فهرست
اعتراف روز؛ پول ترانسفر الهیار را گرفته‌ایم
اعتراف روز؛ پول ترانسفر الهیار را گرفته‌ایم

اعتراف روز؛ پول ترانسفر الهیار را گرفته‌ایم

آی اسپورت – اسماعیل خلیل‌زاده عضور هیات مدیره استقلال ساعتی قبل در مصاحبه با رادیو جوان درباره مسائل و اتفاقات این باشگاه صحبت کرد. او مدعی شد که استقلال صیادمنش را ترانسفر کرده و تمام پولش را هم گرفته است. او درباره سرمربی بعدی استقلال هم صحبت کرد و مدعی شد اگر گزینه‌های خارجی منتفی شوند، یک مربی توانمند داخلی به استقلال خواهد آمد. صحبت‌های جنجالی خلیل‌زاده را بخوانید:

مجیدی بهترین نفر بود

بعد از تذکری که به شفر در نشست هیات مدیره دادیم و او متوجه تذکرات ما نشد تصمیم گرفتیم از داخل تیم یک گزینه را انتخاب کنیم که هم با اخلاق باشد، هم فوتبال را بشناسد که بهترین نفر فرهاد مجیدی بود. او بسیار با ادب است و با نظر همه اعضای هیات مدیره او را انتخاب کردیم.

شفر مدیریت داخلی نداشت

شفر مربی بدی نبود ولی مدیریت داخلی تیم را نداشت. اگر بازی دربی را دیده باشید متوجه می شوید که شفر قبل از بازی ارنج و آنالیز تیم را به یک فرد غیر فنی سپرده بود! یا مثلا در زمان پنالتی او دستور داد یک نفر دیگر پنالتی بزند ولی یک نفر دیگر پنالتی زد.

کدام تیم به اندازه استقلال بازیکن خوب دارد؟

ما او را دعوت کردیم و گفتیم شما محکم باش و حتی به تو کمک می‌کنیم ولی او گوش کرد. ما هم از نظر مالی به او کمک کردیم و هم در خصوص مسائل دیگر. ما از او خواستیم تن به حرف افراد غیر حرفه‌ای ندهد چون نتایج برای ما مهم است. در بحث دوم پیرامون زمین تمرین زیاد بحث شد که باز هم او را به جلسه دعوت کردیم. ما به او گفتیم شما حقوق بگیر باشگاه استقلال هستی و باید نتیجه بگیری اما باز هم نتایج خوب نبود.کدام باشگاه به اندازه استقلال بازیکن خوب دارد؟

به شفر گفتیم خودت تصمیم بگیر و مدیر باش

هر زمانی که شفر خواسته پولش را گرفته به جز ماه آخر، همه اسناد مالی او هم موجود است، ما به او گفتیم خودت تصمیم بگیر و مدیر باش. به او گفتم اگر نتیجه نگیری ما با تو نمی‌توانیم کار را ادامه بدهیم. مستقیما هم خود من این حرف‌ها را به او زدم. او قول داد که همه چیز حل می‌شود اما استقلال به پدیده بازی را باخت.

خودمان هم از راه ندادن شفر ناراحتیم

چون آن روز در ایران نبودم از آقای فتحی سوال کردم جریان چیست. به فتحی گفتم به شفر ابلاغ کند که با هم همکاری نمی‌کنیم ولی وقتی برگشتم شنیدم چنین چیزی اتفاق افتاده است. احساس می کنم آن چیزی که فتحی گفته و آن چیزی که اتفاق افتاده و چیزی که الان دیده می شود اتفاقاتی است که خود ما هم از این موضوع ناراحتیم. ما در جلسه آینده هیات مدیره روشن می‌کنیم چه اتفاقی رخ داده است.

شفر شکایت کند دست ما خالی نیست

رقم قرارداد شفر تا امروز پرداخت  شده اما دوستان قبلی ما قراردادی بسته اند که به یکسری نکات توجه نکردند. اما بعد از آمدن ما اتفاقاتی رخ داده که نگران قراردادها نیستیم ما از او دعوت می‌کنیم که با وی توافق کنیم ولی اگر کار به شکایت برسد مطمئنا ما دستمان خالی نیست.

پول انتقال صیادمنش را هم گرفته ایم

او به فنرباغچه ترکیه با مبلغ 850 هزار دلار فروخته شده و پول انتقال او را هم کامل گرفته‌ایم. قرار است وی پایان فصل به تیم جدیدش برود.

پول ترانسفر صیادمنش به شفر نمی رسد

این موضوع درست نیست. حتی اگر شفر از ما شکایت کند چیزی را از دست نخواهیم داد. ان شاالله که اینگونه خواهد شد.

خارجی نشد؛ مربی توانمند داخلی می آوریم

ما تا این لحظه و تا زمانی که جلسه هیات مدیره آغاز شود تصمیم داریم مربی خوب خارجی بیاوریم، اما با یک قرارداد حقوقی و بین المللی که برای باشگاه مشکلی ایجاد نشود. اگر هم به این نتیجه نرسیدیم از مربیان توانمند ایرانی استفاده خواهیم کرد. ما از این دست مربیان خیلی داریم اما اولویت ما مربی خارجی است.

باید با قوانین بین المللی هماهنگ باشیم

من چندین قرارداد را دیده و مطالعه کردم. دنبال این هستم شکایت هایی را هم که در فیفا مطرح شده را بررسی کنم. با مجموعه حقوقی در باشگاه و بیرون باشگاه در حال صحبت هستیم و در هیات مدیره پیرامون این موضوع صحبت می‌کنیم. ما باید خودمان را با قوانین بین المللی هماهنگ کنیم، این نمی شود که یک مربی بگوید من هر وقت خواستم قراردادم را فسخ می کنم، پس حق هوادار، باشگاه، بیت المال و .... چه می شود؟ این مسائل باید حل شود. اینها یا ضعف حقوقی است یا چیز دیگر. چون من عضو هیات مدیره باید هم جواب نظام را بدهم و هم جواب خدا و هواداران را.

شرایط سنی سرمربی استقلال

این اشتباه توسط دوستان قبلی ما رخ داده ولی ما نه این فرصت را داریم، نه هوادار این اجازه را می‌دهد و نه مسئولان. ما نباید اشتباه کنیم که مربی بیاوریم که 70 سال سن دارد و حوصله دویدن در زمین را ندارد. بعد هم هر وقت دلش بخواهد بگوید من به تمرین نمی‌روم یا با وکیل من صحبت کنید.

۳ ۳  
آی اسپورت
2019-05-04 01:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
R-man
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۱۸
بهترین گزینه برای استقلال مربی با دانش و با اخلاقی مثل محمد تقویه
۳
میلانوفسکی
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۴۲
"ما از او دعوت می‌کنیم که با وی توافق کنیم ولی اگر کار به شکایت برسد مطمئنا ما دستمان خالی نیست."
_
تو اگه دستت خالی نیست پس توافقت واسه چیه مشنگ. خب بذار بره شکایتشو بکنه.

به نظرم این بنده خدا داره رو کله کیسه تنان دو عدد گوش دراز میکاره :))
محسن
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۳:۴۲
چندسال قبل که هنوز نسل مدیران لایق و نیمه لایق هنوز منقرض نشده بود ،اصطلاحی بکار برده میشد اینچنین:فلانی مدیریت مالی میکنه یا مدیریت مالی کرده(منظور این بود بودجه که در اختیارش بوده را خرج کرده و بازدهی خاص و مدیریت مششعی نداشته)به خدا در مورد اینها،همین کلمه هم کاربرد نداره!!! لطفا مدیر بعدی و تپه بعدی!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر