فهرست
مشکلات مالی استقلال؛ خیال هواداران راحت نیست
مشکلات مالی استقلال؛ خیال هواداران راحت نیست

مشکلات مالی استقلال؛ خیال هواداران راحت نیست

آی اسپورت – هواداران استقلال در لیگ هجدهم امیدوار بودند تا نتایج خوب وینفرد شفر در لیگ هفدهم ادامه پیدا کند تا آبی‌پوشان پایتخت بالاخره از زیر سایه پرسپولیس خارج شوند و خودشان را به عنوان مدعی اصلی قهرمانی لیگ برتر معرفی کنند اما فصل دلخواه استقلالی‌ها آغاز نشد و نتایج نوسانی این تیم، هواداران استقلال را نگران کرد.

با این حال اغلب هواداران استقلال به تفکرات وینفرد شفر اعتقاد داشتند و می‌دانستند که پس از گذشت چند هفته روزهای خوب استقلال هم آغاز می‌شود. این انتظار به نظر می‌رسد به پایان رسیده و استقلال در دو بازی اخیرش با نمایشی شبیه به فصل گذشته توانست با ارائه نمایشی بی‌نقص صاحب دو پیروزی مقابل استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان شود.

در حالی که هواداران از این پیروزی خوشحال بودند، سیدمهدی رحمتی، کاپیتان استقلال به خبرنگاران گفت که وضعیت این تیم آن طور که به نظر می‌رسد گل و بلبل نیست. او از مشکلات مالی استقلال خبر داد و افزود: "تنها ۲۰ درصد از قراردادها را گرفته‌ایم و نزدیک به ۴-۵ ماه است که پرداختی از سوی باشگاه نبوده است. از ‌آقای فتحی تشکر می‌کنم که به اردوی تیم آمد و حرف‌های بازیکنان را گوش کرد. بازیکنان ما حجب و حیا دارند و به دنبال مصاحبه کردن نیستند. دوست داریم این اتفاقات در تیم خودمان حل شود. از مسئولان و اسپانسر خواهش می‌کنم که به ما توجه کنند. شرایط ما سخت است و نیاز به حمایت داریم. از شخص وزیر ورزش نیز می‌خواهم به اسپانسر فشار بیاورد تا دست تیم را خالی نگذارند. امیدوارم همه چیز دست به دست هم دهد تا دو بازی آخر نیم فصل را با برد پشت سر بگذاریم".

این صحبت‌های کاپیتان استقلال در حالی مطرح شد که اکبر ملکی، عضو هیات مدیره باشگاه در مجمع عمومی باشگاه استقلال که با حضور وزیر ورزش برگزار شد اعلام کرده بود که مشکل مالی از نظر ریالی ندارند و وضعیت مالی آن‌ها در تاریخ 70 ساله استقلال بی‌سابقه است!

او حتی اعلام می‌کند که هیچوقت خیال باشگاه و هواداران از نظر مالی تا این اندازه راحت نبوده اما مشخص نیست که ملکی زمانی که 5،4 ماه بازیکنان دریافتی نداشته‌اند چطور این صحبت‌ها را انجام می‌دهد و چطور باید خیال هواداران از وضعیت مالی باشگاه راحت باشد!

البته تنها صحبت‌های رحمتی مشخص نمی‌کرد که صحبت‌های ملکی اشتباه است. درست سه روز قبل از برگزاری مجمع عمومی، حساب‌های باشگاه استقلال به خاطر بدهی‌های دوره یکی از مدیران سابق مسدود شده بود و جلوی پرداختی‌های اسپانسر به باشگاه گرفته شده بود.

این که مدیران استقلال و در راس آن‌ها امیرحسین فتحی تلاش زیادی برای تعیین و تکلیف بدهی‌های این تیم انجام دادند و حتی توانستند در پرونده یازالده گومز پیروز باشند، شکی نیست اما همچنان بدهی‌های بویان، پروپئیچ، رابسون و جپارف باقی مانده که مبلغ آن‌ها کم نیست.

در نهایت، موضوع مشخص این است که اوضاع استقلال همانند پرسپولیس از نظر مالی مناسب نیست ولی موضوعی که مشخص نیست این است که مسئولان باشگاه استقلال در مجمع عمومی این باشگاه چه گزارش مالی‌ای به وزیر ورزش و جوانان ارائه داده‌اند که پس از آن ادعا می‌کنند وضعیت مالی استقلال در 70 سال اخیر بی‌سابقه بوده است!

 

ایسنا 

۲ ۹  
آی اسپورت
2018-12-01 12:47:00
نظر دهید

۹ نظر
کیسه گرانتترین تیم دولتی ایران
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۷
( از شخص وزیر ورزش نیز می‌خواهم به اسپانسر فشار بیاورد تا دست تیم را خالی نگذارند)
کیسه نجس و حکومتی دائما آویزون وزیر و حکومتن
کار بجایی رسیده که وزیر باید بره واسشون پول بگیره و ببره دو دوستی تقدیم تیم حکومتی کنه
من نمیدونم چسناله های کیسه کشا برای چیه؟ اگه همین وزیر نباشه هیچکس تفم تو صورت کیسه نمیندازه
....
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۱
در این حکومت اجازه نمیدن کیسه روی پای خودش بایسته و از صد تا جا حمایتشون میکنن
اگر یک بار از پول بیت المال بدهی میلیاردی و میلیون دلاری اینا را پرداخت نمیکردن حساب کار دستشون میومد که نباید اینقدر پول مردم بیچاره را حیف ومیل کنن
متاسفانه کیسه بچه لوس و ننر حکومته
شوفر مو افشون
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۱
چشمشون کور دندشون نرم این همه پول بی حساب خرج بازیکنان خارجی بی کیفیت نمیکردن
این پولها را باید اون شوفر دلال بده تا حالش جا بیاد
00
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۵
به درک اسفل السافلین که خیال هوادارای کیسه راحت نیست. این همه حمایت، این همه خرید و بریزبپاش منبع مالی شون کجاست که اگه چاه نفت بود تا الان خشک شده بود؟؟؟؟
با درامد اسپانسری کمتر و با کمترین درامدزایی چطور این همه هزینه میکنن؟؟؟؟
چرا کسی به ماجرای دلالی شفر که مثل روز روشنه ورود نمیکنه؟؟
چطور ظرف یک هفته 14 میلیارد بدهی رو پرداخت کردن؟
پول 2 میلیارد رضایت نامه تبریزی از کجا اومد؟
از کجا اونقدر پول به گرو دادن که خودش گفت نتونسته نه بگه؟
از کدوم منبع مالی نصف قرارداد همام رو جلوجلو دادن؟
6
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۸
کیسه و هواداراش الان دقیقا نقش زالو رو دارن. قرارداد اسپانسری کمتر نسبت به پرسپولیس و خرجی که هرسال میکنن بیشتر از پرسپولیسه! با این همه خرج تو لیگ، حذفی و اسیا قاطی باقالیا! کسب درامدی هم که ندارن. از سامانه هواداری هم درامد کمتری نسبت به پرسپولیس دارن!!!!!حالا پیدا کنید منبع مالی بیکران این تیم رو!
یعنی واقعا یه نفر پیدا نمیشه بابت بازیکن بنجل هایی که شفر خریده ازش حساب پس بگیره؟ الان هم مقدمه چینی واسه بریزبپاش زمستانی
Milad
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۰
بعد لنگیای اسگول میگن اسپانسر پول ما رو میده به استقلال!!!! آخه عقب مونده ها اگه اینطور بود که الان ما مشکل مالی نداشتیم. ماه پیش وزارت کثیف لنگی با ارز دولتی بدهی لنگ به بازیکنان و مربیان خارجیشو پرداخت کرد در حالی که الان استقلال نتونسته پول کادر فنی و بازیکنان خارجیشو سر موعد پرداخت کنه ولی خب چیکار کنیم که دهن گشاد لنگیای نفهم بسته شدنی نیست
۳ ۱
4جانبه امجدیه رو عشق است
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۳۴
این خزعبلاتی که کانال های تلگرامی کیسه فقط میتونن به خورد یه عده شلمغز کیسه کش بدن. پول کادرفنی کیسه رو ندادن؟؟؟؟؟ قراردادی که از 300 هزار دلار به یک میلیون دلار رسید و ارز دولتی که در چندین نوبت به کیسه ترزیق شد کجا رفت؟ پول تیام و جباروف مستقیم به جیب دلال المانی رفت.
میدونم شعور ندارید ولی لااقل شخصیت داشته باشین تو همچین مواقعی سکوت کنید پرروهای همیشه طلبکار
علی
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۶
مگه وزیر پرسپولیسی نبود پس چرا رحمتی گفته وزیر به اسپانسر فشار بیاره. چند روز پیش اعلام شده که پرسپولیس 40 میلیارد از اسپانسر طلب داره و استقلال درآمدش از اسپانسر رو پیشخور کرده. یعنی باز هم اسپانسر میخواد به پرسپولیس پول نده و به استقلال بده. پرسپولیس تو اسپانسر 300 هزار نفر بیشتر از استقلال هوادار داره. برای چی وزیر پول ما رو به استقلال میده
۸
کاج
شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۶:۲۷
بین همین نگرانی های هوادارای مظلوم کیسه خواستم بگم امروز بازیکن 24 ام رو هم خریدن. رضا کریمی به کیسه پیوست!!!!!!!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر