فهرست
گزارش روز: کرمان در انتظار راه‌آهن/ عزمش هست پولش نیست!
گزارش روز: کرمان در انتظار راه‌آهن/ عزمش هست پولش نیست!

گزارش روز: کرمان در انتظار راه‌آهن/ عزمش هست پولش نیست!

آی اسپورت- بازگشت مس به لیگ برتر مهم ‌ترین هدف همه کرمانی هایی است که خود را هوادار این تیم می دانند و قطعا خوشحال کننده ترین اتفاق ممکن نیز همین موضوع است که مس همچنان در بالاترین سطح فوتبال کشور به بازی بپردازد. موضوعی که البته چطور اتفاق افتادن ان این روزها با اخبار ضدونقیض زیادی همراه شده است.

مسِ بی‌پول «لیگ یک» را دوست دارد

در حالی که نزدیکان و عوامل باشگاه و شرکت مس از حضور تیم در لیگ یک خبر می دهند و اینکه باشگاه مس برنامه های تیم فوتبالش را برای بازی در این لیگ تدارک دیده است اما روز گذشته با انتشار خبر قطعی فروش امتیاز راه آهن به تیم فوتبال مس در لیگ برتر، خیلی ها در کرمان از حضور در لیگ برتر فصل آینده ابراز اطمینان کردند. این خبر در حالی در برخی از منایع خبری منتشر می شود که هنوز هیچ یک از مقامات رسمی باشگاه و یا عوامل مرتبط با شرکت مس این موضوع را تائید نکرده اند. با این حال در روزهای گذشته نیز روال همانی بود که در هفته های اخیر در رابطه با خرید امتیاز تیم فوتبال مس در لیگ برتر وجود داشت.

شرکت مس که به دلیل بحث تحریم ها در سال های اخیر قدرت لازم برای اکتشافات و بهره برداری لازم از منابع مس کشور را از دست داده بود و به نوعی در سال های اخیر با کاهش تولید و بیشتر شدن هزینه هایش از نظر درآمدی در یک سراشیبی افت به سر می برد، در همان روزهای اولی که بحث خرید امتیاز تیم فوتبال مس در لیگ برتر و هزینه های مربوط به آن مطرح شد اصلا از این موضوع استقبال نکرد. ظاهرا در جلسات هیات مدیره این شرکت و مجمع عمومی آن خیلی زود این موضوع رد شد تا از همان زمان باشگاه مس نیز به تبع این تصمیم حضورش را در لیگ یک اعلام کند.

کرمانی‌ها لیگ برتر را دوست دارند

اما از همان زمان خیلی از نهادهای کرمانی از جمله استانداری و شخصیت های با نفوذ این استان با برگزاری جلسات و رایزنی های متعدد درصدد بودند که شرکت مس را برای خرید امتیاز در لیگ برتر متقاعد کنند. شاید بدشانسی برای مقامات شرکت مس و خوش شانسی برای علاقه مندان به خرید امتیاز در لیگ برتر وجود تیم راه آهن تهران بود که این روزها عملا بلاصاحب مانده است اما به گفته مقامات شرکت مس و بنا به همان وضعیت مالی، این نهاد مشتری خرید این امتیاز به طور جدی نشد. اما در مقابل فشارها برروی شرکت مس ادامه یافت و این مسئله هرروز با اخبار ضدونقیض بیشتری در کرمان مخابره می شد.

تاکنون در چند نوبت خبر قطعی شدن خرید امتیاز از سوی شرکت مس مطرح شده است که با تکذیب این نهاد روبرو شد و این فشارها تا جایی ادامه یافت که مرادعلیزاده رئیس شرکت مس که عامل اجرایی تصمیمات مدیران شرکت مس می باشد، به نوعی با بیان اینکه شرکت مس درصدد است پس از این در ورزش همگانی سرمایه گزاری کند، به افرادی که این شرکت را تحت فشار گذاشته اند هشدار داد که در صورت تداوم این فشارها شاید بحث باشگاه داری در شرکت مس وضعیتی دیگر پیدا کند! با این حال برخی نهادها که از حضور مس در لیگ برتر به صورت مستقیم منتقع می شدند برای مجاب کردن خرید امتیاز از سوی شرکت مس همچنان اصرار دارند و گفته می شود موج رسانه ای که در این باره در روزهای اخیر به راه افتاده است نیز از طرف همین نهادها بوده است که به نوعی درصدد هستند شرکت مس را در مقابل عمل انجام شده برای خرید امتیاز قرار دهند.

فدراسیون هم بله!

جالب اینکه در جلساتی که میان اعضای شرکت و برخی افراد این نهاد برای بررسی شرایط خرید امتیاز برگزار شده است، اعضای شرکت به این نهاد پیشنهاد کرده اند خودشان برای خرید امتیاز راه آهن اقدام کنند و با کمک هزینه ای که شرکت مس نیز به آن ها ارایه می کند، از تمامی درآمدهای حضور تیم فوتبال مس در لیگ برتر هم منتفع شوند و برای یکسال به نوعی باشگاه مس را اجاره کنند که البته این نهاد به سرعت این پیشنهاد را رد کرده است و اعلام کرده است که توان هزینه در لیگ برتر را ندارد ولی با این حال اقدامات خود را برای مجاب کردن شرکت مس جهت خرید امتیاز تیم فوتبال راه آهن در لیگ برتر ادامه می دهد. به نظر می رسد اگر شرکت مس از نظر مالی در شرایط خوبی به سر می برد و یا مقامات این شرکت بیشتر به دنبال تصمیم گیری هایی بودند که در میان عامه مردم محبوبیت بیشتری برایشان رقم بزند، تحت تاثیر این اقدامات و فشارها خیلی پیشتر از این تسلیم شده بودند و خرید امتیاز راه آهن قطعی شده بود.

هرچند فدراسیون فوتبال هم پیش از این رسما اعلام کرده بود که هر نهادی امتیاز تیم راه آهن را خریداری کند باید در تهران بازی های خود را انجام دهد اما با این حال فدراسیون هم کاملا مشتاق است که شرکت مس امتیاز برزمین مانده راه آهن را بخرد تا این نهاد همچنان در راس فوتبال ایران حضور داشته باشد.

طوری بیا که بمانی

در روزهایی که بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران باز شده است و روزهای حساس آن نیز کم کم از راه می رسد مسئله خرید امتیاز برای تیم فوتبال مس یک بحث اساسی در کرمان شده است که اگر راه اندیشی درستی برای آن نباشد چه بسا تیم فوتبال مس را در بازی های این فصل خود نیز همانند فصل قبل با یک چالش بزرگ مواجه کند و حاشیه سازی ها برای این موضوع آنقدر زیاد شود که همانند سال قبل در زمین مسابقه یقه مس را بگیرد و در نهایت بازهم شکست را برای این تیم رقم بزند.

به نظر می رسد که در این باره باید تصمیم نهایی به سرعت اتخاذ شود و همه نهادهای مرتبط با این قضیه بر اساس مصلحت تیم فوتبال مس بهترین تصمیم ممکن را برای این تیم اتخاذ کنند. قطعا همه از رسیدن مس به لیگ برتر در کرمان استقبال می کنند اما چگونگی رسیدن این تیم به لیگ برتر باید به گونه ای باشد که زمینه ساز شکست های بعدی این تیم که می تواند به مراتب تبعات بدتری برروی دست کرمانی ها و هواداران مس بگذارد نشود. در این روزهای حساس برای تیم فوتبال مس آرزوی عاقبت به خیری می کنیم....

     
آی اسپورت
2014-06-02 13:39:37
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر