فهرست
آخرین دوی بولت در جاماییکا/ وداع 30هزار نفری
آخرین دوی بولت در جاماییکا/ وداع 30هزار نفری

آخرین دوی بولت در جاماییکا/ وداع 30هزار نفری

آی‌اسپورت- یوسین بولت سریع ترین دونده جهان در آخرین مسابقه ی خود در کشورش جامائیکا در دوی ١٠٠ متر پیروز شد. بولت بعد از مسابقات قهرمانی جهان لندن در ماه آگوست بازنشسته می شود. یوسین بولت جامائیکایی دارنده ی ٨ مدال طلای المپیک به زودی از دنیای دو و میدانی خداحافظی می کند. او آخرین مسابقه خود در کشورش جامائیکا را  انجام داد و در دوی ١٠٠ متر به قهرمانی رسید. بولت اعتراف کرد که پیش از این مسابقه استرس زیادی داشته است و تاکنون چنین اضطرابی را پیش از مسابقاتش تجربه نکرده است.

او ١٠٠ متر را در ١٠ ثانیه و ٣ صدم ثانیه طی کرد و مقابل ٣٠ هزار تماشاگر جامائیکایی بار دیگر قهرمان شد. بولت بعد از مسابقات قهرمانی جهان دوومیدانی در ماه آگوست به صورت رسمی بازنشسته می شود. بولت بعد از قهرمانی با ماشین در استادیوم دور افتخار زد و برای هوادارانش دست تکان داد. ٣٠ هزار تماشاگر جامائیکایی با روشن کردن نور موبایل های خود او را بدرقه کردند.

بولت درباره این مسابقه گفت: " مسابقه خوبی بود. فکر نمی‌کنم تا به حال اینقدر استرس داشته‌ام. جو ورزشگاه و حمایتی که از مردم گرفتم بسیار عالی بود. استادیوم پر شده بود. باید بگویم که از همه ی شما ممنونم که آمدید و از من حمایت کردید. این حمایت نشان می دهد که من کارم را برای ورزش درست انجام داده ام. حتی بعد از بازنشسته شدن هم من تمام تلاشم را برای دوومیدانی خواهم کرد."

     
آی اسپورت
2017-06-12 02:49:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر