فهرست
فیروز بدتر از نادر/ آبادان آسانسورته؟
فیروز بدتر از نادر/ آبادان آسانسورته؟

فیروز بدتر از نادر/ آبادان آسانسورته؟

آی اسپورت – شکست خانگی صنعت نفت مقابل تیم بحران‌زده پدیده آن هم با نتیجه دور از انتظار 3-0، صدای هواداران آبادانی را درآورد و این نتیجه حتی باعث ایجاد درگیری‌هایی روی سکوهای ورزشگاه تختی آبادان هم شد. آنها از نتایج تیم‌شان به شدت ناراضی بودند و خواهان ایجاد تغیراتی در باشگاه هم شدند. اما دلیل اعتراض آبادانی ها چیست؟

فیروز کریمی کار خود در صنعت نفت را با پیروزی شروع کرد. صنعت نفت در اولین بازی با هدایت کریمی 2-1 صبا را با گل دیرهنگام حکیم نصاری شکست داد. در بازی بعد، آبادانی‌ها تراکتورسازی را در تبریز با تساوی 2-2 متوقف کردند تا این طور به نظر برسد که شوک مدیران صنعت نفت جواب داده و این تیم در ادامه نتایج بهتری خواهد گرفت. اما دقیقا پس از این دو بازی روزهای کابوس‌وار صنعت نفت شروع شد. آنها ابتدا در آبادان به استقلال 3-0 باختند، سپس با سپاهان و نفت تهران به تساوی بدون گل رسیدند و در دو بازی پیاپی به استقلال خوزستان 1-0 و به پدیده مشهد 3-0 باختند. ضمن اینکه در 5 بازی آخر خود هم موفق به گلزنی نشده‌اند. به این ترتیب صنعت نفت با فیروز کریمی از 21 امتیاز ممکن فقط 6 امتیاز گرفته است! یعنی میانگین 0.85 امتیاز از هر بازی. این در حالی است که صنعت نفت تا پایان نیم‌فصل اول و با هدایت نادر دست‌نشان از 15 بازی 16 امتیاز کسب کرده بود که میانگین 1.06 امتیاز از هر بازی را نشان می‌دهد. جالب این که مدیران باشگاه صنعت نفت در توجیه کنار گذاشتن دست‌نشان اعلام کردند که در قرارداد او آمده بود که در پایان نیم‌فصل باید صنعت نفت جزو 10 تیم اول جدول باشد اما چون این تیم در رده یازدهم قرار گرفت، دست‌نشان اخراج شد!

به هر حال تغییر سرمربی در صنعت نفت نه تنها اوضاع را برای این تیم بهتر نکرد، بلکه شرایط بدتر هم شد و تیمی که با دست‌نشان در رده یازدهم قرار داشت امروز سیزدهم است و فقط 2 امتیاز تا منطقه سقوط فاصله دارد. بدشانسی بزرگ فیروز کریمی این است که تیمش در 5 بازی بعدی خود یا با تیم‌های فانوس به دست بازی می‌کند یا مقابل تیم‌های بالای جدول و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود کار سختی برای فرار از وضعیت بحرانی فعلی داشته باشد. باید دید کریمی که یکی از متخصصین بالا آوردن تیم‌ها از لیگ یک به لیگ برتر است، می‌تواند تیمی را که در رده یازدهم جدول تحویل گرفت از سقوط نجات دهد یا اینکه صنعت نفت به روند آسانسوری خود ادامه می‌دهد و فصل بعد دیگر شعار «آبادان برزیلته» را در لیگ برتر نخواهیم شنید.

     
آی اسپورت
2017-02-18 17:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر