علاقه اش برای خط دفاعی را پیدا کند و به سبک اصلی خودش بازگردد، مطمئنا دوباره باید منتظر نتایج خوب از سوی تیم پپ باشیم. اما بهتر است بازیکنانی که این تیم جذب می کند گزینه هایی برای طولانی مدت باشند. اگر بادشتوبر می آمد و می توانست از مصدومیت به دور باشد، سرمربی سیتی کار راحتی برای تمرکز کردن روی سیستم و سبک بازی خودش داشت. اما عجیب است که چرا این بازیکن شالکه را به منچسترسیتی ترجیح داده است. به هر حال برای سیتیزن ها مشکل هنوز باقی است و جستجو برای پیدا کردن مناسب ترین گزینه یا گزینه ها هم هنوز ادامه دارد و تا زمانی که این اتفاق نیفتاده شاید باز هم نتایج غیر قابل پیش بینی و اشتباهاتی در خط دفاعی این تیم را شاهد باشیم.

 

۷    
آی اسپورت
2017-01-11 15:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر