فهرست
درآمدهای پرسپولیس کجا خرج شد؟
درآمدهای پرسپولیس کجا خرج شد؟

درآمدهای پرسپولیس کجا خرج شد؟

آی اسپورت - با یک سال تاخیر، بالاخره بخشی از مطالبات برانکو پرداخت شد اما بازیکنان پرسپولیس هنوز از باشگاه طلبکارند. هم بابت قراردادهای امسال‌شان و هم از فصل گذشته. در حالی که سوت پایان لیگ هجدهم چند روز دیگر به صدا درمی‌آید، بازیکنان پرسپولیس تنها نیمی از قراردادهایشان را دریافت کرده‌اند که اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، باید به دریافتی 55درصدی آنها اشاره کنیم. رقمی که باید تا نیم‌فصل به آنها پرداخت می‌شد.

جالب‌تر وقتی است که بدانیم پرسپولیسی‌ها بابت فصل گذشته هم از باشگاه طلبکارند و بر خلاف آنچه پیش از این درباره‌ی تسویه حساب قراردادهایش سال‌های گذشته شنیده بودیم، بین 15 تا 20 درصد از قراردادهای فصل گذشته‌ی قرمزپوشان هنوز به آنها پرداخت نشده است. یعنی اگر قرار باشد همین مقدار از دریافتی بازیکنان را به حساب قراردادهای فصل گذشته‌شان بگذاریم، باید گفت آنها از ابتدای فصل تا امروز که یکی دو بازی دیگر باقی مانده، چیزی بین 30 تا 35 درصد گرفته‌اند که حتی بی‌پولی باشگاه هم توجیهش نمی‌کند. به ویژه که بدانیم پرسپولیس امسال بیش از هر زمان دیگری درآمد داشته. به همان اندازه اما بدهی‌اش به بازیکنان و مربیان هم سنگین‌تر است.

پرسپولیسی‌ها غیر از پولی که بابت قرارداد این فصل و حتی چند میلیارد هم فراتر از رقم قید شده در قرارداد از حامی مالی باشگاه گرفتند، درآمد زیادی هم از کنفدراسیون فوتبال آسیا نصیب‌شان شد و بابت هر بازی و هر میزبانی در لیگ قهرمانان، چند هزار دلار دریافت کردند. برای هر بازی در مرحله گروهی، کنفدراسیون فوتبال آسیا ۳۰ هزار دلار کمک هزینه سفر به تیم‌ها پرداخت کرد که سهم پرسپولیس هم مثل بقیه‌ی تیم‌های گروهش ۱۸۰ هزار دلار بود.

ضمن اینکه آنها بابت چهار پیروزی مقابل نسف‌قارشی، الوصل و السد ۲۰۰ هزار دلار پاداش گرفتند و تساوی برابر نسف‌قارشی در ازبکستان هم ۱۰ هزار به اندوخته‌شان اضافه کرد. همین‌طور پاداش صدرنشینی در گروه ۲۰۰ هزار دلار بود که درآمد قرمزها را به ۵۹۰ هزار دلار رساند. در مرحله یک‌هشتم نهایی پرسپولیس ۱۰۰ هزار دلار به خاطر صعود و ۶۰ هزار دلار برای سفر پاداش گرفتند که مجموعا می‌شود ۱۶۰ هزار دلار. در یک‌چهارم نهایی پاداش سفر همچون بازی‌های قبلی بود اما جایزه صعود به ۱۵۰ هزار دلار افزایش یافت.

تا اینجا شد ۹۶۰ هزار دلار اما نباید فراموش کرد که آن‌ها ۶۰ هزار دلار هم صرفا بابت بازی در نیمه‌نهایی دریافت کردند و حتی اگر در این مرحله شکست می‌خوردند، درآمدشان از آسیا به بیش از یک میلیون دلار می‌رسید! پرسپولیس بابت صعود از مرحله نیمه‌نهایی هم ۲۵۰ هزار دلار پاداش گرفت و پاداش نایب‌قهرمانی‌اش هم ۲ میلیون دلار بود.

در واقع پرسپولیس فقط از لیگ قهرمانان چیزی حدود ۷۰ میلیارد تومان به دست آورد و این در حالی است که درآمد بلیت‌فروشی و همین‌طور پرداختی‌های حامی مالی را هم داشت. یعنی حتی اگر همه‌ی هزینه‌های سفر و میزبانی در لیگ قهرمانان را هم حساب کنیم، باز پرسپولیس نباید دست‌هایش این‌قدر خالی می‌شد که سرمربی‌اش یک سال حقوق نگیرد و بازیکنانش در فاصله‌ی یکی دو بازی مانده به پایان فصل، 55درصد گرفته و از فصل قبل هم طبلکار باشند.

جالب اینکه مدیرعامل باشگاه مدام می‌گفت پاداش نایب‌قهرمانی در آسیا را برای برانکو کنار گذاشته اما بعدها از زبان او شنیدیم که «آن پاداش هم خرج روزمره‌ی باشگاه شد.» این روزمره یعنی چه که با این همه درآمد، بازیکنان پرسپولیس هنوز طلبکارند و برای دریافت بخشی دیگر از مطالباتشان و نه همه‌ی آن، باید تا بعد از پایان لیگ منتظر بمانند و برانکو بعد از یک سال ۷۰ درصد از طلبش را بگیرد؟

البته این‌طور که آقای مدیرعامل وعده داده، قرار است هفته آینده (بعد از آخرین بازی لیگ با پارس‌جنوبی و پیش از بازی با سپاهان در نیمه‌نهایی جام حذفی) مبلغی به حساب بازیکنان واریز شود و این در حالی است که شنیده‌ایم غیر از برانکو ایوانکوویچ، دیگر خارجی‌های پرسپولیس هنوز پولی دریافت نکرده‌اند.

ایران ورزشی

۱۰ ۴  
آی اسپورت
2019-05-11 17:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
###
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۳۰
چون پرسپولیس داره خرج کیسه رو هم میده. چطور ممکنه کیسه پول اسپانسری خودش رو تا 4 سال اینده پیشخور کرده باشه و اینطوری بریزبپاش کنه؟؟؟؟؟ خیلی راحت بیاد فقط 2 میلیارد برای رضایت نامه تبریزی بده و تو اوج بحران ارز بیشترین بازیکن خارجی رو داشته باشه به عبارتی دائم با یه سری بازیکن خارجی فسخ کنه و با جدیدا قرارداد ببنده. فقط قرارداد منشا 700 هزاردلاره و جالبتر اینکه شفر پول این فصلش رو کامل گرفته!
هیچ اسپانسری به تنهایی حاضر نیست با کیسه قرارداد ببنده چون براش به صرفه نیست. وقتی پرسپولیس با ایرانسل سر همین موضوع پول به مشکل خورد و دیگه باهاش ادامه نداد اینا حاضر نشدن با کیسه هم قرارداد جدید ببندن و باز حواله شون دادن به اسپانسر مشترک و همراه اول. خودشون هم میدونن. یه زمانی نه به اسپانسر مشترک میگفتن حالا فهمیدن همین اسپانسر مشترک به دادشون رسیده
ارون
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۳۰
پول شفر و نیومایر گرو و پاتوسی و ایسما و منشا و تبریزی باید از یه جا میومد دیگه...
با افتخار لنگی هستم
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۰۸
خجالت بکش اقای نویسنده شما قبل حرف زدن یه تحقیق بکن بعد بگو درامدها کجا رفته. مگه کمیته داوران سهم نمیخواد؟ این سوت ها مفتی هستن به نظرت؟ سازمان لیگ سهم نمیخواد؟ فدراسیون نمیخواد؟ این بازیکنای بخت برگشته ای که ما به اسم بازگشت ذهنی ماس مالیش میکنیم سهم نمیخوان؟ روزنامه هایی که شب و روز استقلال رو میکوبن سهمدنمیخوان؟ سایت وزین خبرورزشی و گل که اینقد هوای مارو دارن و بعد پنج بازی تر زدن همه چی رو گل و بلبل نشون میدن سکه زیر چلو کبابشون رو نباید بگیرن؟
پرواز های چارتری که به اسم معمولی به خورد ملت میدیم پول نمیخواد؟ اصلا همه اینا به کنار کمال و جلال ملال و عره و اوره و گربه کوره نباید سالی شیش میلیارد گیرشون بیاد؟
قلمت رو چند فروختی استاد :)))
۵ ۱
کیسه زباله
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۱۰
خب همینو میگیم حق الزحمه فدراسیون و سازمان لیگ برای وقتی که کیسه حوصله بازی کردن نداره مثل بازی با پدیده یهویی لغو بشه، حق الزحمه کمیته ضددوپینگ برای اعلام مصدومیت ر.ب، حق الزحمه کمیته داوران که یه فقره اش فقط دربی رفت بود که یه اخراج و پنالتی نگرفتن. حالا بقیه از عقاب و کلاغ گریان و پاتوسی و پاقهوه ای و بقیه بماند
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر