فهرست
نگاهی به فهرست نهایی تیم ملی/ یادش بخیر حسن حبیبی!
نگاهی به فهرست نهایی تیم ملی/ یادش بخیر حسن حبیبی!

نگاهی به فهرست نهایی تیم ملی/ یادش بخیر حسن حبیبی!

آی اسپورت- بالاخره مسافران نهایی جام جهانی 2014 مشخص شدند.
اینکه کارلوس کی روش چه کسانی را با چه تفکری انتخاب کرده اختیار اوست چون او مسوولیت تیم ملی را برعهده دارد و در نهایت خودش باید پاسخگوی عملکردش در جام جهانی باشد. (درست مثل همه ی مربیان بعد از امیر قلعه نویی که همگی پس از تورنمنت ها اصلا به ایران بازنگشتند!!)
 
کالکشن دروازه بان های نامطمئن
در انتخاب دروازه‌بان ها باید کی روش تبریک گفت, شاید بعد از علی پروین در هیروشیما هیچ سرمربی دیگری کلکسیونی این چنین کامل از دروازه بان های نامطمئن با خود نداشته است.
البته برانکو هم با ابراهیم میرزاپور به جام جهانی رفت ولی میرزاپور ذخیره هایی داشت که به مراتب از خودش بهتر بودند!
در انتخاب رحمان احمدی، علیرضا حقیقی و دنیل داوری، قهر غیرحرفه ای مهدی رحمتی کم تاثیر نداشت!
با این حال امیدوارم چسب دستکش هایشان در جام بیشتر باشد!
 
مدافعانِ قابل پیش بینی
در خط دفاعی هنوز نمی توانم استیون بیت آشور را بپذیرم. به نظرم خیلی بازیکن معمولی است و امثال او در فوتبال ما زیادند. مگر اینکه در جام جهانی جور دیگری نشان بدهد. جلال حسینی و پژمان منتظری بهترین گزینه های حضور در ترکیب ثابت هستند. اینکه امیرحسین صادقی به دومین جام جهانی اش میرود قابل توجه است بخصوص که او مجموعا 20 بازی ملی هم نکرده.
 
 چپِ خراب
هر چقدر در جناح راست تیم ایران پر مهره است, در سمت چپ فقر نفر داریم.
اینکه کی روش هنوز روی بیک زاده ی مصدوم و خانزاده ی تازه مطرح، مردد هست هم ثابت میکند فوتبال ما چپش خراب است!
پولادی یکی از بهترین هافبک های فوتبال ماست. فقر بازیکن در جناح چپ او را در پست مدافع چپ اسیر کرده. هر چند او از همین جا (با وجود یک فصل مصدومیت و میدان ندیدن به جام جهانی رسید!)
بیک زاده هم اصالتا بازیکن جناح راست است اما سالهاست در جناح چپ به بازی گرفته میشود. مساله ای که حتی قطبی هم 5 سال پیش در دیدار با مرفاوی سرمربی وقت استقلال روی آن تاکید داشت.
از خروجی های یک دهه لیگ حرفه ای ما هنوز یک چپ کلاسیک درنیامده.
 
دعوایی ها بیشتر به کار می آیند!
آندرانیک - جواد نکونام-رضا حقیقی- قاسم حدادی فر، بختیار رحمانی، احسان حاج صفی. به نظرم اینها خیلی انتخاب های خوبی هستند. جنگیدن 3 نفر اول خیلی به درد تیم ما خواهد خورد.
سایت فدراسیون فوتبال گویا تیم ملی را خیلی تهاجمی چیده که نام خسرو حیدری و اشکان دژاگه هم زیر عنوان مهاجمان دیده میشود! به شخصه با توجه به نوع بازی رو به جلوی خسرو شانس زیادی برای بازی کردن ثابت او نمی بینم. بخصوص در بازی با آرژانتین.

نقش انتخاب های باشگاهی در رسیدن به جام حهانی
خلعتبری در بازی آخر با آنگولا چنگی به دل نزد ولی در شرایط عادی حقش از شجاعی یا حتی جهانبخش برای رفتن به جام جهانی بیشتر بود. شاید اگر او هم یک تیم خارجی ته جدولی یا دسته دومی را انتخاب کرده بود الان مسافر برزیل میشد!
شرایط سردار آزمون اما متفاوت است. با اینکه آزمون خارج از ایران توپ میزند اما جایی نبود که خوب دیده شود. به همین دلیل و همین طور بخاطر جوانی اش ، خط خوردن از فهرست تیم ملی فشاری روی کسی نمیگذارد.
و کریم انصاری فرد؛ تنها مهاجم بلند قد ایران که البته او هم تخصص چندانی در سرزنی ندارد! کریم اگر از پرسپولیس نمیرفت, الان باید کنار علی دایی می نشست و از تلویزیون بازیها را تماشا میکرد ولی حالا شایسته حضور در جام جهانی است.

توصیه نوستالژیک
و این توصیه ی جدی سایت فدراسیون: بازیکنان می بایست ضمن به همراه داشتن لوازم شخصی خود از جمله کفش های مربوط به بازی در شرایط بارانی و عادی(!!)... در محل هتل آزادی  خود را به کادر فنی معرفی کنند.
- یاد اعلام اسامی تیم ملی زمان حسن حبیبی افتادم!

محمد حیرانی

  ۱۲  
آی اسپورت
2014-06-02 10:36:08
نظر دهید

۱۲ نظر
الیاس
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۴۸
اعتماد الکی به تیم های سطح دوم اروپا بده ... لیگ خودمون اینقدر پایین نیست ... بیت اشور معمولیه , چپ به نظرم اصلا نداریم ولی راست خسرو را داریم
alimesi
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۱۰
با خودتم درگیری شما! اگه خلعتبری دسته دو سوئد بود می رفت ولی آزمون که دسته یک روسیه هست و آرسنال و لیورپول دیدنش می گی چون دیده نشده نرفته!!! حالا خوبه رحمتی امسال از همه بیشتر سوتی داده و از همه جا گل خورده که به اینا می گی کلکسیون سوتی
تیم خونه به خونه
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۳۱
فدراسیون باید به بازیکنان می گفت حوله مسواک خمیر دندان نخ دندان ناخن گیر سوزن با خودشون بیارن !!!!!!!
کارستن یانکر
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۴۷
خدای من من همه چی رو میتونم تحمل کنم. نداشتن دروازبان مطمئن. خط خوردن خلعتبری نداشتن ستاره توی تیم. ولی وجود این شجاعی رو نمیتونم هضم کنم. تالایق ترین بازیکنیه که تا حالا دیدم توی تیم ملی بازی کرده. جای یه نفرو اشغال کرده. بازیش هم روی اعصابه نمیدونم تا حالا برای تیم ملی چیکار کرده
شهروند
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۲۲
مرتیکه کیسه کش
قاسم
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۰۴
ماشااله دیگه دارید شورش رو در می آورید یعنی ما کلمه فارسی به جای "کالکشن" نداریم؟ خواستید بگید خیلی با کلاسین؟
Reza
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۹
Kheili yek tarafe neveshte shode, aslan manteghi nis
هومن ابراهیمی
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۹
آقا تحلیلتون خیلی مشعشع بود به خصوص اونجاییش که به شخصه خسرو حیدری رو در تریکب ثابت تیم ملی نمی بینید!!
saeed
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۴۹
آقا این یارو کیه این اراجیفو نوشته؟کلا هر کی هر چی بخواد میتونه بنویسه؟
چه اعتماد به نفسی هم داره"نمی توانم استیون بیت آشور را بپذیرم"
تو رو خدا بپذیر
یارو فک کرده پژمان راهبره!!!
Danial
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۲۴
شاید کمتر کسی‌ پیشبینی‌ میکرد خلعت بری خط بخور اما واقعا اینها که خط خوردن به نظر من هیچ چیز خاصی‌ نسبت به اونا که خط نخوردن نداشتن که حالا ما بخوایم خیلی‌ تعجب کنیم و ۳ روز راجع بهش مطلب بنویسیم. خلعت امسال چند تا بازی خوب واسه پرسپولیس کرد؟ تو چند تا بازی ستاره تیمش بود که حالا همه دارن از خط خوردنش شاخ در میارن؟ این بازیکنهای که ما داریم الان تو تیم ملی‌ بجز اشکان بقیه شون از نظر فنی خیلی‌ با هم تفاوت زیادی ندارن. من شخصاً اگه خلعت خط نمی‌خورد تعجب نمیکردم الانم که خط خرده بازم تعجب نمیکنم.
محمد ف
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۳۱
فردوسی پور در این روزهای حساس بزرگی ، دانش و میهن پرستیش رو با مقاله ای که در یک نشریه معتبر آلمانی در حمایت از تیم ملی نوشت نشون داد. اگه اسامی بازیکنان رو درج نکرده بود فکر می کردم مقاله راجع به تیم برزیله!
الحق که همتون بی سوادید و فوتبال متعلق به شماهاست! این سایت هم درست جای اینجور مطالب.
کالکشن دروازه بان های نامطمئن!!! خاک بر سرتون واقعا
ایمان
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۰۴
آقای حیرانی هدف رو انتقاد گرفتن، چشاشون رو بستن و شروع کردن به نوشتن. حالا اگه همین هایی هم که هستند حط میخوردند، از خط خوردن تک تکشون انتقاد میکردن. اینجاست که هدف، وسیله رو توجیه میکنه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر