فهرست
رونمایی از محصولات ایرانیزه شده!
رونمایی از محصولات ایرانیزه شده!

رونمایی از محصولات ایرانیزه شده!

آی اسپورت - بعد از یک دی‌ماه سرد و پر از خبرهای بد شاید فوتبال بتواند اندکی از رنج‌ها را برای دقایقی از یادمان ببرد. فوتبال وظیفه‌ای برای خوب کردن حال عمومی ندارد و در کنار سایر عوامل اجتماعی می‌تواند لحظه‌ای لذت ببخشد اما این کارکرد در ایران چنان تغییر کرده است که همه «فوتبالیست‌ها» را بعد از نمایشی ضعیف و ناامیدکننده چنان سرزنش می‌کنند که گویی دیگران همه دقیق و کامل وظایف‌شان را انجام داده‌اند و فقط چرخ‌دنده فوتبال بد چرخیده و باعث شده این ساعت سوییسی خوب کار نکند.

پرسپولیس و تراکتور در چنین فضایی روبروی هم قرار می‌گیرند، دو تیم بزرگی که همه از آنها انتظار یک نمایش بزرگ و درخشان دارند. باید همپای نام و نشان‌شان بدرخشند در غیر این‌صورت تیترهای فردا آنها را نشانه می‌رود. چه یحیی گل‌محمدی که همه از او فوتبال زیبا و نتیجه عالی می‌خواهند و چه ساکت الهامی که گرفتار آواربرداری از خرابه یادگارمانده دنیزلی شده. سرمربی ترک با هیاهوی بسیار آمد و بعد انگار بی‌سر و صدا از در پشتی باشگاه رفت.

علی دایی جزو معدود کسانی است که یک تیم را در میانه راه تحویل گرفت و قهرمان کرد. او در فصلی که شاگرد ورنر لورانت بود بعد از رفتن مرد آلمانی همزمان بازیکن- مربی شد و در فصلی باشکوه این تیم را به قهرمانی لیگ رساند و خودش چهارگوشه زمین را بوسید و رفت. هنوز هم کسانی هستند که می‌گویند آن تیم را لورانت ساخت و دایی جز میوه‌چینی از باغ آماده کار زیادی نکرد. گرچه این حرف اغراق‌آمیز است ولی همیشه می‌تواند مطرح شود.

یحیی گل‌محمدی هم اگر پرسپولیس را قهرمان کند با همین حرف‌های نیش‌دار روبه‌رو می‌شود و اگر نکند هم سرزنش می‌شود که تیم اول لیگ را تحویل گرفت و به دره فرستاد.

در فضایی که هیجان بر حقیقت و آمار غلبه دارد هرکس می‌تواند هر ادعایی بکند. پرسپولیس و تراکتور با مربیان ایرانی می‌توانند ما را به فوتبالی که دیگر به سختی می‌شود ادعا کرد تیم اول آسیاست، امیدوار کنند.

مربیان دو تیم نمونه ایرانیزه شده یک محصول هستند که قرار است جای جنس خارجی را بگیرند و نشان بدهند نه تنها چیزی کم ندارند بلکه اتفاقاً به قامت ما جور در می‌آیند و عشوه و قهر ندارند و مقابل تحریم‌ها هم می‌ایستند... عجب حکایتی شد فوتبال.

 

ایران ورزشی 

۶    
آی اسپورت
2020-01-26 12:58:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر