فهرست
درباره بختیار رحمانی‎؛ الگوی منصوریان کی‌روش نیست
درباره بختیار رحمانی‎؛ الگوی منصوریان کی‌روش نیست

درباره بختیار رحمانی‎؛ الگوی منصوریان کی‌روش نیست

آی اسپورت - استقلال در مسیری قرار گرفته که اگر از حاشیه‌هایش بکاهد و البته بر هماهنگی فنی خود بیفزاید شاید با همین تیم نیز به موفقیت‌هایی نسبی در لیگ پانزدهم دست یابد. اما برخورد نرم منصوریان با رفتاری که از بختیار رحمانی در بازی با سیاه جامگان سر زد می‌تواند این تیم را از ادامه مسیر و طی روند صعودی باز دارد. کاری که بختیار رحمانی پس از تعویض کرد را اگر هر یک از بازیکنان حاضر در تیم ملی می‌کردند بی‌گمان از همین امروز در لیست سیاه کارلوس کی‌روش قرار می‌گرفتند.

از یاد نمی‌بریم همین مهدی رحمتی که پس از هفته‌ها بالاخره نمایش در خوری در استقلال داشت و با یکی، دو واکنش‌ خوب ناجی تیمش بود وقتی تنها به دلیل چراغ سبزی که کی‌روش به دانیال داوری نشان داد از حضور در اردوی تیم ملی طفره رفت و نامه خداحافظی نوشت با واکنش قاطع کی‌روش مواجه شد و هنوز هم سرمربی تیم ملی حاضر نیست رحمتی حتی از چند متری اردوی تیم ملی رد شود. مجتبی جباری و هادی عقیلی نیز وقتی به حالت قهر از حضور در تمرین تیم ملی سر باز زدند به همین سرنوشت دچار شدند. علی کریمی هم در دایره همین برخوردهای قاطع کی‌روش قرار می‌گیرد و در خاطر داریم که سرمربی تیم ملی هیچ گاه برای بازگرداندن وی که جایگاه ویژه‌ای هم میان هواداران دارد تلاشی نکرد.

محصول مجموعه‌ای که کارلوس کی‌روش مدیریت کرده در نهایت می‌شود تیمی که اکنون در بهترین شرایط فنی و اخلاقی قرار دارد. در آسیا حرف اول را می‌زند و در آستانه صعودی دوباره به جام جهانی است و هیچ یک از بازیکنان به خود اجازه نمی‌دهند حتی لحظه‌ای به تصمیم‌های کی‌روش معترض باشند.

علیرضا حقیقی را می‌بینید که چگونه آرام و بی‌حاشیه روی نیمکت تیم ملی می‌نشیند در حالی که تا همین یک سال پیش مرد اول دروازه بود؟ آندرانیک تیموریان هم با 100 بازی ملی روی نیمکت تیم ملی است و هرگز به مخیله‌اش هم خطور نمی‌کند که معترض به تصمیم‌های سرمربی تیم ملی باشد چرا که اینها و دیگران می‌دانند که چه سرنوشتی در انتظارشان خواهد بود. از علیرضا منصوریان که خود را یار غار کی‌روش می‌داند و بارها تاکید می‌کند که تمام آنچه در استقلال به کار می‌گیرد نت‌برداری از تمرین‌ها و دستورهای تیم ملی است، هم همین انتظار را داشتیم در حالی که او چنین نکرد و بازیکنی را که جلوی چشم همه پس از تعویض حاضر به نشستن روی نیمکت نشد به تمرین تیمش فرا می‌خواند.

از همه بدتر که آقای سرمربی دقایقی پس از بازی در نشست خبری اعلام می‌کند که مشکل بختیار درون خانوادگی است. این یعنی دیگران به ماجرا ورود نکنند. این یعنی کسی حق انتقاد از بختیار را ندارد و این جمله بدان معنا بود که بختیار همان لحظه بخشیده شده است. حال چرا و به چه دلیل ما که نمی‌دانیم. شاید اگر بختیار همان بختیار دو فصل پیش بود که هیچ دروازه‌ای را از هنر خود بی‌نصیب نمی‌گذاشت و در اوج آمادگی قرار داشت می‌شد مماشات منصوریان را اندکی هضم کرد. اما به واقع این بختیار از لحاظ فنی نیز در شرایط بسیار اسفباری سیر می‌کند و هرگز در وضعیت فنی مطلوبی نیست. گرچه اگر هم بود منصوریان باید همان می‌کرد که کی‌روش در تیم ملی کرده و همان رویه‌ای را برمی‌گزید که می‌بینیم برانکو نیز به شکل و شمایلی دیگر در پرسپولیس اجرا می‌کند و با وجود اینکه رامین رضاییان حتی در تیم ملی می‌درخشد، او را در تیم اصلی‌اش جای نمی‌دهد. به هر حال منصوریان در برهه‌ای است که باید با تصمیم‌های حیاتی و ماندگار آینده کاری خود را در استقلال بسازد. او اگر سیستم مدارا را با بی‌نظم‌ها پیش بگیرد در استقلال به توفیق نخواهد رسید و هیچ گاه موفق نمی‌شود با این تیم کامیابی چشمگیری را تجربه کند.

منبع: ایران ورزشی

۴ ۱  
آی اسپورت
2016-10-17 11:46:00
نظر دهید

۱ نظر
ارش
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۳۵
الگو منصوریان تو این مورد برانكو هست نه كیروش
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر